fbpx

Expresky z hôr 87

Expresky z hôr 87

Expresky z hôr 87 sú opäť pripravené. Dnes sa naučíme behať v snehu, pozveme Vás do Volovských vrchov a na festival do Trenčína, spoznáme vynikajúceho eliťáka, pôjdeme na výlet do Škótska, predstavíme Vám ďalšiu lezeckú cestu, dozviete sa, ako sa liezlo v minulosti a dáme reč o zmysle života.

 

RUNNING ON SNOW

Nasnežilo nám ešte pred Martinom a preto nám kamaráti zo Salomon, pripravili pár rád, ako sa správne po shnehu behá. Vďaka, skvelé načasovanie 🙂 .

 

HORSKÝ BEH SMOLNÍK 2017

V sobotu 11. novembra 2017 o 10:00 hod, sa bude konať Horský beh Smolník. Už po tretí krát, privedie bežcov do málo navštevovaných Volovských vrchov, s úžasnou a nedotknutou prírodou! Na výber sú dve varianty. Dlhá 33 km/1400 m+ a krátka 11 km/480m+. Neváhajte a pridajte sa na toto posezónne podujatie. Viac info o behu získate TU.

Expresky z hôr 87 - Horský beh Smolník 2017
Expresky z hôr 87 – Horský beh Smolník 2017

 

HORYZONTY 2017

Od štvrtka do soboty (9. – 11.11.2017), sa v Trenčíne bude konať festival dobrodružných filmov pod názvom HoryZontyFestival HoryZonty je multižánrové podujatie, ktorého súčasťou sú projekcie filmov s outdoorovou tematikou, prezentácie hostí, besedy, workshopy, tvorivé dielne, výstavy, fotosúťaž a súťaž slovenských neprofesionálnych filmov, športové súťaže a rôzne sprievodné podujatia. Môžete sa tešiť na Erika Baláža a jeho tvorbu, film Kroky na hrane s besedou, na Petra Hámora a oveľa viac. Kopletný program v pdf stiahnete TU.

Expresky z hôr 87 - HoryZonty 2017 - festival dobrodružných filmov, zdroj: FB page @festival.horyzonty
Expresky z hôr 87 – HoryZonty 2017 – festival dobrodružných filmov, zdroj: FB page @festival.horyzonty

 

CONTROLLED SILENCE

Controlled silence je krátky film o eliťákovi z tímu Altra. Je ním nik iný, ako Gediminas Grinius z Litvy. Jeho profesia bola vojenská služba. Tažká práca najmä ohľadom psychiky. Začal behať a vyrovnávať sa tak s minulosťou. Nakoniec to dotiahol až k profesionálnemu behu a nedávno obsadil 8. miesto na UTMB 2017.

 

BEYOND

Ponorte sa do surovej krásy Škótska, krátkym filmom Beyond. Je natočený na úžasnom ostrove Skye ako cesta po starodávnej krajine, ktorá je únikom od triviálnosti každodenného života.

 

JUBILEJNÁ JE PREISTENÁ HOROLEZECKÁ CESTA NA VELICKÝ ZUB

Jubilejná je ďalšia lezecká cesta, alebo „projekt“ z dielne Jožka Palásthyho spolu s Martinom Murárom. Jožko má na rováši aj pár ciest z Komjantnej. Jubilejná cesta je však z Vysokých Tatier a ide priamo na Velický Zub. Horolezecká cesta je výsledkom ich spolupráce, ako filozofickej tak aj lezeckej, kedže sú inštruktori horolezectva. Viac o tejto lezeckej ceste si prečítate TU.

Expresky z hôr 87 - Jubilejná horolezecká cesta na Velický Zub
Expresky z hôr 87 – Jubilejná horolezecká cesta na Velický Zub

 

GERHARD TSCHUNKO – ROZHOVOR

Byly doby, kdy šlo o to dostat se pod nástup. Doby, kdy se Gert Tschunko ke svým oblíbeným věžím musel prostříhat plotem železné opony, poprášiť se pepřem a nechat chytit hlídkou.. Prečítajte si zaujímavý príbeh o mužovi, ktorý miloval hory aj napriek všetkým okolnostiam a tažkej dobe! Rozhovor s Gerhardom Tschunkom z dielne emontana.cz si prečítate TU.

Expresky z hôr 87 - Gerhard Tschunko - rozhovor, zdroj: emontana.cz
Expresky z hôr 87 – Gerhard Tschunko – rozhovor, zdroj: emontana.cz

 

 

FOTO OF THE WEEK

Pomaly ale isto, sa k nám blíži poriadne inverzné počasie! Lokalpatriot @fotorado, si nedávno vybehol na rozhľadňu v Necpaloch a takto zachytil pohľad na Lysec vo Veľkej Fatre. Skvele! Určite stojí za to, skontrolovať jeho profil, fotí vynikajúco!

 

LIFE COACH

Alex Honnold je v outdoorovej komunite zvučné meno. Renan Ozturk, zas až tak nie.. Ale ten, kto pozerá krátke filmy podobné Life Coach, vie o koho ide.. V tomto projekte sa spoločne chystali liezť na Ruth Gorge v  Aljaške. Pre nepriazeň počasia, začali točit tento dokument v opačnom garde. Alex filmoval a Renan sa zamýšľal a viedol diskusiu o zmysle života.

 

Na dnes končíme priatelia. Budeme radi, ak si nás prečítate aj nabudúce. Užite si víkend na horách. O týždeň sme tu zas 🙂 .

Komantáre

komentárov