fbpx

Expresky z hôr 100

Expresky z hôr 100

Expresky z hôr 100 – Dnes sa dozvieme skvelú správu z Poludnica Run, pozveme vás na stretko s Petrou Mückovou, dáme si epickú lajnu s Travisom, Juraj nám porozpráva, ako bolo v Antarktíde, budeme pomáhať v Puerto Rico, predstavíme vám novinky od Helly Hansen, budeme opäť v horách milovaných a Adam Campbell nám rozpovie svoj inšpiratívny príbeh. Vitajte, priatelia!

 

POLUDNICA RUN
Poludnica run pokračuje v uverejňovaní hustých správ! Okrem eliťáka Haydena sa tohtoročných hustých pretekov záčastní aj jeho manželka a čerstvá mamina Aslehy Hawk! Jej ambíciou a zároveň aj misiou bude nielen vyhrať, ale aj inšpirovať ženy k behu. Tak čo, idete do toho aj vy? 🙂 Viac info tu – Poludnica Run 2018 .

Expresky z hôr 100 - Hayden Hawks sa zúčastní na Poludnica Run 2018, zdroj: FB page Poludnica Run
Expresky z hôr 100 – Hayden Hawks sa zúčastní na Poludnica Run 2018, zdroj: FB page Poludnica Run

 

PETRA MÜCKOVÁ: TOR DES GÉANTS 2017
Pamätáte sa ešte na náš rozhovor s Petrou Mückovou a jej odkaz –  Vykašlete se na Pokémony ve městech a přijďte si raději posbírat nějaké kešky v lese a na horách. Až budete moci ujít 30km v kuse, otestujte svou vytrvalost a pevnou vůli a přijďte zresetovat hlavu na nějaký dálkový pochod/závod. Hory Vás udrží nejen v perfektní fyzické kondici, ale také v psychické pohodě. Na naše otázky vtedy odpovedala z Talianska na jej prvej účasti ultra preteku Tor Des Géants 2016.

Vo štvrtok 15. februára 2018 v Bratislave – Kafe Scherz o 19:00 hod (viac info tu – Petra Mücková: Tor Des Geánts 2017) bude rozprávať o tomto 336 km/24000 m+ ultra preteku Tor Des Géants Petra, ktorá sa minulý rok postavila na štart už druhýkrát. Nahliadnite do duše pretekára cez jej slová a fotografie. Petra sa na Vás všetkých už veľmi teší.

Expresky z hôr 100 - Petra Mücková: Tor des Géants 2017, zdroj: FB event Slovak Ultra Trail
Expresky z hôr 100 – Petra Mücková: Tor des Géants 2017, zdroj: FB event Slovak Ultra Trail

 

EPIC SPINE LINE
Poznáte hory, kde najviac sneží? No predsa  japonské Alpy! Japonsko, okrem jeho tradičných poznávacích znakov, je aj krajinou hlbokého snehu. Nájsť takúto epickú líniu vyžadovalo veľa trpezlivosti, vytrvalosti a objavovania. Vychutnajte si 60 sekúnd tejto nekonečnej línie v podaní legendy snowboardovej dosky – Travis Rice!

 

NEOBVYKLÉ HOROLEZECKÉ DOBRODRUŽSTVO
Michal Sabovčík a Juraj Koreň sa v závere minulého roka vydali na prvú časť svojho projektu Seven Virgin Summits (7 panenských vrcholov v siedmych kontinentoch) do neobvyklej destinácie – Antarktídy. Juraj nedávno o tomto dobrodružstve napísal pár slov pre portál outdoorfilmy.sk. Ako sa chalanom darilo, si prečítate tu –  Neobvyklé horolezecké dobrodružstvo v Antarktíde.

