fbpx

Expresky z hôr 22

Expresky z hôr 22

Expresky z hôr 22, vitajte! Dnes sa dozviete, čo si balí do batohu Tony Krupicka, aj to, ako Petra Mücková skvele zabehla v Taliansku, výsledky pretekov vo Veľkej Fatre a Slavkovskom štíte, pozveme Vás na východ a pikošku na záver, prečo si Kilian obúva 3 topánky naraz … Začíname!

 

Čo nosí Anton Krupicka vo svojom batohu?
Expresky z hôr 22 - Anton Krupicka, zdroj: petzl.com
Expresky z hôr 22 – Anton Krupicka, zdroj: petzl.com

Ste zvedaví, čo si na svoje bežecké dobrodružstvá zbalí elitný bežec? Tak čítajte a pozorne pozerajte! Koncom júla Petzl uverejnil na webe článok What’s Anton Krupicka’s pack?, kde sa Tony rozpísal a pofotil svoj matroš na výlety s vetrom vo vlasoch. 🙂

Batoh-Antona-Krupicku

Jeho výbava obsahuje: 1) 3/4 elasťáky, 2) extra bufka, 3) fukerka s kapucňou, 4) technické dlhé triko s dobrou priedušnosťou, 5) tenké rukavice, 6) čelovka Petzl NAO, 7) záložná NAO batéria 8) ultra malá čelovka Petzl e+LITE s extra batériou, 9) 1/2 fľašky Ultimate Direction, 10) Ultimate Direction AK Race Vest-a, 11) energetické gély GU energy. Má toho celkom dosť, čo poviete ?

Orbie Ultra Trail 2016

Petra Mücková bola v Taliansku najlepšia. Pretek Orbie Ultra Trail 140 km/9500 m+ Petre vynikajúco sadol a medzi ženami nemala konkurenciu, Grande Petra! Vynikajúco zabehla aj Radka Paulínyová, ktorá vo svojej kategórii skončila na 3. mieste. Skvele baby, robíte nám veľkú radosť!

Expresky z hôr 22 - Petra Mücková, víťazka Orobie Ultra-Trail 2016, zdroj: facebok fanpage Orobie Ultra-Trail
Expresky z hôr 22 – Petra Mücková, víťazka Orobie Ultra-Trail 2016, zdroj: facebok fanpage Orobie Ultra-Trail
Ultra Fatra

Posledná júlová sobota sa niesla v duchu Fatry, Veľkej Fatry a Ultra Fatry! Po dlhej dobe sa vrátil ultra beh aj k nám. Počasie nevystrojilo žiadnu šarapatu – až na to teplo – a na kopcoch bolo plno! Štart o siedmej ráno z Dolného Harmanca cez Japeň na Staré Hory, hore na Majerovu skalu a Krížnu. A už „len“ hlavným hrebeňom s medzizastávkou na Borišove až do Ružomberka. A pred Ružomberkom chuťovečka na záver – Sidorovo.

Expresky z hôr 22 - 1. - 2. miesto - Martin Halász, Dalibor Nedelka 07:38, zdroj: FB page ultra fatra
Expresky z hôr 22 – 1. – 2. miesto: Martin Halász, Dalibor Nedelka, zdroj: FB page ultra fatra

Delené prvé miesto pre Martina Halásza a Dalibora Nedelku, ktorí 56 km/+3840 m zvládli za 7:38 hod. S úsmevom na tvári dobehli do cieľa.

Expresky z hôr 22 - 3. miesto - Peter Fraňo, zdroj: FB page ultra fatra
Expresky z hôr 22 – 3. miesto: Peter Fraňo, zdroj: FB page ultra fatra

Za chalanmi si po tretie miesto s časom 7:55 hod dobehol Peter Fraňo.

