fbpx

Expresky z hôr 52

Expresky z hôr 52

Expresky z hôr 52 sú pre Vás pripravené. Dnes spoznáme Giuliu a jej kúsok raja na severe Talianska, pozveme Vás do Modry nielen na vínko, predstavíme nový nočný ultrabeh, hodíme reč s Majom a Petrom, vyberieme sa na himalájske dobrodružstvo a obzrieme sa za minulým ročníkom Western States.

 

HEART OF THE VALLEY

Poďte s nami na výlet do Val di Fiemme na severe Talianska, kde pôsobí La sportiva. Taktiež sa tu narodila Giulia Delladio, ktorá pokračuje a učí sa viesť tento rodinný biznis. Je prvou ženou a 4 generiáciou, na čele ikonickej značky. Nech sa páči, môžete vstúpiť.

 

 

CEZ HUBALOVÚ

V sobotu 11. marca 2017 sa bude konať 4. ročník behu  Cez Hubalovú v Modre. Parametre trate sú 21,5 km/650 m+ (mapa). Beží sa cez značené turistické chdníky a lesné cesty. Zraz je o 10:00 hod pred reštauráciou Bowling. Registrovať sa je možné TU. Aktuality a fotogalériu z podujatia nájdete na webe, alebo facebook evente. Ak máte v sobotu voľno, stavte sa na pohár dobrého vína a polmaratón v Modre 🙂 .

Expresky z hôr 52 - Cez Hubalovú, zdroj: polmaraton.webnode.cz
Expresky z hôr 52 – Cez Hubalovú, zdroj: polmaraton.webnode.cz

 

BEZOVEC ULTRA NIGHT

Bezovec Ultra Night, 55 km/2380 m+, 2 hrady, tma a Ty! Podujatie je organizované (12.5.2017 – piatok, 22:00 hod) v rámci Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OSSR), podobne ako Ponitrianska stovka – a hoci bude určené aj pre vojakov, netreba sa obávať nejakých drilov či nadmernej disciplíny. Petrík Janura a spol. sa rozhodli skúsiť zorganizovať niečo podobné ako P100. Po hŕbe dohadovačiek uzrela svetlo sveta forma preteku, miesto aj konkrétna trasa. Všetky potrebné ifnormácie o BUN, sa dozviete z Petríkovho článku TU.

Bezovec Ultra Night
Expresky z hôr 52, Bezovec Ultra Night

 

MAJO SRNIK

Majo stíha snáď všetko. Okrem drania Lún v Medených horách s barefoot Teddom, poskytol rozhovor pre Trailrunner Canada. Dozviete sa o jeho ceste k barefoot behu, aké plány má na tento rok a čo očakáva od preteku Copper Canyons Ultra. Rozhovor in english nájdete, TU.

Expresky z hôr 52 - Majo Srnik, Barefoot Or Bust To the Copper Canyons, zdroj: trailrunner.ca
Expresky z hôr 52 – Majo Srnik, Barefoot Or Bust To the Copper Canyons, zdroj: trailrunner.ca

 

TRANSGRANCANARIA 360 °

Transgrancanariu je možné si vyskúšať od 17 – 265 km. Transgrancanaria 360 ° je tá najdlhšia/najtažšia verzia. Profil trate 265 km/16.500 m+, celkom vzbudzuje rešpekt. Petr Míl si to nedávno vyskúšal na vlastnej koži. Napísal o tejto skúsenosti super článok a poskytol aj pár rád do budúcna. Viac sa dočítate, TU.

Expresky z hôr 52 - Trnasgrancanaria 360 °, zdroj: skyrunning.cz
Expresky z hôr 52 – Trnasgrancanaria 360 °, zdroj: skyrunning.cz

 

DHAULAGIRÍ

Peter Hámor, Michal Gábriž, Michal Sabovčík a Tomáš Petrík tvoria slovenskú expedíciu na himalájsku 8-tisícovku Dhaulagirí (8176 m). Pre niekoho to bude prvá skúsenosť, pre iného posledná časť jeho himalájskej skladačky. Dúfajme, že nielen Peter ale všetci členovia budú úspešní, zdraví a plní zážitkov sa vrátia domov. Toto dobrodružstvo sa začína 10. marca a návrat je plánovaný 2. júna 2017. Držíme Vám silno palce a budeme na Vás všetci myslieť! Pár slov práve od Petra si môžete prečítať, TU.

Expresky z hôr 52 - DHAULAGIRI 2017 Slovak Expedition, zdroj: FB page Michal Gabriž
Expresky z hôr 52 – DHAULAGIRI 2017 Slovak Expedition, zdroj: FB page Michal Gabriž

 

FOTO OF THE WEEK

Kilian Jornet a posledné lúče slnka v Nórsku. Tento záber dal Sebastien Montaz dva týždne dozadu. Aktuálne to asi nebude, lebo inak sú na tom so snehom v Nórsku biedne (ako my..).

Last rays of light. Midnight sun in Norway. 📸 @kilianjornet

A post shared by S E B M O N T A Z (@sebmontazstudio) on


LIFE IN A DAY

Western States 100 je naprestížnejšia a najstaršia stomíľovka V USA. Billy Yang práve dnes vypustil do sveta svoj nový dokument LIFE IN A DAY, v ktorom zachytáva minuloročný pretek. Spolupracoval v ňom s tímom HOKA ONE ONE. Billyho môžete poznať aj vďaka jeho staršiemu dielu, resp. dokumente – MONT BLANC | CCC UTMB® 2015.

 

Na dnes končíme priatelia, ale o týždeň sme tu opäť. Užívajte hory a nielen tie a naladte si nás zas a znova.

Komantáre

komentárov