fbpx

Expresky z hôr 44

Expresky z hôr 44

Expresky z hôr 44 napriek mrazom dorazili aj tento týždeň. Dnes si dáme ciele pre 2017, pozrieme sa ako dopadla Trojkráľová Trojka, zavítame do Valčianskej doliny navštíviť tuleňov, necháme Vás v úžase z lúk a polí a lyžovať budeme extrémne. Ste pripravení?

 

MY 2017 GOALS

Nový rok, nové ciele! Všetci ich máme, resp. si ich dávame (snažíme sa ich plniť, aspoň 1 mesiac 😀 ). Ginger nie je výnimkou a pripravil si ich presne 8. Tešíme sa hlavne na jeho projekty, ktoré následne zdokumentuje. Je v tom naozaj veľmi dobrý. Takže keep calm and fingers crossed, Ginger!

 

TROJKRÁĽOVÁ TROJKA 2017 – VÝSLEDKY

Na ročník 2017 bežci Trojkráľovej Trojky len tak ľahko nezabudnú. Sneh, mráz a vietor im určite dal zabrať. Napriek vrtochom počasia si pretek všetci pochvaľovali, rovnako ako výbornú organizáciu. Trojka  dopadla nasledovne: medzi mužmi zvíťazil Marek Štefanka, druhý skončil Martin Jakubis  a tretí Tomáš Podpera. Podľa výsledkov mal však práve Tomaš najlepší čas, tak možno príde k zmene poradia. Tyger.sk reprezentoval Peťo Janura, ktorý dobehol na vynikajúcom 4. mieste. Gratulujeme! Ženám kraľovala Alena Slaná, druhá skončila Dáša Švančarová a tretia Monika Domovcová. Gratulujeme!

Expresky z hôr 44 - Trojkráľová Trojka 2017, víťazi, foto: Adam Lisý
Expresky z hôr 44 – Trojkráľová Trojka 2017, víťazi, foto: Adam Lisý

Adam Lisý to na záver zhrnul najlepšie: „Veríme, že ste si včerajší beh všetci užili a odniesli ste si naozaj silné zážitky, na ktoré budete dlho spomínať. Ďakujeme ešte raz všetkým pomocníkom, dobrovoľníkom ale aj všetkým zúčastneným. Tešíme sa na vašu účasť na ďalšom ročníku 2018!“ Všetci sa už nevieme dočkať 2018. Určite bude vynikajúca!

 

NOC TULENÍCH PÁSOV 2017

Noc Tuleních Pásov 2017 vo Valčianskej doline sa niesla v extrémnych teplotách, ale ani to nikoho neodradilo a na štart sa postavilo vyše 100 makačov. Zaujímavé je, že obdobný pretek vo Vysokých Tatrách bol zrušený, takže podľa všetkého turčania maju iný moral! Pretekalo sa pri teplotách -19 až -22 °C. Štart ako po iné ročníky bol s doprovodom ohňostroja.  Môžete si ho vychutnať na videu od Petra Mórica. Kompletné výsledky nájdete, TU. Ako vyzeral jeden okruh Noci Tuleních Pásov, si možete pozrieť vďaka videu od Vlada Nosáľa, TU.

 

8A.NU V SLOVENČINE

Známy lezecky portál 8a.nu, ktorý prináša novinky z medzinárodnej lezeckej scény má svoju slovenskú mutáciu. Hlavným cieľom slovenskej verzie bude prinášať správy zo svetovej scény pre všetkých lezcov na Slovensku, ako aj ukázať, že aj naša scéna má čo ponúknuť.

Túto správu som zachytil prostredníctvom FB stránky climb.sk, ktorá ďalej uvádza: „Ak si teda chceš prečítať, čo nového sa deje vo svete, no nevieš dobre po anglicky, poprípade by si si rád pozrel video, ktorého názov si doteraz nevedel rozlúštiť, žiaden problém. Stačí ísť na www.8a.nu, rozkliknúť menu s jazykmi v ľavom hornom rohu, prejsť úplne dole a zvoliť Slovakia. Potom ťa server automaticky prehodí na slovenskú verziu 8ačka a zároveň by si mal Tvoju voľbu pamätať pri ďalšej návšteve.“

Vďaka climb.sk, dúfam, že táto iniciatíva povedie, tam kde má a bude z nej osoch pre všetkých. Takže lezci, ak chcete byť IN, klikajte TU.

Expresky z hôr 44 - 8a.nu v slovenčine, foto: Elias Holzknecht, zdroj: 8a.nu
Expresky z hôr 44 – 8a.nu v slovenčine, foto: Elias Holzknecht, zdroj: 8a.nu

 

Z LÚK A POLÍ II

Vilo Polonec prináša 2. časť krátkeho dokumentu Z lúk a polí. (1. časť nájdete, TU). Stretli sme sa s ním už v expreskách 39, kde nám priblížil minuloročnú jeleniu ruju. Aktuálna novinka z jeho dielne prináša zábery, ktoré neboli ešte zverejnené a tak vytvoril ďalší zostrih. Na moment vypnite a vychutnajte si divokú prírodu z Turca.

 

EXTREM SKI SERIÁL

Extrem ski je seriál z prostredia zimy a lyží. Má ho na starosti náš tester Viktor. Seriál má už svoju prvú a druhú čast. Prvý diel sa odohrával v Satanovom sedle, článok nájdete TU. Druhý diel, resp. pojazd išiel Viktor z Vysokej, článok nájdete TU. Verím, že si seriál obľúbite a nájdete tam užitočné infošky, ktoré Vás motivujú.

Expresky z hôr 44 - Extrem ski seriál
Expresky z hôr 44 – Extrem ski seriál

lavinovy-kurz-2017-vysoke-tatry-zbojnicka-chata

 

PATROUILLE DES GLACIERS

Keďže nám celkom slušne naprášilo a pomrzlo, na záver si dáme krátky dokument čínskeho tímu, ktorý si na vlastnej koži skúsil trať známeho švajčiarskeho preteku Patrouille des Glaciers (PDG). Viac sa o ňom dozviete TU. Vychutnajte si tento raj skialpinistov! O týždeň sa vidíme 🙂 .

 

Komantáre

komentárov