fbpx

Trail running festival pod záštitou Inov-8 je festival o dobrodružstve v outdoore, trénovani a osobnom skúšaní bežeckých topánok

Vzhľadom na to, že testy topánok a zimná bežecká výbava ma aktuálne zaujímajú,  zúčastnil som sa tohoto trailového festivalu po dohode s Martinom z Inov-8 Česko a Slovensko.

Ak to mám zhrnúť do troch slov tak poviem,  zabavil som sa, inšpiroval som sa a spoznal som nové bežecké možnosti. Ja som na „nešťastie “ nebol od začiatku, takže mi zdrhli aktivity typu orientačný beh. Tu sa mali účastnící nultého ročníku možnosť s profesionálmi naučiť sa ako taký orienťák  funguje so všeho všudy čo k tomu treba.

Veľmi dobrým ťahom Inov-8 bolo aj to, že ste si tu mohli vyskúšať aktuálne modely bežeckých tenisiek vhodnej veľkosti na vašu nohu a ísť si zabehať s nimi do lesa tak ako by ste to snáď v každej predajni radi spravili 🙂

Trail running festival inov-8
Trailové tenisky si tu mohol každý vyskúšať.

Trail running festival inov-8

Trail running festival inov-8

Fascinujúce bolo sledovať komunitnú radosť z behu, schopnosť túto radosť zdieľať a aj ochotu podávať informácie ďalej v prospech ostatných účastníkov.

Trail running festival inov-8

Nebehalo sa len cez deň ale aj v noci.

Trail running festival inov-8

Po orieňtáku bol pre každého účastníka na trail running festivalu zajednáné jedlo a spanie, spať sa však ešte rozhodne nejde. O každého účastníka bolo postarané. Takže môžeme prejsť na tú indoorovú časť.

Boli aj nejaké výhry, vlastne boli rôzne kategórie, ktoré mohli niečo vyhrať.

K výhram patrí aj nejaké jedlo a to pre všetkých, tu sa obnovia sily štábu športového, organizačného ale aj blogerského.

Jedlo na trail run festivale organizované Inov-8

No po perfektnom občerstvení naládujem ešte pivko, vlastne pivká, ktoré tu tiekli stále, ak ste boli účastníkom trail running festivalu, pretože ste to mali v cene. Toto je úplne ústretový krok zo strany organizátorov festivalu voči účastníkom. Poďme však do sály. Tu na nás čakala pekná výstava bežeckých tenisiek Inov-8.

Inov8 bežecké topánky na všetky druhy behu do terénu, trail run festival 2017

Keď ste si obhliadli tenisky, mohli ste svoje oko zanechať na nových modeloch funknčného prádla CRAFT a bolo ozaj o čom čítať. Výstava je kombinovaná s ideou „nakódenej“ aplikácie na webe, ktorá vám má pomôcť si vybrať správne termoprádlo na mieru. WtF (what the funky 🙂 ) to je dosť úlet. Pozriem sa na to bližšie a dostanem vysvetlenie a názornú ukážku z Vítovej strany. Môžete si vybrať termoprádlo, podľa aktivít, ktorým sa venujete a to od skialpinizmu, cez beh, prácu v zime až po voľný čas alias pivo. Či je vôbec obdobná pomôcka v európe spravená pre športovcov, to ozaj neviem.

Craft Selektor
CRAFT selector je nástroj pre športovcov, ktorý má uľahčiť podľa výberu športových aktivít výber „správneho“ termoprádla (na to by sme si mali posvietiť :))

Inov-8 trail run festival 2017, výstava funkčného prádla od Craft

Som tu z toho všetkého milo prekvapený, a som zvedavý čo prinesu prednášky. Sú tu zaujímave osobnosti. Je tu Zuzana Bartas (trail-sky run), Ján Bartas (ultra), Tomáš Kačmarčík (Kaktus, ultra), Pavel Paloncy (adventure racer)

Ako som už spomenul prišiel som neskoro, takže som stihol len niektorých, bolo ich tu však viacej :). Rozoberme si však o čom nám tak pokecali títo spomenutí učastnici.

Inov8 bežecké topánky na všetky druhy behu do terénu, trail run festival kolekcia 2017

Zuzka s Jančim hovorili o Glen Coe Skyline, 50km, D+ 4800m, čas 9:16, 39.místo (34.mezi kluky)

Mapku k nahliadnutiu môžete pozrieť tuna aj s preklikom na Honzov blog.

mapa ultra preteku

inov 8 trail run festival Zuzana Bartasova

Kaktus rozprával o svojom zážitku na Ultra trail du Mont Blanc- u, kde dosiahol veľmi dobrý  výsledok, ktorý bol lemovaný priebežným zvracaním na trase :).  Rozhodne mu však mentálne pomohli kamoši na trase, ktorí sú aktívni bežci z prostredia ultra trailu. katus na prednáške na trailovom festivale

Laťku ultra trailu nakoniec najviac pozdvihol Pálónc, ktorý sa rozrozprával o svojom počine na 429km adventure SPINE race, ktorý sa tiahol cez Britániu.

Dal jasne najavo, že jeho stratégia je nespäť štyry dni…hm, to sa mi celkom páči, akurát, že mňa váľa po zemi už počas prvej noci.Inov-8 trail run festival 2017, výstava funkčného prádla od Craft Rozhodne to Pálonc napráskal, pretože tento race dvakrát vyhral a dvakrát bol už druhý. Za to ho samozrejme uznávame :).

Trail running festival inov-8 prednáška a Palonc na the spin race

Inov-8 trail running festival dopadol na nultý ročník organizačne úplne výborne a prajem organizátorom, aby pokračovali aj prvým ročníkom, lebo toto tu bolo treba už dávno pre bežeckú komunitu. Veľké plus je to, že to bolo blízko slovenských hraníc vo Vizoviciach.

Cestou späť som po rokoch prvý raz zbadal Čertové skaly, čo je najbližší pieskovec k naším hraniciam, tak som ho orajbal aspoň trochu v teniskách, skôr než tam prídem liezť s lezeckým matrošom.

Certove skaly z festivalu inov8 trail running festival

Zdroj:

Foto:

Summary
Event
Inov-8 trail running festival je kombinácia dobrodružstva a veľkej motivácie
Location
Vizovice,
Na trailrunovom festivale ľudia behali orieňťák, testovali tenisky v teréne, počúvali prednášky od profíkov, ale aj od extrémistov, hlavne všetko o behu.

Komantáre

komentárov