fbpx

Expresky z hôr 3

Expresky z hôr 3

Predpoveď počasia na minulý víkend nevyšla (ešteže tak..). Dúfame, že ste si to užili poriadnými dúškami. Expresky z hôr dokumentovali víkendové podujatia, nielen tie slovenské. Príjemné počítaníčko sa praje.

 

Lucy Bartholomew

Nová bežecká superstar? Lucy cez víkend vyhrala 50 km pretek Northburn 100 v ďalekom Novom Zélande. Na tom by nebolo nič zvláštne. Punc výnimočnosti tomu dodáva, že si Lucy vybojovala celkové víťazstvo (nielen medzi ženami ale aj mužmi). Lucy Bartholomew je mladá austrláčanka (má iba 18 rokov), ktorú trénuje jej otec (tiež bežec). Novinári si ju často mýlia so známejšou Emelie Forsberg. Myslím si, že o Lucy budeme ešte veľa počuť!

The best feelings at the Northburn100 50km, strong feelings from living in the mountains. 1st female and 1st overall, the best way to finish my trip to New Zealand! Ben Read Photography

Posted by Lucy Bartholomew on Friday, March 18, 2016

 

Tyger v Gruzínsku

Tyger projektuje v ďalekom Gruzínsku, kde testuje vecičky v trojtisícových výšavách. Z redakcie želáme skvelý pow a ešte lepšie počko! Užívaj, poctivo testuj a refrešuj 🙂

Tyger v Gruzínsku
Expresky z hôr 3: Tyger v Gruzínsku

 

Ultra Fatra

Po rekordnom čase vypredania Malofatranskej stovky 201622 minút, máme ďalšiu skvelú správu. Prvý ročník Ultra FATRA, 56 km/+3840 m zavíta 30. júla 2016 aj do Veľkej Fatry.

Trasa Ultra Fatry povedie cez:

Dolný Harmanec – Japeň -Staré Hory– Majerova Skala-Pod Líškou-Krížna– Ostredok-Ostredok, rázc.-Koniarky–Chyžky-Chata pod Borišovom–Ploská–s.Ploskej-s. pod Čiernym kameňom-Rakytovské s.(juž.)-Rakytom- Rakytovské s.(sev.)-Močidlo, hot. Smrekovica- Smrekovica, voj. zot.-Nižné Šiprúnske s.-Vyšné Šiprúnske s.-Šiprúň- Vyšné Šiprúnske s.-s. pod Vtáčnikom-–-Malina, hotel-Vlkolínske lúky—Sidorovo—Kalvária—Ružomberok nám. A. Hlinku

UltraFatra
Expresky z hôr 3: UltraFatra, zdroj: ultrafatra.sk

Všetky podrobné info získate na webovej stránke tu a tie najaktuálnejšie na FB stránke tu. Zaži aj ty dotyk divočiny na majestátnom hrebeni Národného parku Veľká Fatra.

 

Letecká stovka vysledky

Tento víkend opäť pokračovala Slovenská ultratrailová liga podujatím Leteckej stovky. Najrýchlejším bežcom na stovke sa stal Mário Jakúbek s časom 11:59 hod. Stanovil tak nový rekord na 105 km/+3750 m trase. Fotogalériu od Mária Jánoša si môžete pozrieť tu. Ak vám obrázková dokumentácia nestačí celkom dosť sa zasmejte na blogu: / Letecká stovka 2016 (105 km, 3750 m+) / od Júlie Batmendijnovej alias diaľkoplazky. Júlia obsadila 3. miesto medzi ženami!

 

LETECKÁ STOVKA Najrýchlejší čas na Leteckej stovke 2016 zabehol Mário Jakúbek, ktorý časom 11:59 stanovil nový rekord trasy (105 km / +3750 m). Gratulujeme!Foto: Silvia Tanac

Posted by Slovak Ultra Trail on Saturday, March 19, 2016

 

Pojazd z Matterhornu alebo z Dolgemho Hbrtu ?

Koncom týždňa som narazil na tento šialený výprask, pod heslom “ kto umí ten umí, kto neumí ten čumí! „ Chce to určite riadne skills a poriadnu dávku odvahy! Na FB fanpage I LOVE SWITZERLAND opisovali tento zjazdík ako z vrcholu Matterhnornu. V skutočnosti sa však jedná o Slovínske hory!

Au sommet du Cervin! Impressionnant!!! 😮 / The top of the Matterhorn! Awesome!!! 😮

Posted by I Love Switzerland! on Wednesday, March 16, 2016

 

Presnejšie sa jedná o zjazd frajera pod menom Davo Karničar z Dolgi Hrbet v Slovínsku. No čo už, „lajky a zdieľania“ pod nazvom Matterhorn sa zbierajú ľahko. Celý pojazd si pozrite nižšie.

Bokami Západných Tatier

Všetky oči priaznivcov skialpinizmu a nielen tie boli nastúpené v Západných Tatrách. Trojdňové preteky, ktoré nemajú v strednej Európe obdobu pod názvom Bokami Západných Tatier písali svoju deviatu kapitolu. Obhliadnúť sa za  8. ročníkom v roku 2015,  môžete aj prostredníctvom krátkeho filmu. Výsledky nájdete 2016 tu.

 

Zazvonil zvonec a Expresky z hôr 3 sú minulosťou. Čo môže byť lepšie ako predĺžený víkend, ktorý sa na nás valí? Bodaj by aj to počasíčko vyšlo. Horám zdar 🙂

 

Komantáre

komentárov