fbpx

Kto sme

about

Čaute ja som Tyger (Vlado Martynek)

Som zakladateľ outdoor testovacieho serveru tyger.sk 

Testovanie outdooor výbavy sa mi stalo pasiou a zároveň som pochopil nutnosť pre túto prácu a tak som začal blogovať o tom. Blog sa projektami dostal do takého štádia, že bolo treba pribrať ďalších športovcov/testerov, ktorí budú špecialisti na svoju problematiku. Takto sme sa stali outdoor testovacím serverom a posúvame sa už len ďalej. Výbavú ktorú používame, vždy testujeme na poctivých projektoch v horách, prípadne outdoorových pretekov.

Niečo o mne
Som certifikovaný inštruktor skalného lezenia v slovenskej horolezeckej asociácií JAMES a leziem už 12 rokov. Horskému behu sa venujem 14 rokov, milujem hory a prírodu ako takú, nachádzam tam poznanie, pokoj a novú energiu do života.

 

„Každý má tú svoju hranicu, a je jedno či je to profi športovec, alebo práve začínajúci. Každý z nás zvádza svoj jedinečný boj a ste v tom perfektní”

Projekty ktoré som absolvoval a vážim si ich:

Naši blogeri a testeri:

Thom Krajča

Zajo Vulcano: zima Thom je v prvom rade dosť veselý týpek. Miluje hory a trávi takmer celý svoj voľný čas exploráciou Západnych Tatier. Nezabudol však ani na svoju rodnú Fatru – veľa času trávi aj vo Veľkej Fatre, kde so skupinkou blízkych ľudí opravuje jeden salaš. Thom taktiež pocítil v určitom momente túžbu testovať veci na svojich avantúrach a začal o tom písať. Viacej sa dozviete na na našom webe. 🙂

Katka Janurová

Katka Janurka Katka je nadšená horská bežkyňa. Kladie veľký dôraz na stravu – primárne sa orientuje na surové, čo najmenej spracované rastlinné potraviny. Je ďalším svetlým príkladom, že plnohodnotne športovať sa dá aj na bezmäsitej strave. Prínosom do našej tyger komunity bude nie len testovaním bežeckej výbavy, ale aj dobrými receptami, z ktorých sa človek nabije energiou na ďalšie tripy. Keď zrovna vo voľnom čase nestraší v horách, môžete ju nájsť okopávať a sadiť rastlinstvo v záhradke, preháňať sa po lúkach so svojimi psami alebo tvoriť za stolom s vypaľovačkou v ruke – vyrába totiž handmade drevené výrobky pomocou techniky pyrografie pod menom Janurka Pyrography Art na FB.

Viktor Novák

Viktor freeride tester pre tyger.sk Viktor je vášnivý freerider a extrémny lyžiar. Je ambasádorom slovenskej značky pre výrobu drevených lyží FORESTSKIS. Ďalej u nás dostal na starosti hardshellové veci, ktoré nie sú najľahšie, ale jeho štýl a podmienky, kde sa venuje tomuto športu, si to vyžadujú. Vďaka Viktorovi sme započali aj pravidelný Extrem Ski seriál.

Petrík Janura

Petrík Janura Petrík je ďalším exemplárom od Janurkovcov (Katkin manžel, nie brat, aby bolo jasné :D). Tento veľký milovník červenovlások rád behá či turistikuje po horách a keď sa mu na používanom vybavení niečo nezdá, hneď to prerobí podľa svojich predstáv. Na nohách má zriedka obuté niečo iné ako sandále. Okrem toho sa venuje aj tvorbe webstránok, programovaniu a základnej grafike.