fbpx

Expresky z hôr 2

Expresky z hôr 2

Po minulotýždňovej prvej časti expresiek z hôr tu máme ďalšie zaujímavé vydanie. Pohodlnne sa usaďte, práve začíname.

Anna Frost

Frosty (familiárna prezývka) bola v poslednom desaťročí jedným z najznámejších postáv v trailovom behu. Vyhrávala preteky po celom svete. Od roku 2013 ju trápia zranenia a chýbajúcu motiváciu hľadá v Papua-Novej Guiney na mieste kde vyrastala. Paradise Lost mapuje túto cestu v známom cykle od Salomon Running TV. Prajeme veľa síl na tvojej novej životnej ceste Frosty!

 

Billy Yang Films

Billy Yang je amík, ktorého poznám z youtube vlogov od Ginger Runnera. Často vystupuje v jeho „šoukach“ a takisto ako Ginger aj on je skvelý za kamerou. Krátky dokument z ikonických pretekov okolo Mont Blanc zachytáva úspech amerického NIKE tímu na minulom ročníku 2015.

 

Ultramaratóny na Hory a mesto 2016

Budúci mesiac sa po roku opäť vracia ultrabeh na medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto. Festival sa bude konať 6 – 10.4.2016  v bratislavskom Auparku. V sobotu 9.4.2016 o 20:30 v kinosále 4 Cinema City, Aupark Bratislava bude aj tematická sekcia pre Beh – Ultramaratóny. Predstavia sa tu ľudia ako Martin Urbaník so svojím ďalším projketom 12CH Vysoké Tatry Trial. Gabriela Bajteková, Zuzana Alexanderčíková a Silvia Petrjánošová Vám povedia čo o ich ceste k ultratrailu a jeho mieste v ich živote v prednáške Ženy a Ultrabeh. Belo Špišák, Roman Minarovič Vám čo to povedia o svojom projekte Behom sa dá aj pomáhať (charitatívny beh z Košíc do Prahy). Nakoniec Vám niečo povie aj Roman Minarovič v prednáške Od Tatier k Dunaju: Ako zabehnúť štafetový beh v kategórii „Sólo“. Dátum 6 – 10.4.2014  určite stojí za poznačenie do kalendára.

Hory a mesto
Expresky z hôr 2: Hory a mesto, zdroj:horyamesto.sk
Pierra Menty 2016
Legendárny pretek Pierra Menta písal má za sebou 31. ročník. Celkovým víťazom sa stala dvojica bušičov Kilian Jornet a Mathéo Jacquemoud. Na preteku sa nestratili ani slovenské dvojice Juraj Laštík/Lukáš Trizna obsadili výrobné 27.miesto a Miroslav Leitner/Ján Gajan obsadili 81.miesto na parádu páni!

Tak a sme na konci 31.ročníka slávnej Pierra Menty. Sláva víťazom aj všetkým zúčastneným a klobúk dole pred výkonom naš…

Posted by Slovenská Skialpinistická Asociácia on Saturday, March 12, 2016

 

Kysucká stovka 2016 výsledky
Prinšame Vám aj výsledky z posledného víkendu, ktorý sa niesol v duchu Kysuckej Stovky. Najrýchlejší muž Vít Otevřel preletel 127 km dlhú trasu za 14 hodín a 50 minút. U žien sa najviac darilo Petre Mückovej, ktorá tento náročný pretek zvládla za 20 hodín a 43 minút. V akcii sme mali aj nášho lokálneho bušiča Iva Martyneka, ktorý síce dorazil po limite, ale dorazil! Ivo si bušič aj ty!

KYSUCKÁ STOVKA 2016 – VÝSLEDKYMuži:1. Vít Otevřel 14:502. Aleš Zavoral 17:553. Emil Páleník 18:33Ženy:1. Petra M…

Posted by Slovak Ultra Trail on Sunday, March 13, 2016

 

Letecká Stovka a Päťdesiatka 2016

Tento víkend je na rade Letecká Stovka a Pädesiatka. Oba preteky sú organizované  TJ LOT Trenčín OKST a odohrávajú sa v okolí Považského Inovca a Strážovských vrchov. Stovka (5. ročník) štartuje z Trenčína v piatok 18. marca o 20.00 hod na trase s dĺžkou 105 km / +3750 m. V sobotu 19. marca štartuje z Trenčína Letecká Pädesiatka ( už 39. ročník). Trasa je špecifická tým, že drvivá väčšina zo zhruba 1700 metrov stúpania sa odohráva v pasáži medzi Beckovom a chatou pod Ostrým vrchom.

Letecká stovka
Expresky z hôr 2: Letecká stovka, zdroj: Facebook page Slovak Ultra Trail

 

 

 

Expresky z hôr 2 máme za sebou. Víkend má byť pekný tak si ho užite a tí čo pretekáte veľa zdaru, majte sa.

 

 

Komantáre

komentárov