fbpx

Expresky z hôr 15

Expresky z hôr 15 sú tu! Dnes si zalezieme na Matterhorn, prebehneme sa s Cyrilom, zaspomíname si na VitalCity SKYRACE, uvidíme, ako to dopadlo na STEFANIK TRAIL, pochválime našich na Dolomiti Extreme Trail, niečo si povieme in da inglišh a zavítame aj do okolia Zeleného plesa. Come on!

Dani Arnold – najrýchlejší na Matterhorne

Severná stena Matterhornu bola odjakživa veľmi príťažlivá. Spájam si ju samozrejme s free solo lezením Ueliho Stecka v 2009 /1 h 56 min/. Čo bolo šialené a obdivuhodné zároveň. Meno Dani Arnold mi doposiaľ bolo neznáme, až kým som narazil na video od Red Bull. Tento Švajčiarsky bušič to dal 22. apríla 2015 na vrchol Matterhornu o 10 minút rýchlejšie. Dá sa to ešte stiahnuť? Uvidíme.

Cyril Cointre

Keď behať, tak v horách a na hrebeňoch. Keď behať  vo Francúzsku, tak s Cyrilom. Ukáže Vám úžasné miesta, neskutočné výhľady a s úsmevom na tvári. Kliknite si na jeho FB profil, pokocháte sa ešte viac.

VitalCity SKYRACE 2016

Pripomente si skyrunningové preteky, resp. ich prvý ročník VitalCity SKYRACE, 27 km trať s prevýšením +2000 m, ktorá sa odohráva v centrálnej časti Volovských vrchov v podcelku Zlatý stôl. Super spracované, pochvala Vašim smerom chalani!

Stefanik trail

Záver minulého týždňa písal svoj ultra príbeh STEFANIK TRAIL. Štvrtý ročník priniesol vynikajúce výsledky, mnoho prekonaní samých seba, siahnutie na dno síl a vytúžený cieľ s nápisom HOTOVO!

Po čase si u nás opäť zapretekal (v ultra) Richard Zvolánek. S časom 16 hod 25 min nenašiel premožiteľa a tak s prehľadom napísal svoj príbeh na STEFANIK TRAIL 2016 z prvého miesta. Yeah, fruit powa! 🙂

Expresky z hôr 15 - Víťaz Stefanik Trail 2016, Rišo Zvolánek, zdroj: FB page Stefanik Trail 140
Expresky z hôr 15 – Víťaz Stefanik Trail 2016, Rišo Zvolánek, zdroj: FB page Stefanik Trail 140

Medzi ženami excelovala Petra Mücková z ČR s krásnym časom 20 hod 28 minút. Taktiež gratulujeme!

Expresky z hôr 15 - Víťazka Stefanik Trail 2016, Petra Mücková, zdroj: FB page Stefanik Trail 140
Expresky z hôr 15 – Víťazka Stefanik Trail 2016, Petra Mücková, zdroj: FB page Stefanik Trail 140

Ako to asi prebieha, keď ste dole na ultra a moc to nejde, si môžete prečítať v skvelom blogu od Júlie, opäť chichotavé čítanie, report nájdete tu.

Dolomiti Extreme Trail

Minulý víkend bol na programe v Taliansku Dolomiti Extreme Trail. Na výber boli trate 23 km, 53 km a 103 km ultra. Na tomto bežeckom evente sme mali aj slovenské zastúpenie. Na 103 km ultra skončil náš Tomáš Kačmarčík na vynikajúcom 17. mieste s časom 17 hod 34 min, gratulujeme! Vyhral Daniel Jung z Talianska s časom 13 hod 48 min. Do cieľa dobehol aj Martin Slosar na 78. mieste. Kompletné výsledky nájdete tu. 53 km trať vyhral pre zmenu čech Jiří Cipa s časom 6 hod 13 min. Na krásnom 10. mieste skončil Peter Volnár a do prvej 20tky sa zmestil aj Zdenko Longauer, ktorý skončil na 17. mieste. Gratulujeme!

Na 23 km trati nenašla premožiteľku naša Katka Lovrantová a s prehľadom to tam každej/mu ukázala! S časom 2 hod 18 minút zvíťazila, taktiež gratulujeme. Kompletné výsledky nájdete tu.

Expresky z hôr 15 - Dolomity Extreme Trail 2016, prvé miesto na 23 km trati pre Katku Lovrantovú, zdroj: FB fanpage DET
Expresky z hôr 15 – Dolomity Extreme Trail 2016, prvé miesto na 23 km trati pre Katku Lovrantovú (v strede), zdroj: FB fanpage DET