fbpx

Expresky z hôr 89

Expresky z hôr 89

Expresky z hôr 89 – Dnes sa nám predstaví Dale Sandres, pozveme Vás na Čachtický krvák a skialpový festival, budeme hovoriť o Kaukaze a snívať o Indii, hodíme reč s Méďom a vyberieme sa do irackých hôr. Vitajte priatelia!

 

THE APPALACHIAN TRAIL’S OLDEST HIKER

Od roku 1937, zdolalo známu turistickú výzvu Appalachian Trail (AT)  mnoho ľudí. Len tento rok ich vyrazilo okolo 3400. Dôchodcovia, vysokoškoláci, investiční bankári, jednoducho ktokoľvek. Niektorí z nich stratili svojich blízkych, alebo samého seba, iní chcú zmeniť svoj život od základov. Bez ohľadu na počasie, alebo podmienky. Rozmenené na drobné 2200 míľ (3500 km), naprieč divočinou. Na túto výzvu pristal aj Dale Sanders, 82 – ročný a najstarší turista, ktorý ju zdolal!

 

BATHORY CROSS 2017

V nedeľu 26. novembra 2017 o 10:00 hod, štartuje finále trailovej série – Výživná štvorka v okolí Čachtického hradu v karpatských lesoch pod názvom Bathory cross aneb Čachitcký krvák. Na bežcov čaka 23km/950 m+ trať. Po jej skončení sa vyhodnotia víťazi preteku a takisto celej série. Viac info získate TU.

Expresky z hôr 89 - Bathory cross 2017, zdroj: FB event BC 2017
Expresky z hôr 89 – Bathory cross 2017, zdroj: FB event BC 2017

 

SNEHOVÁ VLOČKA 

Festival Snehová vločka, rozbieha v sobotu 25. novembra 2017DK Dúbravka v Bratislave (od 16:00 hod), už svoj 4. ročník. Čakajú na Vás skialpové prezentácie a videá z rôznych kútov sveta: Tatry, Pamír, Kaukaz, Andy, lavínová prevencia a aj netradičné preteky. Skialpový festival zavíta aj na východ a to konkrétne do Popradu, 2. decembra 2017 v kine Tatran. Všetci ste srdečne vítaní!

Expresky z hôr 89 - Snehové vločka - skialpový festival 2017, zdroj: snehovavlocka.sk
Expresky z hôr 89 – Snehové vločka – skialpový festival 2017, zdroj: snehovavlocka.sk


EXPEDÍCIA KAUKAZ 2017

Kaukaz, aj v dnešnej dobe, predstavuje pre väčšinu z nás zmes exotiky, romantických predstáv a tajuplnosti. Preto si veľmi radi prečítame zážitky dobrodruhov, ktorí sa rozhodli preskúmať tieto vzdialené končiny aj za nás. Marek Kochan si splnil svoj sen o zdolaní Elbrusu, najvyššieho vrcholu Kaukazu a Európy. Prinášame vám jeho pútavú reportáž z tejto výpravy – TU.

Expresky z hôr 89 - Expedícia Kaukaz 2017
Expresky z hôr 89 – Expedícia Kaukaz 2017


DREAM TRIP: KASHMIR

Kashmir je krátkym filmom a rovnako ďalším dielom zo série Dream Trip od Salomon TV. Predchádzajúci diel Nepal, splnil sen mladého bežca Tylera Courvillea a teraz sa dostala na rad 22-ročná freerider-ka Lovisa Rosengren zo Švédska,  ktorá si vybrala čarovnú Indiu a Himaláje.

 

ROZHOVOR: MIRO MÉĎA MEDVEC

Miro Méďa Medvec je hlava dubová, ktorá sóluje v Tatrách. O svojom lezení verejne nehovorí, nepublikuje (takmer) a ani nefotí. Klasiky a hrebene preliezol vo svojích učňovských rokoch a dnes má v Tatrách vylezených takmer 700 letných aj zimných výstupov, desiatky prvovýstupov, sólo-výstupov a aj sólo-prvovýstupov! Do Tatier chodí za každého počasia, v zime aj v lete. Skvelý rozhovor pre outdorový portál emontana.cz  s Méďom pripravil Mišo Žilka. Prečítať sa dá TU.

Expresky z hôr 89 - Miro Méďo Medvec - rozhovor, foto: Mišo Žilka, zdroj: emontana.cz
Expresky z hôr 89 – Miro Méďo Medvec – rozhovor, foto: Mišo Žilka, zdroj: emontana.cz


FOTO OF THE WEEK

Snehu máme ako v januári, z čoho sa tešia najmä skialpninisti 🙂 . Ako vyzerala zima minulý rok vo Švajčiarsku, nám navždy zvečnil David Birri. Tlieskame!

 

ADVENTURE NOT WAR

Adventure Not War je film zachycujúci návrat troch amerických veteránov Stacy Bare, Robin Brown a Matthew Griffin do Iraku. Autori rozvíjajú myšlienku nového prístupu k vojne, chcú prepísať zlo, ktoré zažili, dobrom a krásou irackých hôr. Snažia sa podporiť mier prostredníctvom krásy, ktorá môže nahradiť nenávisť, ak sa človek usiluje o dobrodružstvo a nie o boj! Nech sa im túto peknú myšlienku podarí preniesť do reality čo najviac..

 

Opäť raz na dnes končíme. Záver týždňa ma byť vynikajúci, preto dúfajme, že aj víkend sa bude niesť v podobnom duchu. Sneh padá a padá a vyzerá to tak, že zima bude taká, ako sa patrí. Užívajme si toho a o týždeň sa vidíme a čítame. Majte sa fajn 🙂 .

Komantáre

komentárov