fbpx

Expresky z hôr 46

Expresky z hôr 46

Expresky z hôr 46 sú už pripravené. Dnes vyprášime nízkotatranské žľaby, prehodíme zopár slov s Majom, pôjdeme na návštevu k Antonovi, vybehneme na Lysú horu, poradíme kam ísť pretekať, budeme sa tešiť na novú recenziu, prebehneme sa v Malej Fatre, otvoríme ústa pred Maxom a zatajíme dych pod arktickou oblohou. Vitajte!

 

VIKTOR V NÍZKYCH TATRÁCH

V polovici januára zavítal náš tester Viktor vyprášiť nízkotatranské žľaby! Ďumbier, ako kráľ Nízkych Tatier bol starostlivo vybraný na pojazd v top podmienkach. Užite si dve aj pol minúty skvelej jazdy!

 

MAJO SRNIK

Maja Srníka trailovej scéne netreba obzvlášť predstavovať, najmä barefoot vetve 🙂 . Samo Marec je tiež známa persóna, avšak v inom obore. Následným spojením vznikol vynikajúci článok o snahe pochopiť bežcov v ultra rovine. Cieľom bolo trafiť myšlienku ultra a prezentovať Majovú cestu. Rozhovor nájdete TU. (treba mať predplatené N-ko).

Expresky z hôr 46 - Majo Srník v akcii, zdroj: FB page Majo Srnik
Expresky z hôr 46 – Majo Srník v akcii, zdroj: FB page Majo Srnik

 

U ANTONA DOMA

Magazín Outside bol navštíviť pána Krupicku. Tony ochotne poukazoval svoje hniezdočko/pracovňu a sklad zároveň. Jeho najvačším „ihriskom“ sú predsa len hory. Článok spolu s krátkym videom nájdete TU.

Expresky z hôr 46 - Ako to má zariadené Tony, zdroj: FB page Anton Krupicka
Expresky z hôr 46 – Ako to má zariadené Tony, zdroj: FB page Anton Krupicka

 

ĽADOVÝ MUŽ

Jána som prvý krát registroval v nejakej FB skupine, ako ide „hore bez“ na Lysú horu a aj k nám do Tatier. Má 65 rokov, najlepšie roky svojho života a na Lysej je skoro každý deň. Hory mu takpovediac zmenili život! Nedávno s ním hanibal.cz natočil rozhovor a článok, TU. Ako sám vraví: „Základ je chodit po horách!“ Súhlasím/me!

 

KAM ÍSŤ PRETEKAŤ

Kam vyrazit za horskými závody v příštím roce, je názov článku, ktorý uviedol na svetlo sveta portál rungo.cz. Autor Vám poradí, kam ísť behať v ČR, na Slovensku, v Alpách a Dolomitoch. U nás odporúča hlavne obidva preteky Tatranskej šelmy a Štefánik Trail. Prečo? Dozviete sa v článku, TU.

Expresky z hôr 46 - Kam vyrazit za horskými závody v příštím roce? zdroj: rungo.cz
Expresky z hôr 46 – Kam vyrazit za horskými závody v příštím roce? zdroj: rungo.cz

 

RECENZIA BATOHU FERRINO OVERLAND

V dohľadnej dobe uzrie svetlo sveta nová recenzia. Dlhodobo som mal možnosť testovať turistický batoh Ferrino OVERLAND 50+10 L. Ako recenzia dopadla sa dozviete už čoskoro. Preto: Stay tuned!

Expresky z hôr 46 - Ferrino Overland 50+10 L, photo: Thom
Expresky z hôr 46 – Ferrino Overland 50+10 L, photo: Thom

 

KRÁTKY BEŽECKÝ TEST MAČIEK NORTEC TRAIL

Tyger nezaháľa a testuje o stošesť! Minulý týždeň vybehol do Malej Fatry na test bežeckých mačiek Nortec Trail. Dva roky dozadu testoval iný model od Nortecu a to Nordic, recenziu nájdete TU. Ako dopadol krátky bežecký test modelu Trail, sa dozviete vo videu. Neskôr určite pripudne aj dlhodobejšia recenzia.

 

PHOTO OF THE WEEK

S novým rokom uvádzam pravidelnú rubriku Photo of the week. Instagram je nevyčerpateľným zdrojom „obrázkov“, tak prečo to nevyužiť? Dnešná prvá fotka je od fotografa (krajinkára), pod menom Max Rive. Cestuje po svete a úžasne fotí. Takto sa mu podarilo minulý rok zachytiť talianske Dolomity. Nádhera, čo poviete?

A behind-the-scenes shot from last year’s Dolomites tour in Italy.

A photo posted by Max Rive (@maxrivephotography) on

 

UNDER AN ARCTIC SKY

Under An Arctic Sky je film, na ktorý sa nesmierne teším. Na svedomí ho má Chris Burkard, ktorý prostredníctvom svojho umenia (fotografie a filmu) inšpiruje ľudí k cestovaniu, nachádzaniu radosti z objavovania a vystúpenia z komfortnej zóny. Tentoraz si zobral na mušku Island a bláznivý nápad surfovania v tamojších končinách. Navnadiť sa na tento film môžete zatiaľ len trailerom, treba počkať do zimy, kedy oficiálne vychádza celý dokument.

 

Na dnes končíme. Víkend opäť hlási pozitívne počasie, tak neváhajte a vybehnite si pre kus slnka. Nech je Vám úžasne! Dopo o týždeň..

 

Komantáre

komentárov