fbpx

Outdoor video recenzia: Bežecké mačky Nortec model Nordic, otestované

Ahojte priateľia. Vo Fatre som pre vás otestoval tieto mačky už aj vo veľmi praktickej forme.

Užite si recenziu, ja mám z nich veľmi dobrý dojem, a som presvedčený, že sú velikánsky pomocník v horách. Na ďalších projektoch a behoch budú rozhodne v mojej výbave, a keď sa pominú budete prvý čo sa o tom dozviete.

Keď budete mať otázky, tak píšte ako diví 🙂

Na váš podnet som navliekol bežeckú mačku na vibramové topánky. Ja som ich testoval len ako bežecké, ale samozrejme, že sa dajú dať aj na vibram topánky. Myslím, že na horské chaty a výlety v ľahších pohoriach sú postačujúce. Ak by som šiel však ako turista na ľadovec, a nie ako bežec vyriešiť nejaký svoj projekt, v tedy by som zvoľil masívnejšiu variantu týchto ľahších bežeckých mačiek. Výrobca má u seba na stránke aj masívnejšie varianty, avšak stále ľahké a spratné. Nezabudnite však, že čím väčší náklad si nesiete so sebou (ruksak, lezecký materiál, a iná vysokohorská výbava) tým je je väčší tlak vyvinutý na tieto retiazkové mačky. Je otázne či „až“ na takú záťaž výrobca myslel.

Rozhodne po Fatre a Tatranských chodníkoch ku chatám budú postačovať. Cez Tatranské sedlá by som v zimných podmienkach, už v nich nešiel na ťazko.

Fotografie mačiek na Vibram topánke Lasportiva.

Bočný profil topánky s  Bežeckými mačky Nortec model Nordic
Bočný profil topánky s mačkou Nortec model Nordic

 

Bežecké mačky Nortec model Nordi spodný profil
Spodný profil topánky s mačkou Nortec model Nordic
Bežecké mačky Nortec model Nordic na turistických  topánkach
Vrchný profil topánky s mačkou Nortec model Nordic

 

 

Komantáre

komentárov