fbpx

Expresky z hôr 21

Expresky z hôr 21

Expresky z hôr 21 práve teraz štartujú. Dnes si predstavíme 2 ukážky super filmov, pozrieme sa do Španielska, pripomenieme si preteky z našej rodnej hrude, ktoré budú cez víkend, prisvietime si na doping a ukážeme Vám 20l ultra batoh. Ide sa na to!

 

The Unknown

Timothy Olson je vďačná postavička v ultra behu. Niečo podobné ako Tony Krupicka. Jednak žije v USA, kde sa všetko robí vo veľkom a k tomu aj vynikajúco behá – 9. miesto v Hardrock 100 v tomto roku. Keď sa spojil s Billym Yangom na vytvorení filmu práve o tomto drsnom preteku, tušil som, že to dopadne skvele. Billyho poznám ako stáleho hosťa Ginger Runnera youtube „šoukách“ a skvelého filmára, tak ako Ginger (tí amíci to proste vedia). Ak projekt The Unknown dopadne ako minuloročný dokument o Mont Blancu, CCC® 2015, máme sa na čo tešiť. Zatiaľ si pozrite krátku ukážku.

 

RACING THE DARKNESS

Billy teda maká na projekte Hardrock s Timothym Olsonom a Ginger pre zmenu pripravil dokument o Western States 100 s top bežcom Sageom Canadaym. Na svete je tiež len ukážka, ale títo chlapíci vedia s kamerou pracovať vynikajúco, takže budeme sa takisto tešiť!

 

Buff Epic Trail

22 – 24.07.2016 sa konal ďalší pretek zo série World Skyrunning Championships 2016 pod názvom Buff Epic Trail v španielskych Pyrenejách. Na najdlhšej 105 km trati vyhral španiel Luis Laberto Hernando za 11:36 hod. Skvelý výsledok však dosiahol český borec Zdeněk Kříž na rovnakej trati, ktorý dobehol do cieľa na vynikajúcom 5. mieste s časom 12:36 hod. Rozhovor so Zdenkom, si môžete prečítať tu. Medzi ženami kraľovala Caroline Chaverot, ktorá zvládla 105 km trasu za 13:13 hod. Ostatné výsledky si môžete pozrieť tu.

Tatranská šelma

V sobotu 30. júla 2016 sa uskutoční prvý z dvoch pretekov Tatranskej šelmy. Tatranská šelma VERTICAL s traťou 6,93 km/ 1418 m+, už žhaví motor a brúsi zuby. Najnáročnejší beh do vrchu na Slovensku a v strednej Európe. Od úpätia lesa až po samotný vrchol vedie panoramatický turistický chodník. Slavkovský štít je najexcentrickejší bod Vysokých Tatier. Všetko to vypukne o 9:00 hod v Starom Smokovci.

Expresky z hôr 21 - Tatranská šelma 2016, zdroj: tatranskaselma.com
Expresky z hôr 21 – Tatranská šelma 2016, zdroj: tatranskaselma.com

 

Prvý prípad dopingu v Ultra Trail

Peruánsky bežec Gonzalo Calisto z Movistar Aventura Team, ktorý minulý rok na UTMB 2015 skončil na 5. mieste s časom 22:24 hod, 75 minút za víťazom Xavierom Thevenardom, dopoval! Gonzalo mal zvýšenú hladinu Erythropoetinu (EPO). Táto kontrola bola v minulej sezóne ohlásená jedine na UTMB a Gonzala predsa len chytili. Calisto dostal za odmenu zákaz činnosti po dobu 2 rokov (do roku 2017).

Expresky z hôr 21 - Gonzalo Calisto, zdroj: vidactiva.com
Expresky z hôr 21 – Gonzalo Calisto, zdroj: vidactiva.com

 

UltraFatra – Zaži dotyk divočiny!

V sobotu 30. júla 2016 sa účastníci, dobrovoľníci a organizátori stanú súčasťou prírody, tej Veľkofatranskej. ULTRA FATRA (56 km / +3840 m) je už tu! Štart je v Dolnom Harmanci a cieľ v Ružomberku na námestí A. Hlinku.  Exponovaná trasa preteku vedie cez najvyššie vrcholy, horské lúky, skalnaté bradlá a prírodné rezervácie Národného parku Veľká Fatra. Zaručene okúsite nezabudnuteľný návrat do divočiny. Nech teda počasie poslúcha a všetci sa môžeme tešiť z ďalšieho nového ultra trail preteku na Slovensku.

Expresky z hôr 21 - UltraFatra, zdroj: ultrafatra.sk
Expresky z hôr 21 – UltraFatra, zdroj: ultrafatra.sk

 

Recenzia batohu WAA Ultrabag 20l

tyger28

Minulý týždeň napísal Robo Šarudy skvelú recenziu o najnovšom kúsku jeho výbavy, bežeckom batohu WAA Ultrabag 20l. Tento batoh bol špeciálne vyrobený pre top hard pretek Marathon Des Sables. Recenziu si môžete prečítať tu. Čoskoro vraj bude aj vlog, nevieme sa už dočkať 🙂 .

 

A je tu záver 21-tky. Cez víkend nás toho veľa čaká, tak držme všetci palce, nech počašíčko praje a my si hory užívame.

 

 

Komantáre

komentárov