fbpx

Merino bunda Gorazd | Black hill outdoor

Tento článok napísal Michal Chovanec pri svojich potulkoch Islandom. Do svojej výstroje si vzal svoje merino veci od BlackHill outdoor, ktoré sme mi už raz na našom outdoor portáli testovali, referenciu viete nájsť v článku Recenzia merino bundy Forester. Na konci článku tohoto článku si viete pozrieť video recenziu od Thoma.

Testovanie slovenských merino vecí na Islande

Zdravím z Islandu a podávam konečne report o tomto merino oblečení. Síce sme počas pobytu utopili foťák, kde bolo viacej fotiek, ale snáď potešia aspoň tieto fotky v testovacom článku :). V merino oblečení Black Hill outdoor som obišiel celý Island, takže mám doslova uživateľskú recenziu.

Merino bunda Gorazd na islande v recenzii od black hill outdoor

Merino nohavice Sherpa

Tieto nohavice sú z môjho pohľadu úplne bezkonkurenčné na spanie v outdoore pri mínusových teplotách, ktoré sme si v stane zažili, tak ako aj na nosenie cez deň vo vetre, ktorý sa často spojil s dosť silným bočným vetrom. Mimoriadne oceňujem zvýšený lem merino nohavíc na ľadvinách. Pri silnejšom vetre, ktorého tam bolo požehnane, parádne chránili kríže pri zohýbani sa a keď je človek spotený nezachladli mu takto kríže potom. Občas som tieto turistické nohavice musel pri teplote nad 12°C vymeniť za tenšie, lebo som sa už začínal potiť, ale to chápem a neberiem to ako vadu :).

Merino bunda Gorazd na islande od Black hill outdoor a nohavice Sherpa tiež z merino
Merino bunda Gorazd a nohavice Sherpa | Island

Merino bunda Gorazd

Čo sa týka merino bundy Gorazd, tak tá mi počas celého treku na Islande stačila. Pod ňu som si dal buď obyčajné tričko, alebo funkčné tričko a na ňom bola funkčná mikina s dlhým rukávom. Viacej mi nikdy nebolo treba a to tam fúkal tak silný vietor, že niekedy som sa naklonil 45° dopredu a vracalo ma dozadu do stojatej polohy. Takéto sme mali my poveternostné podmienky na Islande.

Merino bunda Gorazd na islande od Black hill outdoor ako vetru odolná

Kapucňa merino bundy

Kapucňa v kombinácií s tunelom cez uši, dostatočne chránila proti vetru a prachu. Mal som so sebou ešte zimnú bundu pre prípad núdze, ale tá nenastala 🙂 Jedno veľké plus, ktoré bunde na bunde oceňujem je, že sa v nej človek nezapotí tak, aby mu bola zima (pozn. redakcie: má dobrú priedyšnosť). Osobne nemám rád, keď sa topím vo vlastnom pote pod outdoorovým oblečením.

Merino bunda Gorazd na islande od Black hill outdoor aj nohavice Gorazd, výborne proti nachladnutiu a mokrému chrbátu

Za mňa môžem povedať, že sa mi osvedčilo vrstvenie oblečenia:

V takomto zložení bol odvod potu garantovaný a nemal som pocit chladného chrbátu, ktorý nastáva pri dlhšom odpočinku počas túry.

Merino bunda Gorazd na islande od Black hill outdoor perfektne dýcha pre turistiku

Po 13 dní dlhom teste intenzívneho nosenia merino oblečenia Black hill outdoor považujem toto oblečenie zatiaľ za jedno z najlepších pre tento účel, ktoré som mal možnosť doteraz vyskúšať.

s pozdravom,

Michal Chovanec.

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
4 based on 8 votes
Brand Name
Black Hill Outdoor
Product Name
Merino bunda a nohavice Gorazd
Price
eur 199
Product Availability
Available in Stock

Komantáre

komentárov