fbpx

Infini svetlo na bicykel

Jedného dňa nám prišlo do našej co- workingovej redakcie cancel infini svetlo na bicykel, ktoré je horúca novinka na Slovensku a ešte sa nikde nepredáva :). Otestovať nie je problém ovšemže a tak sa púšťam do toho. Na zatiaľ je toto prvotná recenzia, ktorá načrtne začiatky testu. K dispozícií máme predné svetlo

I-320Pv SATURN 150, je predné svetlo na bicykel
Ako už z názvu vyplýva je to svetlo o sile 150 lumenov, tapriek prvotným zámerom ho otestovať pri zjazde lesom večer od tohoto plánu upúšťam. Je to teda svetlo určene skôr na cesty ktoré sa na ne aj podobajú 🙂

infini svetlo na bicykel
Infini svetlo na bicykel, predná sada model I-320Pv SATURN 150

Rozbalenie a inštalácia svetla Infiny
K tomuto svetlu na bicykel sú už aj pribalené batérie, čo ma v danej chvíli poteší. Zrejme asi tak veľmi ako každého iného užívateľa :). Takže o starosť menej, idem teda do „montáže“.

ifnini namontovaný držiak
Namontovaný držiak pre Infini svetlo

Chvíľu som nad tým maturoval až som to pochopil, lebo som sa pozrel do nákresu. Nákres je celkom jasné pochopiteľný, dokonca aj pre taký anti- technický typ uživateľa akým som ja 🙂

infini svetlo zaapnuté
Infini svetlo na bicykel v akcii

Stručene povedane: Najpr dám násadku na volant, ktorú podložím gumenou výstelkou a priskrutkujem ju. Ako náhle drží na volante, pripravým infini svetlo a vložím do neho baterky následne to celé nasadím na držiak. Otestujem, svieti…svieti :). Nechcel som sa vyrýpať na biku cestou domou, že svietiť nebude. To isté spravím aj zo zadným svietdlom, ktoré si upevním na na tyč od sedadla.

Špecifikácie výrobcu :
88 × 42 × 39mm

VÁHA
40 gramov

Špecifiká LED- ky
Hi-Power 3 Wattové biele LED- ky

Sila svietenia
150 Lumens

Životnosť batérii
10 hodín (Silný lúč)
40 hodín (Slabý lúč)
60 hodín (Blikanie)

Typ batérii
AA×3

infini svetlo zapnuté počas nočnej jazdy
Infini svetlo na bicykel v akcii na ulici, model I-320Pv SATURN 150

To či sa to celé vyplatilo, vám poviem o nejakú chvíľu, keď budem viac jazdiť po tme na biku a keď aj klesne teplota. Do vtedy to bude svietidlo, ktoré sa dá používať od jary až po jeseň, alebo do vtedy ako mi ho neukradnú a práve preto čo ?

Preto si ho budem vždy dávať dole, keď pôjdem niekam mimo biku, čo sa dá spraviť jednoduchou páčkou zo spodku svietidla. Táto poistka uvolní svietidlo a ja si ho jednoducho odopnem a dám do vrecka.

Pravda je taká, že keď som ho zasvietil a vyšiel s ním do mesta, teda menej osvetlených častí, prišiel som si ako zo Startreku. Je mi však jasné, že je tomu tak, kvôli doterajšiemu jazdeniu s čelovkou na hlave a toto vrhá ozaj lúč svetla, ktorý je koncetrovaný. Tým pádom osvetlí celý chodník/ cestu a nie len malý priestor pred nami.

Slovenských predajcov, ktorí tieto svetlá budú riešiť nájdete tu na zozname predajcov

Komantáre

komentárov