fbpx

Festival Hory a Mesto a čo všetko chystám okrem rozhovorov s hosťami

Na festival som dorazil dnes vo štvrtok. Keby ste sa spýtali, že aká je atmosféra tak by som povedal, že pracovná. Prečo pracovná ? No lebo väčšina normálnych ľudí pracuje v tyždni pred obedom :D. Dávam za pravdu a preto nikomu, nemôžem nič vyčítať. V infostánku je už všetko pripravené na prívítanie hostí.

Dievky z infostánku sa už zahrivajú na prácu
Dievky z infostánku sa už zahrivajú na prácu

Postupujem ďalej priestorom, dopracuvávam sa pomali k centrále štábu, ktorý pôsobi vždy trošku undergroundovo napriek tomu, že odtiaľ sa všetko riadi, a radia sa to dobre. Istota ktorou disponujem, vychádza z niekoľko ročných skúseností, keď som tu pôsobil ako dobrovoľník.

Štáb v nasadení
Štáb v nasadení
Fotografie s Horskou tématikou
Fotografie s Horskou tématikou

Je takmer jasné, že na festivale sa jedná hlavne o filmy a prednášky. Kvôli tomu tu aj hlavne som, že jo ? 🙂 Každý deň budem prinášať nejaký výstup o tom, kto tu bol, aké to bolo a čo sa dialo s atmoškou. Lebo atmoška to je tutovka, to všetci vieme :). Program na stiahnutie máte tu: PROGRAM.

Čo iné tu môžete nájsť.
Môžete tu nájsť vystavené fotografie z Fotovýstavy. Tie su rozmiestnené po viacerých častiach Auparku.

Fotografie s lezeckou tématikou
Fotografie s lezeckou tématikou

Mimo tohto všetkého sú tu aj stánky s outdoor výbavou rôznych firiem. Môžete si tu vyskúšať, športovú výstroj prípadne iné vychytávky. Je to fajn, že človek pri takejto príležitosti môže čeknúť aj nejaké novinky. Samozrejme, že som už pre vás niečo vyčíhal. Z adidasovej dieľne som našiel niečo zaujímave, takže poprosíme chalanov, aby nám potom spravili výstup.

outdoor stánky s matrošom
outdoor stánky s matrošom
Tu by sa dalo na tajňasa aj vyspať
Tu by sa dalo na tajňasa aj vyspať

Boulderingové mastrovstvá Slovenska
V nedeľu budú majstrovstvá Slovenska v boulderingu. Takže bude to niečo, čo bude vyvrcholenie festivalu aj po pohybovej stránke. Bude tu možné vidieť najväčších búšičov zo Slovenska a verím, že aj iných okolitých krajín. Stena je už postavená, ale cesty samozrejme ešte nie, aby sa nedali „občumovať“.
Boulderingova stena

Priebežne vás budem aktualizovať z dejiska diania. Takže opäť pozorne čekujte tyger.sk a budú ďalšie vychýtávky so živými ľudmi 🙂

 

 

 

Komantáre

komentárov