Expresky z hôr 100 - Neobvyklé horolezecké dobrodružstvo v Antarktíde, foto credit: Juraj Ďurifuk Koreň, zdroj: outdoorfilmy.sk
Expresky z hôr 100 – Neobvyklé horolezecké dobrodružstvo v Antarktíde, foto credit: Juraj Ďurifuk Koreň, zdroj: outdoorfilmy.sk

 

CLIMBING OUT OF DISASTER
V semptemri 2017 sa hurikán Mária presunul cez Atlantik a plnou silou udrel na Puerto Rico. Táto prírodná katastrofa takmer zničila ostrov a zanechala po sebe obrovskú spúšť. Pozrite si krátky dokument o komunite lezcov na čele s Bryantom Huffmanom, ktorí čelili následkom prírodnej katastrofy a podali pomocnú ruku prostredníctvom svojej lezeckej vášne.

 

HELLY HANSEN NA NA ISPO 2018
Helly Hansen je nórska značka ktorá funguje od roku 1877. Na výstave ISPO 2018 v Mníchove sme sa stretli s našim kamarátom Robinom zo Slovenska, ktorý pracuje práve pre Helly Hansen.  Vybrali sme si z ponuky 3 veci, ktoré nás najviac zaujali. Všetky 3 zaujímavosti  môžete nájsť aj v našom youtube videu na konci článku –  Helly Hansen na ISPO 2018.

Expresky z hôr 100 - Helly Hansen na ISPO 2018
Expresky z hôr 100 – Helly Hansen na ISPO 2018

 

V HORÁCH MILOVANÝCH II
Po dlhšej dobe tu opäť máme krátky film o divokej prírode pochádzajúci z vyšších horských polôh Veľkej a Malej Fatry od nášho kamaráta Viliama Polonca. V expreskách sme už mali jeho prvý diel. Teraz je rad na pokračovanie. Opäť skvelé zábery, Vilo. Tlieskame!

 

FOTO OF THE WEEK
Aiguilles du Tour (3540m) a Aiguille Purtscheller (3474m) pri západe slnka. Tieto dva vrcholy sa považujú za klasiku regiónu v Chamonix. Ben Tibbett a jeho zachytenie zlatej hodinky.

 

ADAM CAMPBELL – POSITIVE OUTCOMES FROM NEGATIVE EXPERIENCES
V dnešnej zdravej a najmä aktívno-športovej dobe sa mnohokrát ide až za hranice našich možností. Napríklad šialené časy na ultrabehoch, náročné lezecké projekty, či rôzne himalájske dobrodružstvá, ktoré sa neraz pohybujú na hrane. Neustále treba byť rýchlejší a lepší…

Adam vedie celý svoj život v aktívnom štýle. Je profesionálny športovec a reprezentuje svoju krajinu (Kanada) v 5 odlišných športoch (triatlon, duatlon, horský beh – skyrunning, ultra beh, skialpinizmus). Donedávna sa neustále snažil zo seba dostávať viac a viac a zdolávať ťažšie a ťažšie projekty. Jeho heslom bola táto veta: „Ak sa nepohybujete, ste mŕtvi“.

Všetko sa zmenilo koncom augusta 2016, keď sa zrazu ocitol na bezmocný po 30 m páde zo skalnatého hrebeňa. Výsledkom pádu boli 4 zlomené stavce, zranená chrbtica a rôzne zlomeniny. Jeho život a pohľad na „horské výzvy“ sa navždy zmenil. S pomocou svojich blízkych, lekárov a jeho postoja Adam zdieľa príbeh, ktorý mu úplne obrátil život.

Nedávno uzrel svetlo sveta krátky dokument In Constant Motion, ktorý opisuje Adamovu ťažkú životnú situáciu. Stihol už aj zvíťaziť na festivale v Kanade –  VIMFF 2018 (Vancouver International Moutain Film Festival). Zatiaľ nie je online dostupný pre širokú verejnosť. Preto Vám ponúkame skvelý rozhovor z TEDx na tému Pozitíva vyplývajúce z negatívnych skúseností, v ktorom Adam taktiež rozpráva o svojej horskej nehode.

 

A je tu záver! Snehu je dosť a navyše kvalitného, len to počasie sa s nami neustále hrá (a tak isto predpovede a predpovedajúci 😀 ). Dúfame, že víkend bude priaznivý a užijeme si ho kde inde ako na horách!

Komantáre

komentárov