fbpx

Tri veci ktorými prekvapil Helly Hansen v outdoore na Ispo 2018

Priatelia minule sme si predstavili nový smartphone. Teraz však už pokračujeme novinkami z výstavy a presunuli sme sa do Helly Hansen.  Je nórska značka ktorá funguje od roku 1877, venuje sa výbave na šport na mori, ale čo je pre nás podstatné aj výbave do hôr. Na ISPO výstave 2018 som stretol nášho kamoša slováka Robina, ktorý pre nich pracuje a tak Helly Hansen dostal príležitosť sa ukázať. Čo som však nečakal, že ma to aj prekvapí. Vypichol som tri veci ktoré ma zaujali. Všetky tri zaujímavosti môžete nájsť po kope na konci článku na našom youtube videu (ps: už nás odoberáte na našom youtube ?).

Helly Hansen Ispo tent 2018

Lifa base layer (základná- prvá vrstva)

Základná vrstva Lifa je taktiež produkt na, ktorom HH spočinul nejaký čas. Je to prvá vrstva, ktorá je tak technologický vytunená, že úplne minimalizovala nasávanie vlhkosti do svojích vlákien, a svojou štruktúrou maximalizuje transport vlhkosti do ďalšej vrstvy.  What…the…f*..ck. ?

Ispo 2018 Helly Hansen Lifaloft layer

Ispo 2018 Helly Hansen Lifa base layer shirts

Base layer sa vyrábať aj v kombinácii s merinom. Ako prezentácia tu slúži akvárium v ktorom sú ponorené na dne prvé vrstvy konkurencie a novinka Lifa baselayer pláva na povrchu vody. Opakovane ponorím tričko pod vodu a vždy vypláva. No nie je to úlet ?

Ispo 2018 Helly Hansen Lifa base layer water test

Ak to nebude totálne smrdieť pri nosení, tak to je vec na ktorú by sme mali otočiť svoju pozronosť do budúca, čo myslíte ?

Lifaloft

Lifaloft je výplň, ktorú Helly Hansen vyvinul v spolupráci s firmou Primaloft. (Kvalitou primaloft výplne sme sa zaoberali v našom teste primaloftiek). Aplikovali ju do bundy je Lifaloft insulator jacket. Bunda by mala byť zbaliteľnejšia, ľahšia a to pri zachovaní pôvodných vlastností primaloftu. Táto bunda bude dostupná v dvoch verziach a to s elastickými „vzdušnejšími“ rukávmi a celá zaizolovaná „Lifaloftom“. My z redakcie by sme ju tiež radi vzali otestovať ako sa správa vlastne ten nový Lifaloft aj napriek tomu, že na naše športové aktivity má trochu divoký dizajn :). ň

Ispo 2018 Helly Hansen Lifaloft jacket

 

Free ride bunda Elavation Jacket 2.0 a Elavate shell pant

Ako posledný bod vrstvenia ma zaujala táto freeride bunda Elavation jacket z free ride kolekcie ULLR.  Bunda má zvýraznenú kapucňu čo je dobré do hmly ale aj do snehu, ako orientačný bod toho kde sa práve nachádza lyžiar. Má v sebe zakomponovaná druhú vrstvu s H2Flow technológiou (dostupnej v zime 2018/19) ktorá sa dá odopnúť a slúži na odvetrávanie a odsávanie vlhkosti zo spodnej vrstvy.

Ispo 2018 Helly Hansen elevation jacket

Vyzerá dosť ako „from the future“, ale podľa mňa praktická vec pri šlapaní v horách. Nohavice majú vetráky z vnútornej strany, tak isto majú aj spevnenú stranu pri členkoch proti preseknutiu s hranou lyže. Viac z týchto dvoch vecí ukazujeme na našom youtube videu.

Určite nás zaujíma priatelia čo si vy o tom myslíte, a aký dávate tip na funkčnú prvú vrstvu Lifa baselayeru, bude smrdieť alebo nebude ? Nezabudnite samozrejme odoberať náš youtube kanál, pretože tam zvereníme všetko zaujímave 🙂

 

 

 

Summary
Tri veci ktorými prekvapil Helly Hansen v outdoore na Ispo 2018
Article Name
Tri veci ktorými prekvapil Helly Hansen v outdoore na Ispo 2018
Description
Helly Hansen vyvinul v spolupráci s Primaloft nový materiál nazývaný Lifaloft, okrem toho majú spodnú vrstvu, ktorá pláva na vode, ale viac už v článku.
Author
tyger.sk

Komantáre

komentárov