fbpx

Outdoor novinky 2018: Graphene v Inov- 8, Craft selektor a Orbea bicykle

Vedeli ste o tom, že CRAFT vypracoval koncept funkčného prádla na mieru? Prípadne o tom, že v roku 2018 má Inov-8 odhaliť nový materiál Graphene a podarí sa nám získať testovaciu vzorku skôr, ako sa dostane do obchodov na predaj? Okrem iného, mňa samotného fascinovala už staršia, ale nie tak známa informácia o tom, že Inov-8 ako prvý začal oficiálne rozdeľovať bežecké topánky podľa dropu. Všetci sme vedeli, že drop je nielen trendy, zdravý a že ho riešia už všetky popredné značky, ale nikto sme asi nevedeli toto prvenstvo pripísať Inov-8. Takže držíme palce a očakávame takúto snahu aj naďalej.

Toto všetko som sa dozvedel na prezentácii pre obchodníkov. Nuž, ja obchodník síce nie som, ale plne sa zaujímam vo vašom mene, milí outdooristi, o všetko, čo nás posunie v našich športových aktivitách dopredu.

Poďme na tieto infošky však postupne.

Graphene alias po slovensky Grafén

Graphene ako bežecký materiál roku 2018, a nielen to.

Údajne prelom v priemysle by mal byť tak masívny, ako keď prišiel na trh carbon a aplikoval sa v cyklistike. Začínam sa báť? Nie naopak, začínam sa tešiť. Čo nám Inov-8 sľubuje? Ohľadom Graphene by mal uvoľniť ďalšie informácie z laboratórnych testov, týmto dávajú najavo, že idú jasne po faktoch.

Inov-8 topánky s graphene materiálom, prvá bežecká obuv ktorá ho má v sebe

Zatiaľ vieme, že Grafén je odnož carbonu hrubý cca o šírke jedného atómu. Je 10-krát pevnejší ako diamant a 200-krát pevnejší ako konštrukčná oceľ. Však sa presvedčte sami.

Zaujímavý úvod k materiálu samotnému spracovaný super krátkou a vizuálne peknou prednáškou je pripravený v ďalšom videu. Pripravili ho ľudia z univerzity v Manchesteri, ktorá je považovaná za domov Grafénu.

Myslím, že sa máme na čo tešiť, hlavne keď sa obzrieme dozadu na porfólio firmy Inov-8 a vidíme masívny počet modelov bežeckých topánok, skonštruovaných na rôznu kombináciu a pomer ubehnutého terénu (asfalt, tráva, kameň, mix, ľad, sneh), ako sme už predtým písali z Inov-8 trail running fesťáku. Ja iba dodám, že mám rád firmy, ktoré idú s technológiami ruka v ruke.

Inov-8 bežecké topánky
Trailová bežecká obuv inov8 | Trailrunning

Termoprádlo šité na mieru aktivity, aj to je ponuka, ktorú dostávame od firmy CRAFT

Je to odpoveď na sen každého športovca? Dostane bežec presne to, čo chce, pričom skialpinista, lezec, biker a rekreačný turista neostanú nepovšimnutí? Bude outdooristka v tejto výbave zohľadnená pri vlastných termo-náročnejších požiadavkách voči outdooristovi? Uvádza sa, že sú tam možnosti presne na toto. Craft selektor ako výber správneho termoprdála pre športovca v outdoore

Priatelia z CRAFT-u si pripravili ozaj vtipnú, ale jasne vysvetľujúcu funkčnosť selektoru tým, že nám to zahrali naživo na sebe. Toto som na Slovensku naozaj nečakal a pobavil som sa hlavne v dnešnej dobe, keď okrem divadelníkov už nikoho nevidíte takto funky niečo zahrať naživo. Tu sme videli všetky pozície zamestnancov od šéfov cez obchoďákov, až po markeťákov tancovať v rôznom type termoprádla súbežne.craft termopradlo

Určite odporúčam pozrieť zostrih videjka na konci článku. Ak vás, okrem iného, zaujíma, ako si správne vybrať podľa športu, pohlavia a intenzity, vytvoril CRAFT nástroj na webe, ktorý sa volá CRAFT selektor. Určite vám, priatelia, odporúčam na to poklikať a zistiť, aké možnosti tam sú. Budete prekvapení, aj ja som bol :). Pracujem na tom, aby som vám dokázal tieto veci pocitovo otestovať a vyjadriť sa k tomu z vlastnej skúsenosti. To by nemusel byť zlý nápad, čo myslíte? Váš názor ma zaujíma a určite budem rád, keď mi k tomu niečo napíšete pod článok, prípadne či ste o tom vôbec počuli.

Zaujímavým nováčikom je určite aj značka bicyklov ORBEA. Nájdete tu aj lacnejšie bicykle, ale očividne kvalita a dizajn zatlačili na hornú cenu.

Orbea cestné bicykle

Z tohoto usudzujem, že to nebudú biky pre každého. Okrem veľkej variability od cestných bicyklov sa Orbea riadne vyhrala aj s horákmi, až po tie e-bajčíky. Orbea e bike- bicykleRozumej elektro-biky. Zatiaľ tomu teoreticky ani neviem prísť na chuť, možno keď priberiem ďalších 12 kíl za rok, tak budem uznávať aj toto.

begetky počas uvádzania noviniek o graféne

Nezabudnite nás sledovať na našom youtube kanáli, lebo to má teraz zmysel a bude to hlavné miesto, kde budeme riešiť testy, zistenia, odporúčania a rôzne iné vychytávky a seriály zo sveta behu, turistiky, skialpinizmu, lezenia a cyklistiky.

Do skorého čítania, pozerania a vidíme sa, ako inak, kde? No predsa na horách! Čauko 🙂

Komantáre

komentárov