fbpx

Expresky z hôr 34

Expresky z hôr 34

Expresky z hôr 34 dnes prinášajú takéto sústo. Pozveme Vás do Poľska, prinesieme výsledky z víkendových behov, vybehneme 1 km do kopca, povieme si ako bolo cez víkend v horách a predstavíme dva zaujímavé dokumenty. Poďme na to!

 

Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Karkonoski zimný ultramaratón je memoriál Tomka Kowalskiego, ktorý sa nevrátil z expedície na Broad Peak 2013. Tomek bol jedinečnou osobnosťou, horlivým športovcom a ultramaratóncom. 52 km trať má časový limit 11 hodín a limitovaný počet účastníkov 350. Táto „čelindž“ vypukne 11. marca 2017 a ukážku si môžete pozrieť už teraz.

 

Beh na Minčol 2016 – VÝSLEDKY

Naša „lokal“ akcia na Minčole v Malej Fatre úspešne ukončila svoje už druhé pokračovanie. Na trati 6,5 km / 850 m+ zvíťazil Andrej Paulen v novom rekorde s časom 39:14 min. Prvou ženou bola Marie Delingerová s časom 51:26 min. Tyger.sk reprezentoval Peter Janura, ktorý s časom tesne pod 50 minút dobehol na 23. mieste. GRATULUJEME! Komplet výsledky nájdete TU. Vďaka organizátorom aj účastníkom, dovidenia o rok.

Expresky z hôr 34 - Andrej Paulen dobieha do cieľa v novom rekorde, zdroj: FB page Beh na Minčol
Expresky z hôr 34 – Andrej Paulen dobieha do cieľa v novom rekorde, zdroj: FB page Beh na Minčol

 

Prešporský Ultra Trail 2016 – VÝSLEDKY

Záverečné podujatie Slovenskej ultra scény Prešporský Ultra Trail prinieslo jesennú atmosféru hôr neďaleko Bratislavy. Krásne počasie, rekordná účasť a traťové rekordy boli pekným spestrením vynikajúco organizovaného podujatia. Výsledky dopadli nasledovne:

Muži ULTRA (103 km): 1. Martin Halász 09:03 hod (REKORD), 2. Bronislav Novák 09:47 hod, 3. Marián Kamendy 10:10 hod.
Ženy ULTRA (103 km): 1. Gabriela Ambrušová 12:12 hod (REKORD), 2. Marta Hancková 12:49 hod, 3. Zuzana Alexanderčíková 13:42 hod.

Muži MINI-ULTRA (50 km): 1. Martin Plačko 04:38 hod, 2. Adam Lisý 04:40 hod, 3. Emil Gažo 04:57 hod.

Ženy MINI-ULTRA (50 km): 1. Gabriela Plačková 05:27 (REKORD) hod, 2. Blanka Valentová 05:47 hod, 3. Dáša Švančarová 05:57 hod.

Expresky z hôr 34 - Martin Halász víťaz PUT 2016, zdroj: Vivafoto
Expresky z hôr 34 – Martin Halász víťaz PUT 2016, zdroj: Vivafoto

 

Kilomètre Vertical De Fully

V sobotu 22. októbra sa uskutočnil tradičný švajčiarsky „beh do kopca“ Kilomètre Vertical De Fully. Očakávali sa rekordy od Zemmer Urban a Christel Dewalle (u žien Christel nakoniec zvíťazila). Boj o prvenstvo mal zamiešať aj Kilian Jornet (skončil štvrtý), nakoniec všetkým vypálil rybník mladý talian Nadri Maguet v skvelom čase 30:17 min. Medzi ženami kraľovala Christel Dewalle, taktiež so skvelým časom 35:17 min. Celkové výsledky nájdete TU.

Expresky z hôr 34 - Nadir Maguet, víťaz Kilomètre Vertical De Fully 2016, zdroj: FB page Nadir MAGO Maguet
Expresky z hôr 34 – Nadir Maguet, víťaz Kilomètre Vertical De Fully 2016, zdroj: FB page Nadir MAGO Maguet

Atmosféra bola priam elektrizujúca, na videu práve Kilian zdolával trať.

 

Aký bol víkend v našich horách?

Tyger bol vo Vysokých Tatrách, kde okrem testovania outdoor vecičiek stihol rekreačne vystúpiť na Východnú Vysokú a odmenou mu bol takýto výhľad. Krásnučko, 🙂 ako by sám povedal …

Expresky z hôr 34 - Východná Vysoká, foto: tyger
Expresky z hôr 34 – Východná Vysoká, foto: tyger

Thom bol po dlhej dobe opäť obzrieť svoj chotár vo Veľkej Fatre a tento pohľad odfotil pri schádzaní z Ploskej. Takisto testoval outdoor vecičky. Po snehovej nádielke sa tak trocha opäť ukázala jeseň. V pozadí je Javorina a Lysec.

Expresky z hôr 34 - Pod Ploskou, Veľká Fatra, foto: thom
Expresky z hôr 34 – Pod Ploskou, Veľká Fatra, foto: thom

 

Japonské Alpy

Japonské prepojenie s prírodou je naozaj hlboké niekoľko tisícok rokov. Tento krátky dokument z dielne Salomon Running Vás zavedie prostredníctvom Anny Frost a Rickeyho Gatesa k objavovaniu Japonských Alp tým najkrajším prepojením človeka a hôr – behom. ( ps: zapnite si titulky 🙂 )

 

The Crown Traverse

Mike Foote a Mike Wolfe sú ultrabežci, ktorí sa vydali na 600 míľ (cca 965 km) dlhú cestu pohorím Rocky Mountains, kde hľadali svoje limity. Z ich počinu vznikol krátky dokument, ktorý je už tradične vynikajúco spracovaný, ako ostatné vecičky od The North Face.

Víkend nehlási extra počasie, snáď sa to do konca týždňa ešte vylepší. Vidíme sa o týždeň, priatelia.

Komantáre

komentárov