fbpx

Expresky z hôr 94

Expresky z hôr 94

Expresky z hôr 94 – Dnes budeme „dovolenkovať“ s Emelie, pozveme vás na „Tri krále“ do Strážovských vrchov, budeme hľadať ultra, porozprávame sa s Igorom Kollerom, dáme zimný pojazd na „fat bajkoch“, vrhneme sa na skialpinistickú výbavu a pokúsime sa o juhovýchodný hrebeň Annapurny III. Vitajte priatelia!

 

OFF-SEASON
Po skončení bežeckej sezóny a pred prvým skialpinistickým pretekom má Emelie štipku času. Je vyslaná do Tenerife, presnejšie na Kanárske ostrovy, kde si „užije“ krátky a o to viac zaslúžený oddych. Samozrejme po svojom!

 

TROJKRÁĽOVÁ TROJKA
Pozývajú nás do Strážovských vrchov! V sobotu 6. januára 2018 sa uskutoční už 5. ročník krossového behu – Trojkráľová Trojka. Prezentácia bude ráno od 8:00 – 9:30 hod na obecnom úrade Ľútov, odkiaľ to celé o 10:00 hod. vypukne! Je pripravená trasa 19km/850 m+ a na záver v cieli ako bonus teplá polievka. Registrácia je 8,- € a limit pretekárov je rovná 100-vka. Registračný formulár nájdete tu: Trojkráľová trojka 2018 .

Expresky z hôr 94 - Trojkráľová trojka 2018, zdroj: FB event TT2018
Expresky z hôr 94 – Trojkráľová trojka 2018, zdroj: FB event TT2018

 

HĽADANIE ULTRA S PAŤOM
Adamove „Hľadanie ultra“ bolo v expreskách už neraz zdieľané. Počas roku 2017 chodil po viacerých ultratrailových pretekoch, kde zbieral materiál, z ktorého by mal na jar 2018 vzniknúť film. V najnovšom krátkom úryvku hľadal ultra s Patrikom Hrotekom. Keď si k tomu prečítate náš rozhovor z roku 2016, nakopne a inšpiruje vás to hneď na začiatku 2018-tky.. Už sa nevieme dočkať Adamovho filmu!

 

IGOR KOLLER
Igor Koller je jednou z najvýznamnejších osobností československého a slovenského horolezectva 20. storočia. Je autorom rady prvovýstupov nielen vo Vysokých Tatrách a vyše 100 výstupov v Alpách. Patrí tu aj prvovýstup svetového formátu Cesta cez Rybu v južnej stene Marmolady v Dolomitoch. Najnovšia časť seriálu Onsajt (seriál rozhovorov portálu hanibal.cz), je venovaná práve jemu. Video skvelo doplní aj tento článok Onsajt – Igor Koller.

 

WHACK JOBS
Whack jobs je krátky film o zimnom jazdení na bicykli v oblasti Marquette v štáte Michigan. Aaron Peterson, okrem iného, prináša zaujímavú technológiu výroby trate pre takmer dokonalý pocit z jazdy. Idete do toho aj vy? 🙂

 

SKIALPINISTICKÁ VÝBAVA A VÝSTROJ 2017/18
Ako už isto viete z nášho facebooku, Tyger práve rozbehol seriál o skialpinistickej výbave a výstroji pre aktuálnu sezónu 2017/2018. Ak chcete byť informovaní ako prví, nezabudnite dať subscribe pre náš youtube kanál.

 

FOTO OF THE WEEK
Severná časť hrebeňa Grandes Jorasses, ikonický vrchol masívu Mont Blanc, sa práve vynára z hustej oblačnosti v jedno búrlivé ráno.  Skvelý záber od Scotta, tak ako aj jeho ostatné!

 

ANNAPURNA III – UNCLIMBED
Annapurna III – Unclimbed je 12 – minútový a oceneniami ovenčený dokument o expedícii do Himalájí v roku 2016, ktorý viedol David Lama a rakúski horolezci Hansjörg Auer a Alex Blüme. Nahliadnite na ich 5 týždňový pocit únavy, úzkosti a utrpenia, kde sa pokúšali o vyriešenie jednej z najväčších alpinistických hádaniek na svete – juhovýchodný hrebeň Annapurna III.

 

Tak, ako rýchlo ubehli vianočné sviatky a Silvester, sú na konci aj expresky. Do nového roka vám priatelia želáme najmä veľa zdravia, šťastia, úspechov a voľného času pre naše milované hory. Nech sa nám všetkým darí o poriadny kusisko viac ako minulý rok.

Komantáre

komentárov