fbpx

Outdoor festival BANFF | uvoľňuje Free outdoor videá

Známy outdoorový filmový festival v kanadskom BANFF– e uverejnil videá, ktoré získali ocenenia. Na slovenskej scéne je to obdoba festivalu Hory a Mesto. Kanadský festival sa ruší tento rok kvoli šíriacemu sa Koviďáčikovi. Zo strany organizátorov je to veľmi pekné gesto, pretože umožnia takto outdoor nadšencom vidieť perfektné videá z outdoor produkcie aj keď z roku 2019.

Speak To Me Softly

(Canada, 2019, 6 min)
Director: Henna Taylor
Producer: Matthew Hood
Víťaz – Najlepší krátky lezecký film,  2019 Banff Centre Mountain Film and Book Festival

The River’s Call

(Francúzsko, 2019, 8 min)
Director: Hugo Clouzeau
Producer: NRS / We Are Hungry
Tento film sleduje 7 kajakárov cez hlboké kaňony a ich výzvy v bielych vodách Rio Apurimac z najvzdialenejšieho prameňa rieky Amazon v srdci Ánd.

Full Moon

(Nemecko, 2019, 6 min)
Directors: Philipp Becker, Jochen Mesle, Max Kroneck, Johannes Müller.
Končiace lanovky a západ slnka naznačuje koniec dňa pre väčšinu lyžiarov. Nie však pre Maxa Kronecka a Jochen Mesle. Zatiaľ čo lyžiarské mesto upadá pomaly do spánku, oni vyrazili do hôr, aby ich videli v úplne novom svetle.

This Land

(USA, 2019, 10 min)
Directors: Chelsea Jolly, Whitney Hassett
Producer: Faith E. Briggs
Bežkyňa a právnička FaithE. Briggs zvykla behávať v uliciach Brooklynu každé ráno. Teraz beží 240 km medzi tromi národnými monumentami, ktoré ležia na voľnej pôde, známej pod menom „public lands“.Chasing the Sublime

(UK, 2018, 6 min)
Director and Producer: Amanda Bluglass.
„Čo nás ženie k tomu, aby sme sa cítili ozaj podchladené a totálne vyčerpané a k tomu ešte zvádzali boj so strachom v mene dobrodružstva?“
Sledujte zakladateľky outdoorovej plaveckej skupiny, dvojičky Kate Rew a Kari Furre v tejto dych berúcej plavbe studenými vodami Británie.


Wallmapu

(Argentína, 2018, 6 min)
Director: Ben
Sturgulewski
Producers: Dan Bensho, Joaquin Gomez, Tomas Gomez
Pehuenchský ľud v dnešnej dobe v krajine Chile hovorí jazykom Mapudungun: “ jazykom zeme“, kde dvaja lyžiari vstúpia na túto pôdu a do ich vesmíru, ktorý je známi ako Wallmapu.

Summary
Description
Outdoor festival v kanadskom BANFF- e uvolnil na internete víťazné videá, ktoré sa mali premietať zadarmo
Author
tyger.sk

Komantáre

komentárov