fbpx

Expresky z hôr 26

Expresky z hôr 26

Expresky z hôr 26 Vás vítajú. Dnes si predstavíme top 5 trailov, ktoré musíte dať Vy. My zas dáme do pozornosti 2 blížiace sa bežecké eventy, budeme hľadať dobrovoľníkov. Obzrieme sa smerom na Mont Blanc a spoznáte super ľudí, čo spravili skvelú vec pre nás všetkých. Začíname!

 

5 Trails to Run before you Die

Niet nad motivačné videa, ešte k tomu z horského prostredia! Vitajte v Taliansku, v regióne Lago Maggiore. Vašich 5  nezabudnuteľných trialov by malo vyzerať takto: Východ slnka na Monte Gambarongno, čarovné prebehnutie  údolia Verzasca, pleso Lago D´Efra a výhliadka na Cardada Cimetta až na majestátny ľadovec Basodino. Päť trás pre päť unikátnych zážitkov, ktoré Vám ukážu bohatosť a rozmanitosť jedinečného prostredia a dodajú skvelé emócie! Všetko toto nájdete aj na prehľadnej mapke s parametrami tratí, tu. Arrivederci!

Rýchlik Zoška – Bratislava

Ultramaratón, štafetový beh a diaľkový pochod v Malých Karpatoch, to je Rýchlik Zoška – Bratislava, súšasť 2. ročníka Slovenskej ultratrailovej ligy . V sobotu 3. septembra 2016 o 9:00 hod na Zochovej chate to všetko vypukne. 50 km trať a 10,5 hod na to, aby ste sa dostali do Bratislavy. V sobotu sa poveziete cez Malé Karpaty rýchlikom 🙂 .

Expresky z hôr 26 - Rýchlik Zoška Bratislava, zdroj: FB page Rýchlik Zoška - Bratislava
Expresky z hôr 26 – Rýchlik Zoška Bratislava, zdroj: FB page Rýchlik Zoška – Bratislava
Pekelný beh Rajom

V nedeľu 4. septembra 2016 sa môžete tešiť na peklo v Slovenskom raji – miesto, ako stvorené pre trailový beh! Na výber máte z 2 tratí: SHORT 12 km/510 m+, alebo ULTRA 55 km/2100 m+. Podrobný popis tratí spolu s GPX nájdete tu a organizačné pokyny zas tu. V nedeľu všetci do raja!

Expresky z hôr 26 - Pekelný beh Rajom 2016, zroj: behrajom.rumitsl.sk
Expresky z hôr 26 – Pekelný beh Rajom 2016, zroj: behrajom.rumitsl.sk
Dobrovoľníci pre Ultra Trail na Slovensku

Do konca roka 2016 ostávajú ešte 4 podujatia Slovenskej ultratrailovej ligyRýchlik Zoška – Bratislava 2016 (3. september), Malokarpatská Vertikála 2016 (15. október), Ponitrianska stovka 2016 (17.-18. september), Prešporský Ultra Trail 2016 (22.-23. október). Ak by ste chceli pomôcť na niektorom podujatí, neváhajte a prihláste sa tu, kde si môžete vybrať aj formu dobrovoľníctva. Budete mať tak skvelý pocit a spoznáte bližšie našu scénu a super ľudí. Neváhajte!

Expresky z hôr 26 - Dobrovoľníci, zdroj: slovakultratrail.sk
Expresky z hôr 26 – Dobrovoľníci, zdroj: slovakultratrail.sk
UTMB

A máme to za sebou! Bežecký event roka je už minulosťou. Sen nejedného ultra bežca, prekonanie samého seba, zdolanie hory, vychutnanie cieľovej rovinky, to je to, čo ľudia v tomto športe hľadajú. Gratulujeme aj početnému Slovenskému zastúpeniu, Ste makači! Prvé 3. miesta z jednotlivých tratí si pozrite nižšie, celkové výsledky aj s našimi nájdete tu.

UTMB (170km/10000m+)

MUŽI: 1. Ludovic POMMERET, 2. Gediminas GRINIUS, 3. Tim TOLLEFSON

ŽENY: 1. Caroline CHAVEROT, 2. Andrea HUSER, 3. Uxue FRAILE AZPEITIA

CCC (101 km/6100 m+)

MUŽI: 1. Michel LANNE, 2. Ruy UEDA, 3. Giuliano CAVALLO

ŽENY: 1. Mimmi KOTKA, 2. Jo MEEK, 3. Teresa NIMES PERE

TDS (119 km/7250 m+)

MUŽI: 1. Pau CAPELL, 2. Yeray DURAN LOPEZ, 3. Franco COLLE

ŽENY: 1. Delphine AVENIER, 2. Meredith EDWARDS, 3. Christelle BARD

OCC (55 km/ 3500 m+)

MUŽI: 1. Xavier THEVENARD, 2. Rachid EL MORABITY, 3. Thibaut BARONIAN

ŽENY: 1. Mercedes ARCOS ZAFRA, 2. Lara CRIVELLI, 3. Sonia LOCATELLI

Obhliadnuť za UTMB 2016 sa prostredníctvom najlepších momentov môžete aj prostredníctvom videa.

http://dai.ly/x4qosd8

Prekvapenie na Malofatranskom Kľaku

Partia značkárov urobila kus poctivej roboty. Vyniesli, vykopali, zabetónovali tento vrcholový tanier, resp. ružicu. Ešte raz vďaka za všetkých, nech sa darí aj na Strážove!

01_KLAK

02_KLAK

Expresky sú na konci. Prichádza jedno z najkrajších letných období – jeseň a k tomu super správy o počasí pre víkend. Do hôr priatelia, expresne rýchlo! 🙂

Komantáre

komentárov