fbpx

Expresky z hôr 16

Expresky z hôr 16

Expresky z hôr 16 prichádzajú! Tento týždeň si zalezieme s Tonym, Tomáš Kačmarčík si spomenie na Dolomiti Extreme Trail, otvoríme turistickú sezónu v Tatrách, Tyger si tam aj polezie, prebehneme sa okolo Mont Blancu, naučíme sa fotiť a dáme Vám info ako sa má dusiť Cross. Začíname!

 

Anton Krupička

Tony je uz dlhší čas známy svojou filozofiou – beh, bike, lezenie a náruživo sa tomu venuje. Potom vznikajú takéto silné fotky a my tak môžme „ochkať“ nad tou krásou a prepojením človek/príroda. Skvelé Tony!

Expresky z hôr 16 - Ranne Antonovo lezenie, zdroj: FB fanpage Anton Krupicka
Expresky z hôr 16 – Ranné Antonovo lezenie, zdroj: FB fanpage Anton Krupicka
Dolomiti Extreme Trail 2016

V minulej časti expresiek sme Vás informovali o vynikajúcich výsledkoch našich borcov na Dolomiti Extreme Trail 2016. Tomáš Kačmarčík, ktorý skončil na 103 km trati na vynikajúcom 17. mieste, zhrnul svoje pocity z preteku aj na papier (elektornický 🙂 ). Ako to všetko vnímal, si môžete prečítať tu.

Expresky z hôr 16 - Dolomiti Extreme Trail 103 km, zdroj: Tomáš Kačmarčík - fun page
Expresky z hôr 16 – Dolomiti Extreme Trail 103 km, zdroj: Tomáš Kačmarčík – fun page
Otvorenie turistickej sezóny v Tatrách

Otvorenie turistickej sezóny v Tatrách sme boli osláviť aj my! Teda turistická časť tygra. Vydali sme sa do Západných Tatier na Sivý vrch. Reku, tu nebude taká plnka ako na známejších miestach. Omyl! Keď zastavil na nástupe už 3 autobus, rýchlo sme vytriezveli. Vrcholovka snáď nikdy nebola plnšia. Kde sa hrabe Štrbské pleso či Rysy 😀 . Sivý vrch je teraz v móde (minimálne v sobotu bol). Každopádne dobrá nálada a trasa, ktorú som ja (thom) osobne ešte nešiel, vzbudzovali radosť a zvedavosť zároveň. Skalné mesto je naozaj unikát, odporúčam každému, stavte sa tam. Výhľady na Roháče tiež budú stáť za to!

Expresky z hôr 16 - Skalné mesto, cestou na Sivý vrch, Západné Tatry, foto: autor
Expresky z hôr 16 – Skalné mesto, cestou na Sivý vrch, Západné Tatry, foto: autor
Tyger vo Vysokých Tatrách

Sólo je nuda, dvaja či traja tiež nie je žiadna výhra. Keď sa lezie s tygrom, tak 8 ks a vyššie 🙂 . Ukáže techniku, je s ním kopec srandy a na vrchole Vás okrem spoločnej fotky, čaká (ne)jedna funny storka naviac 😀 . Tak nebuď kysňa a lez 😀 .

Expresky z hôr 16 - Tygrova lezecká crew na Baraních rohoch
Expresky z hôr 16 – Tygrova lezecká crew na Baraních rohoch
Beat The Sun‬ 2016

Projekt Beat The Sun, o ktorom sme dávnejšie písali práve teraz píše svoju ďalšiu kapitolu. 21. jún je najdlhším dňom v roku. Preto si ho aj v Asics vybrali, za svoj deň D. 15 hodín, 41 minút a 35 sekúnd je čas, kde osem štafiet medzi sebou súťaží a snaží sa obehnúť Mont Blanc. 162 km, 9450 m prevýšenia, cez tri krajiny (FRA, ITA, SUI) za jedným cieľom. Poraziť slnko! Video je z dnešného ranného štartu, cca 5:42 am. Aktualitky môžete sledovať tu.

Paul Zizka Photography

Necelý rok som fanúšikom Paulovej FB stránky. Tí, čo fotografujete, resp. milujete prírodu a hory na fotkách, odporúčam mu dať LIKE 🙂 . Paul skvele fotí, veľa cestuje a dostáva sa tak na špecifické miesta, ktoré aj prostredníctvom jeho fotografie taktiež spoznáte.

Dus ho Cross

V sobotu 25. júna 2016 sa uskutoční crossový beh DUS ho Cross  (ďalšie pokračovanie Výživnej Štvorky) v nádhernej prírode Strážovských vrchov. Trasa so začiatkom v Podlužanoch a cieľom v Krásnej Vsi má parametre 15km/+700 m a vedie skoro celá po značených turistických chodníkoch, ktoré sú zväčša trávnatého charakteru. Na konci trasy je asi 500 m asfaltový úsek. Na trase sa cca v polovici bude nachádzať občerstvovacia stanica. Trasu si môžete prezrieť tu. Prihlásiť sa dá tu. Všetci Ste srdečne pozvaní, Adam Lisý sa na Vás už teraz teší!

Expresky z hôr 16 - DUS Ho Cross 2016, zdroj: FB event podujatia
Expresky z hôr 16 – DUS Ho Cross 2016, zdroj: FB event podujatia
NON-STOP BEH

Poslednú júnovú sobotu od roku 1991 sa stretávajú bežeckí nadšenci z celého Slovenska a ostatné roky aj z Čiech, Poľska, Maďarska a aj iných kútov sveta, aby si zmerali svoje sily na najdlhšom a snáď aj najťažšom horskom behu na Slovensku. História preteku Nonstop beh sa začala písať už v spomínanom roku ako Beh hrebeňom Veľkej Fatry, keď sa Peter Kubaško a spolu s ním 17 bežeckých vytrvalcov rozhodlo prebehnúť trať  vedúcu z Malého Šturca cez Kráľovu Studňu, Krížnu, Ostredok, Ploskú, Rakytov, Smrekovicu až na Málinô Brdo v dĺžke 45 km. Prvých 5 ročníkov, až do roku 1995, sa konalo na tejto trati, kde traťový rekord z roku 1995 drží Igor Buček časom 3:45,13 hod.

Od roku 2000 sa štart preteku posunul na Trangošku, čím sa trať predĺžila na 49 km a stala sa tak ešte náročnejšou s celkovým prevýšením 2.187 m. Súčasná trať vedie z Trangošky, cez Chatu M.R.Štefánika, Krupovú hoľu, Konské, Chopok, Dereše, Poľanu, Kotliská, Chabenec, Ďurkovú, Latiborskú hoľu, Košarisko, Veľkú Chochuľu, Malú Chochuľu, Prašivú, Hiadeľské sedlo, Kozí chrbát, Kečku, Polianku na Donovaly.  /zdroj: nonstopbehnt.sk/

Nonstop beh sa uskutoční už tento víkend. Všetky potrebné informácie a časový harmonogram sa dozviete tu. Ako to všetko prebiehalo v roku 2014 si môžete pozrieť nižšie.

 

Toť je na dnes vše přátelé. Vidíme a čítame sa o týždeň a cez víkend všetci povinne na hory!

Komantáre

komentárov