fbpx

Outdoorové kraťasy Northfinder Loke | Recenzia

Kraťasy Loke ukazuje Northfinder prioritne ako krátke nohavice na bicykel. Viete však ako to mám ja s testovaním outdoor produktov, vždy ma zaujíma čo v sebe skrývaju a čo by som mohol s nimi ešte dokázať.

Takže som tieto kraťasy testoval prioritne na biku, ale aj na turistike a zbehu dole kopcom v Malej Fatre.

Test kraťasov Loke na enduro biku v Beskydoch

Súčasťou nohavíc nie sú vnútorné nohavice s výstelkou. Takže buď si ich dokúpite, alebo budete jazdiť bez nich.

Moja prvá otázka bola, že ak nemajú zaintegrovanú vložku pre mäkšie sedenie na sedadle, či vôbec budem schopný s nimi ísť 90km trasu hrebeňom Beskydov. Ak to bude možné, potom ma zaujímalo ako veľmi komfortné, alebo nekomfortné to bude.

Do bikepackových kapsí na bike som si zobral pre istotu bikové elasťáky s mäkkou výstelkou, keby to náhodou nebolo komfortné hodil by som ich pod NF kraťasy Loke.

Pravdu povediac, som čakal, že ma bude bolieť zadok, ale nebolel ma.

Raz za čas som sa postavil do pedálov, ale globálne vieme, že to by mi nepomohlo dlhodobo.

Takže otázka je zodpovedaná.

Viem v týchto nohaviciach chodiť na enduro biku v horách aj bez vnútrnej výstielky a to aj dlhšie trasy cca 3 dni po sebe.

Elastickosť bikových nohavíc Loke

Nohavice majú dobrú rozťažnosť a boli príjemné na biku, to isté aj na chôdzi, ale tam boli iné atribúty, ktoré mi na pešo prekážali.

Priedyšnosť a schnutie bikových nohavíc

Nohavice sú robené zo syntetického materiálu, ktorý dobre dýcha, nie je hrubý a má dobrú elastickosť.

Horšie je to však s tým schnutím nohavíc. Predná časť tá je úplne v pohode aj keď zmoknem preschne rýchlo. Tá zadná časť na krížoch to však tak nemá. Paradoxne pod krížami je odvetraná syntetická veľmi priedušná časť.

Recenzia nohavíc na bicykel Northfinder Loke. Nohavice počas dažďa v Beskydoch na biku.

Problém bude spôsobovať oblasť opasku, ktorá je značne hrubšia a taktiež je aj ako prvá, ktorá zachytáva prvý nával potu. Do toho býva zakrytá aj tričkom, alebo kapsičkou, čo spôsobuje ešte väčšie ťažkosti na lepšie preschnutie.

Dizajn a reflexné prvky nohavíc

Mne sa nohavice osobne páčia, nemajú úplne športový dizajn, sú tak trošku nenápadné, takže keď ich vezmem do mesta, nemyslia si hneď všetci, že som práve prišiel z hôr.

Nohavice majú tri reflexné prvky na každej nohe. Je to logo a dva nadpisy.

Recenzia nohavíc na bicykel Northfinder Loke. Záber je z ostrova Fuerteventura kde som chodil na gravel bicykli.

Vrecká nohavíc

Nohavice majú tri vrecká. Dve hlavné sú klasika po bokoch, ktoré sú zatvárateľné na YKK zipsy. Jedno menšie na zadku po pravej strane, takej veľkosti ako je energetický gel, alebo desať eur do zálohy, proste na niečo drobné.

Recenzia nohavíc na bicykel Northfinder Loke. Zipsy YKK sú súčasťou týchto nohavíc.
Recenzia nohavíc na bicykel Northfinder Loke. Jeden zips na niečo malé sa nachádza na zadku.

Záver recenzie bikových nohavíc Loke

Nohavice sú príjemné na nosenie, páči sa mi ich jednoduchý dizajn. Do vreciek si dám veľký telefón Iphone 14 Pro Max, dajú sa zavrieť na zips, takže ho nestratím. Vôbec ma neobmedzujú v pohybe na biku, ani na pešo. V tomto sú super.

Mrzí ma však ten opasok. To som presne riešil už pri skialp nohaviach Northfinder Rysy, že ten elastický opasok, ktorý je na suchý zips zaintegrovaný je hrozná varianta. Pretože keď som schudol, tak si tie nohavice potrebujem viac dotiahnúť, ale nedokážem to, pretože im končí suchý zips tam kde by som to potreboval ešte viac dotiahnúť.

Recenzia nohavíc na bicykel Northfinder Loke. Suchý zips na týchto nohaviciach nie je dostačujúci.

Bolo to krásne vidieť aj na tom keď som zbiehal dole z Malej Fatry a stále mi padali, chcel som ich viac dotiahnúť, nemal som však už ako.

Radšej ho tam nedať, alebo dať možnosť si dokúpiť opasok za 3 eurá, prípadne dať cenu o 3 eura vyššiu. To by tak strašne pomohlo. Ináč sú to veľmi príjemné nohavice.

Kopu krát som s nimi preletel cez kríky na enduro biku, alebo cez konáre a nohavice sa mi neroztrhli, takže aj ich pevnosť je výborná.

Ich švy pôsobia na mňa kvalitne, napriek viacerým pratiam a zmoknutiam, ešte nepovolili a nevidím, ani že by sa kdesi nitka išla vytiahnuť.

Ďalšie recenzie na ktoré sa môžete tešiť z outdoor značky Northfinder : 

  • Recenzia skialp bundy Sokolec
  • Recenzia skialp bundy Solisko
  • Recenzia skialp nohavíc Dereše
  • Recenzia skialp hybridných nohavíc Kotliská
  • Recenzia skialp nohavíc Rysy
  • Recenzia hardshell bundy Chabenec
  • Recenzia zateplenej hybridnej bundy Ohniste

Nohavice si môžete kúpiť aj na stránke výrobcu: 👉 cyklogate Northfinder Loke

Komantáre

komentárov