fbpx

DJI Mic recenzia bezdrôtového mikrofónu |Outdoor recenzia

Mikrofón a kamera sú alfa a omega pre tvorcu digitálneho obsahu, ako som ja. Pre koho táto recenzia bude ? Pre redaktorov, ktorí chodia do terénu, pre tvorcov a influencerov, ktorí radi točia videá a chcú mať mikrofón odolnejší, super jednoduchý na ovládanie a s kvalitným výstupom.

V tejto recenzii s vami chcem zdeliť drahí priatelia svoje skúsenosti s DJI MIC mikrofónom. 

Model, ktorý mám ja zahŕňa len jeden mikrofón a jeden prijímač signálu (receiver). Tú istú variantu, ako mám ja viete kúpiť aj s dvomi mikrofónmi. Keďže ja nerobím podcasty, ale točím videá väčšinou sám, stačí mi jeden mikrofón. 

Proces nahrávania zvuku na mirkofón DJI Mic

 1. Ako prvé si zapnem receiver
 2. Ako druhé si zapnem mikrofón
 3. Pripojím si potrebnú redukciu pre zariadenie na, ktoré budem nahrávať obraz. iPhone, Android telefón a kamera majú vlastné redukcie a všetky sú priložené v balení tohoto mikrofónu, takže si všetci prídeme na svoje
 4. Receiver zapojím cez redukciu do zariadenia, ktoré bude nahrávať video, v mojom prípade to býva iPhone, alebo foťák Sony Alpha 6400
 5. Poťukám si po mikrofóne, aby som videl na displeji receiveru, že zachytáva audio a zariadenia medzi sebou komunikujú
 6. Mikrofón si pripevním blízko úst, alebo ho držím v ruke
 7. Zapnem nahrávanie obrazu na iPhone a audio sa automaticky zapisuje k obrazu, ktorý môj iPhone zachytáva do videa.
Receiver ukazuje výšky ktoré vychádzajú z DJI MIC ktorý s ním komunikuje. Outdoor recenzia

Časti z ktorých sa skladá DJI Mic

Mikrofón DJI sa skladá z viacerých časti, ale ja spomeniem tie hlavné.

 • Samotný mikrofón
 • Prijímač signálu (ten, ktorý si zapojím do zariadenia, ktoré bude nahrávať obraz) / receiver
 • Púzdro
 • Redukcie pre audio vstup
 • Dead cat (ochrana proti vetru)
Celé balenie pre DJI MIC. Outdoor recenzia

Výhody mikrofónu Dji Mic

Tu spíšem viacero výhod najprv stručne a potom ich rozpíšem viacej nižšie pre tento mikrofón. 

 • Schopnosť nahrávať audio do svojej internej pamäte nezávisle od receiveru
 • Je bezdrôtový (wireless)
 • Výdrž batérie
 • Čisté pekné audio
 • Extrémne jednoduché ovládanie
 • Redukcie pre android, iPhone a foťákové vstupy
 • usbc-výstup pre stiahnutie audio nahrávok

Najviacej oceňujem na tomto bezdrôtovom mikrofóne to, že má aj internú pamäť na nahrávanie audia. Pretože už sa mi pár krát stalo, že som mal nenabitý receiver z predošlého nahrávania a vydržal mi nahrávať len chvíľu. 

Je to amatérska chyba, ale vďaka nezávislému audio nahrávaniu na mikrofóne som to vedel zachrániť a následne v editovacom programe na MAC-u som si to už spároval dokopy s obrazom.

Druhú vec, ktorú veľmi oceňujem, je jednoduché nabíjanie cez USB-C vstup a aj sťahovanie audio súborov priamo z mikrofónu DJI Mic. Receiver aj mikrofón majú USB-C nabíjanie.

DJI Mic aj jeho receiver nabíjam cez USB-C vstup. Veľmi jednoduché, som ozaj spokojný. 

Tak isto aj výdrž batérie na oboch kusoch zariadenie je pre mňa dostatočne dlhá. So zariadením viem nahrávať pokojne jednu hodinu. Samozrejme nikdy tak veľa nenahrávam, ale stačilo by mi to. 

Ak by mi hrozilo ozaj dlhé nahrávanie, tak si vezmem so sebou powerbanku, z ktorej viem priamo napájať receiver na kamere, pri troške preštudovania videí na YouTube to dáte celé pekne na jednom držiaku dokopy 🙂

Nastavenia pre DJI MIC

Tu to nejdem extra rozpisovať, ale receiver ma malý touch screen displej, kde vidíte aj výšky počas vysielania z mikrofónu, aj si viete nastaviť či chcete nahrávať, ako stereo alebo mono. Je tam toho ozaj viacej, ale ja som nič okrem STEREO, hlasitosti nahrávania a izolovania zvukov z pozadia nepoužíval iné nastavenia. 

Záver outdoor recenzie s DJI Mic

Ja som ozaj veľmi spokojný s týmto produktom, furt som ho vláčil v puzdierku po horách, ktoré som mal schované v ruksaku. Priebežne bolo toto zariadenie vlhké, a nikdy ma nenechalo v štychu a ani nezlyhávalo. 

Najčastejšie sa mi stalo, že po dvoch nahrávaniach, som si ho nenabil a potom mi už tretí krát nestačilo v teréne. PRETO najväčšia pomôcka bude pre vás, aby ste si vždy večer pred natáčaním skontrolovali, či ho máte nabité 🙂

Technické parametre:

Pre pomoc technických parametrov som sem vložil text zo smartwear.k.

“ DJI Mic je kompaktný a univerzálny bezdrôtový mikrofónny set. Prijímač DJI Mic má porty USB-C, Lightning a 3,5 mm TRS, vďaka čomu je kompatibilný s bežnými značkami smartfónov, fotoaparátov a kamerkami DJI. DJI Mic môže slúžiť ako nezávislé nahrávacie zariadenie a ako záložný záznamník zvukovej stopy. Kompaktné nabíjacie puzdro slúži ako ideálny priestor na uloženie systému a ľahko sa s ním cestuje. Každý vysielač váži len 30 g, takže sa pohodlne nosí počas nahrávania. Výdrž batérie vysielača je 5,5 hodiny, prijímača 5 hodín a s nabíjacím puzdrom až 15 hodín. Zoznam kompatibilných smartfónov si môžete pozrieť na tomto odkaze. „

Linky na stiahnutie:

Summary
Review Date
Reviewed Item
DJI MIC
Author Rating
51star1star1star1star1star
Product Name
DJI MIC

Komantáre

komentárov