fbpx

Expresky z hôr 39

Expresky z hôr 39

Expresky z hôr 39 spolu s nádielkou snehu prichádzajú. Dnes si niečo povieme o virtualnom projekte od Gingera, zabehneme si do Číny, dozvieme sa, kto je skutočný kráľ, potúlame sa za rujou, vyhodnotíme si  Čachtický krvák, testneme bundu a budeme bežať donekonečna. Vitajte..

 

THE 2016 GINGER RUNNER VIRTUAL RUN

Ginger opäť niečo skvelé vymyslel, 19. novembra 2016 spustil 2 hodinový GRVR, kde spolu so zvyškom sveta v tú istú dobu behali, turistikovali, proste trávili čas v prírode. Samozrejme sa pri tom „selfíčkovali“, aby mohol Ginger vytvoriť toto motivujúce video. Skvelý nápad! Niečo viac o GRVR, Ginger povedal aj vo svojom LIVE #143 pravidelnom vlogu.

 

MAXI-RACE CHINA

Maxi-Race je bežecký pretek, ktorý prišiel do Činy z Francuzska. Túto sobotu 26. novembra 2016 prijalo náročnú výzvu viac ako 1500 bežcov. Čarovné prostriedie exotickej čínskej prírody si môžete prezrieť v oficiálnom trailer videu.

Na výber mali bežci tieto trate: 60 km/4600 m+ a 105 km/5500 m+. Aj keď počasie zjavne neprialo, nadšenie makačom sa uprieť nedá, veď posúdte podľa oficiálnych fotografií. Ak by vás zaujímali výsledky, nájdete ich TU.

 

THE KING OF PAIN

Scott Jurek je žijúca legenda – táto informácia Vám udrie do očí, keď zadáte jeho meno do vyhľadávača. Každý bežecký nadšenec, zvlášť ten trailový, Scotta spoznal vďaka knihe Eat and Run, alebo Born to Run. Nedávno som narazil na starý článok (2010) z jedného časopisu, kde mu venovali značnú pozornosť. Je plný fotografií, pútavého textu (ENG) a prierezu Scottovho života. Článok nájdete TU.

Expresky z hôr 39 - Scott Jurek, The King of Pain, foto: Frank Ockenfels 3, zdroj: rw.runnersworld.com
Expresky z hôr 39 – Scott Jurek, The King of Pain, foto: Frank Ockenfels 3, zdroj: rw.runnersworld.com

 

JELENIA RUJA V POLIACH 2016

Vila Polonca poznajú najmä lokal patrioti z Turca (okrem iného). Každopádne je to mladý fotograf, o ktorom som písal v expreskách, keď uviedol svoj prvý krátky film z fotolovu V horách milovaných. Nedávno uzrel svetlo sveta jeho ďalší krátky film z tohtoročnej ruje. Skvelé Vilo!

 

BATHORY CROSS 2016 – VÝSLEDKY

Minulý víkend sa niesol v znamení Čachtického krváku. Podujatie zo série pretekov Výživná štvorka, sa nieslo v skvelej atmosfére. Na štart sa postavilo skoro 150 pretekárov a trať 23 km/950 m+ najlepšie zvládol Martin Plačko s šasom 1:43:02 hod, druhý skončil Marek Štefanka s časom 1:44:32 hod a na treťom mieste sa umiestnil Peter Blažek s časom 1:44:56 hod. Medzi ženami zvíťazila Nikola Čorbová s časom 1:54:33 hod, druhá skončila Denisa Kušnierová s časom 1:55:34 hod a bronz získala Katarína Drahovská, ktorá to mala za 1:59:36 hod. Krvák absolvovali aj naše Janurky a poňali to pekne punkovo v Lunách. Peťo dokonca dobehol na skvelom 12. mieste, zato Katka si pretek užívala priam blažene, viď fotka.

Expresky z hôr 39 - Katka na Bathory Cross 2016, foto: Simon Groger
Expresky z hôr 39 – Katka na Bathory Cross 2016, foto: Simon Groger

 

TESTUJEME: FERRINO GROBER

Tyger neváhal a vybehol na hrebeň Malej Fatry, aby nám predstavil niečo nové z dielne Ferrino. Tento raz sa jedná o zateplenú softshellovú bundu Ferrino Grober. Či je slnko a či dážď, nebodaj vietor Tygrovi to nevadí a odprezentuje to na drsňáka 🙂 .

 

RUN FOREVER

Run Forever je inšpirujúci príbeh silnej ženy, ktorá porazila zákernú chorobu – rakovinu. Nicky Spinks vyhrala svoj najťažší boj a prijala výzvu na ďalší a príjemnejší. The Bob Graham Round je bežecká výzva, ktorá sa nachádza v anglickom Lake District. Jedná sa o Trať je dlhú 66 míľ s prevýšením 26900 stôp (106 km/8200 m+). Nicky si to dala 2x a zvládla to pod 48 hodín ako prvá žena (druhá celkovo, pred ňou to dal Roger Baumeister). Nabehala teda 132 míľ54 000 stôp prevýšenia (212 km/16400 m+). Tento film bol v novembri tohoto roku ocenený špecialnou cenou poroty na festivale Kendal Moutain. Celý záznam je dostupný aj tu:

 

Snehu sa nám na.. snežilo, preto neváhajme a hor sa hore.. Snáď už vydrží a bude ho  čoraz viac. Sme tu opäť o týždeň priatelia.

Komantáre

komentárov