fbpx

2 vrstvova multifunkčná bunda Northfinder Northkit

Toto je už asi tretia, alebo štvrtá bunda, ktorá je minimalistická a nachádza sa v outdoor teste tyger.sk

Je to dvojvrstvová bunda, ktorá má vodný stĺpec 10tis a priedyšnosť 10tis.

Vodeodpudivosť a priedyšnosť bundy Northkit

Bunda má “len” 10tis vodný stĺpec a 10tis priedyšnosť ako som už vyššie spomenul. Doteraz som testoval len bundy s 20tis vodným stĺpcom aj priedyšnosťou. Tak ako som pred tým testoval jej sesterskú bundu Chabenec, alebo bundu Ferrino Kunene.

Zbaliteľnosť bundy

Jedna z hlavných výhod tejto bundy je to, že sa naozaj dá ľahko zbaliť.  Milujem zbaliteľné veci. Ľahko ju vopchám od vrecka od bikových elasťákov až po hocijaký ruksak, ktorý si práve beriem so sebou na svoje outdoorové dobrodružstvá.

Dokážem ju napchať aj do bežeckého opasku. Takže je ozaj malá. Jej váha už však nie je taká ľahká.

Váha tejto bundy proti vetru a dažďu

Pred tým som recenzoval bundu Chabenec od NF, ktorá bola ešte trochu viac zbaliťelná a vážila 190g. Táto bunda má 250g. Jej váha je preto väčšia, pretože je z iného materiálu.

Materiál neprefúkavej bundy NF Northkit

Vonkajší materiál nie je ničím výnimočný, príjemny na dotyk. Inak je to už z vnútrom. To vnútro je akoby “ pogumované”. Pokiaľ som bol suchý bolo to okej aj na tričku s krátkym rukávom. Keď som v nej zmokol a mal len tričko tak mi to začalo byť nepríjemné, pretože prechádzal na mňa aj chlad aj vlhkosť tej bundy. Pršalo ozaj dosť. Bol to však dobrý experiment. Preto som si ju vzal na tú bikovačku Beskydami, ako veľmi ma dokáže ochrániť.

Nepremokavosť multifunkčnej bundy

Bunda má 10 000 vodný stĺpec, čo je tak na základnu ochranu pred ľahkým ďaždom a snežením tak akurát. Preto väčšina zimnej výbavy má vodný stĺpec len 10 000. Tak či onak, som túto bundu testoval počas ďažďa ako dlho vydrží a za ako dlho vyschne. Vydržala mi tak 10 minút kým začala premokať. Ten dážď v Beskydoch bol ozaj silný, takže sa tomu ani nečodujem. Určite presiahol vodný stĺpec 10tis.

Druhá vec, ktorá ma zaujímala bolo to, že za ako dlho dokáže bunda vyschnúť. Pri teplote asi 20 st. C, počas zjazdov a šlapania mi vyschla asi tak za 15 minút.  Celkom OK výsledok, pre mňa to takto stačilo.

Keď už bolo teplo tak som bundu zložil na rajdy biku nech ešte trošku preschne od vlhkosti.

Výsledok tejto recenzie

Bunda je výborný parťák keď máte nízky budget, pretože za 50 eur spraví veľa muziky. Ak ste však prísnejši a aktívnejši športovec, určite treba ísť do bundy, ktorá má minimálne 20tis vodný stĺpec a 20tis priedyšnosť.

Bundu nájdete na: https://bit.ly/northfinder_bunda_norhtkit

Bunda vám poslúži ako dobrá záloha do hôr, nie je však do extrémnych podmienok. Dokážete s ňou újsť nižšie, ak by bolo však peklo v horách nedokáže vás dostatočne ochrániť. Zmierni utrpenie, ale premokne citeľne. Takže ľahší dážď je ok, vietor je úplne v pohode. Časom však myslím, že z vnútornej strany zmizne jej “pogumovana” ochrani.

Technické prvky bundy

  • Bunda má dve vrecká v predu.
  • Má vetráky nad krížami
  • Má kapucňu so sťahovaním
  • Vo vnútri má tri vrecká na telefón, niečo drobné a na flašku z vonku.
  • Diera na prst na rukávoch, aby sa dali lepšie našpanovať

  • Bunda váži 250g.
  • Bunda má vnútorne vrecko na to, aby sa do neho zabalila

Video recenziu bundy Northfinder Nortkit môžete vidieť nižšie:

Vide recenzia bundy Northkit

Komantáre

komentárov