Expresky z hôr 22 - 1. miesto: Marcela Mikulecká, zdroj: FB page ultra fatra
Expresky z hôr 22 – 1. miesto: Marcela Mikulecká, zdroj: FB page ultra fatra

Medzi ženami kraľovala Marcela Mikulecká, ktorá Ultra Fatru zvládla za 8:58 hod.

Expresky z hôr 22 - 2. miesto: Alena Slaná 09:16, zdroj: FB page ultra fatra
Expresky z hôr 22 – 2. miesto: Alena Slaná, zdroj: FB page ultra fatra

Po druhé miesto na bedni si dobehla Alena Slaná s časom 9:16 hod.

Expresky z hôr 22 - 3. miesto: Barbora Mazáková, zdroj: FB page ultra fatra
Expresky z hôr 22 – 3. miesto: Barbora Mazáková, zdroj: FB page ultra fatra

Tretia dobehla do cieľa naša fatranka Bobča Mazáková, síce po vytrápení sa so žalúdkom, ale za to s obrovským bojovným výkonom. Ultra Fatru zvládla za 9:53 hod. GRATULUJEME!!! PS: Všetci dobre vieme, ako to dopadne, keď Bobča v jednom ročníku skončí tretia. Nasledujúci vyhrá … viď MF50 2015 a 2016.

Skvele reprezentovali Turčiansku záhradku aj Maroš Harenčák, Peter a Katka Janurkovci, ktorí takisto dobehli úspešne do cieľa. Celkové poradie zistíte tu. Fotky z akcie pribudnú čoskoro na FB stránke ultra fatry.

 

Tatranská Šelma Vertical

V sobotu bolo na Slovensku velice rušno! Štvrté podujatie SSkyA ligy s názvom Tatranská Šelma Vertical, prebehlo v príjemnom poloblačnom počasí s plnou štartovacou listinou (necelá 200vka). Limit na Slavkovský štít bol 2 hodiny.

 

Expresky z hôr 22 - Víťazi Tatranskej Šelmy Vertical 2016, foto: Pavol Orolin
Expresky z hôr 22 – Víťazi Tatranskej Šelmy Vertical 2016, foto: Pavol Orolin

V mužskej kategórii vyhral Jozef Hlavčo s časom 1:04 hod. Druhý nasledoval Andrej Paulen, ktorý trať zvládol za 1:05 hod a tretí skončil Miroslav Hraško s časom 1:08 hod.

V ženskej kategórii zvíťazila Marie Delingerová s časom 1:24 hod. Druhá skončila Monika Gozdz za 1:28 hod a tretia Michaela Kucháriková za 1:33 hod. Gratulujeme! Ako táto top akcia prebiehala si môžete prečítať tu. Celkové výsledky nájdete tu.

 

Východniarska stovka

Prvý augustový víkend Vás čaká skvelá atmosféra na Východniarskej stovke! Trasa dlhá 121 km/+5040 m prechádza východnou časťou Slovenského rudohoria, prevažne cez Volovské vrchy. Súťažiť budú jednotlivci a štafety. Preto si poznačte do kalendára 6. – 7. august 2016. Štart je naplánovaný na 6:00 hod v Prešove pod Kalváriou a cieľ bude v reštaurácii a plážovom kúpalisku Ryba-Anička v Košiciach.

Expresky z hôr 22 - Vychodniarska stovka, zdroj: FB page Východniarska stovka
Expresky z hôr 22 – Vychodniarska stovka, zdroj: FB page Východniarska stovka

Navnadiť na V100 možete aj videjkom.

 

Kilian Jornet

Kilian pomaly zbrojí na projekt Everest s najlepšou topánkou na svete, resp. troma topánkami v jednej v duchu na ľahko/na rýchlo. Dostupné budú v zimnej sezóne 2016, pre odvážlivcov si dať nejakú tú 8-tisícovku 😀 . Uvidíme, čo nakoniec z toho vznikne, každopádne držíme mu palce!


A sme na konci. Ďakujeme za pozornosť dovi/dopo o týždeň resp. na horách!

 

Komantáre

komentárov