fbpx

Expresky z hôr 63

Expresky z hôr 63

Expresky z hôr 63 sú tu a s nimi  infošky zo sveta hôr prichádzajú tiež! Dnes si vybehneme na Everest, dozvieme sa nieco viac o Antonovi, Zaid nebude tiež skúpi na slovo, s Tomášom nazrieme do Rumunska, pripravíme Vás na Krížnu, pozveme na Zámku a do Afriky na big wall.

 

KILIAN JORNET A JEHO 26 HODÍN

Konečne! Zhruba po roku čakania, Kilian Jornet zopakoval pokus o zdolanie Everestu najrýchlejšie, ako sa mu v rámci možností a podmienok dalo. Samozrejme bez pomoci šerpov a použitia fixov. Až na menšie žalúdočné potiaže, všetko fungovalo ako malo, aj počasie. Cestou na summit videl nádherný západ slnka. Samotný vrchol Everestu dosiahol  uprostred noci zo soboty na nedeľu. Mapku projektu nájdete TU (Kilian neštartoval z BC, ale z Rongbuku). Viac o Kilianovi a tomto projekte si prečítate TU.

Expresky z hôr 63 - Everest za 26 hodín, zdroj: FB page Kilian Jornet
Expresky z hôr 63 – Everest za 26 hodín, zdroj: FB page Kilian Jornet

 

ANTON KRUPICKA

The Many Layers of ultrarunning star Anton Krupicka je skvelý článok o tomto ikonickom „nielen“ bežcovi. Dozviete sa veľa zaujímavostí o jeho začiatkoch a úspechoch v ultra. Článok in english nájdete TU.

Expresky z hôr 63 - Anton Krupicka, zdroj: running.competitor.com
Expresky z hôr 63 – Anton Krupicka, zdroj: running.competitor.com

 

TRULLY LIVING

Buff nedavno priniesol prvú časť dokumentu, v ktorom figuruje známi praskač Zaid Ait Malek. Žije v Španielsku, ale pôvodom je z Maroka. V krátkom filme Trully living, sa predstaví sám.

 

TOMÁŠ KAČMARČÍK A TRANSYLVÁNIA

Transylvánia 113 km/ 6850 m+ bola výzvou aj pre Tomáša Kačmarčíka. Drakula to na ultra bežcov skúšal hmlou, vetrom, dažďom a snežením, ale Tomáš odolal. Darilo sa mu vynikajúco aj napriek horšej orientácii (značenie nebolo najlepšie). 11 km pred cieľom trocha zakufroval, čo ho stálo 1. miesto. Nakoniec skončil druhý (celkovo), za 16:57:13 h. Medzi „staršími“ chlapcami mu však prvé miesto neuniklo. Gratulujeme Tomáš, si borec!

Expresky z hôr 63 - Transylvania 100k a skvelé umiestnenie Tomáša Kačmaríka, zdroj: TK fun page
Expresky z hôr 63 – Transylvania 100k a skvelé umiestnenie Tomáša Kačmaríka, zdroj: TK fun page

 

KRÍŽNA KRÍŽOM KRÁŽOM

V sobotu pokračuje 2. kolom skyrunningovej série na Krížnej vo Veľkej Fatre. Trasy 25 km/1200 m+ (3. ročník) a 52 km/3400 m+ (1. ročník) sa nevedia dočkať princov a princezien! Počasie hádam vydrží a bude k organizátorom milosrdné. A vy ostaní, môžete príjsť povzbudzovať a vytvoriť top atmošku. Vidíme sa vo Veľkej Fatre priatelia, v sobotu!

Expresky z hôr 63 - Krížna krížom krážom 2017, zdroj: FB page KKK
Expresky z hôr 63 – Krížna krížom krážom 2017, zdroj: FB page KKK

 

NOSIČSKÁ STOVKA 

Dáva sa svetu na známosť, že v sobotu sa na Zamkovského chatu bude 100 kg nosiť! Nosičská stovka je vynikajúca akcia, s ešte lepšou atmosférou. Už 16. ročník začne o 11:00 hod na Hrebienku, s cieľom na Zamkovského chate. O 14:00 sa postará o zábavu Šerpa šou 🙂 . Určite sa zastavte, bude to stáť za to! V sobotu všetci na Zámke, áno?

Expresky z hôr 63 - Nosičská stovka 2017, zdroj: FB page Zamkovského chata
Expresky z hôr 63 – Nosičská stovka 2017, zdroj: FB page Zamkovského chata

 

FOTO OF THE WEEK

Výhľad z Fitz Roy a Cerro Torre, v nezameniteľnej nádhere argentínskej Patagónie. Túto foto má na svedomí David Koester a nájdete ho na instagrame pod nickom@davidkoesterphoto. Neskutočné!

 

OF CHOSS AND LIONS

Alex Honnold, Cedar Wright a Maury Birdwell sa vyberú do Mt. Poi, presnejšie do Kene. Rozhodnú sa tak zdolať najväčšiu stenu v Afrike. Krátky film  pod taktovkou The North Face, v super „funny“ móde Vám ukáže, ako sa na poriadnej „big wall“ práskalo!

Víkend je v znamení viacero super akcii na horách. Určite ich navštívte, bude top! Majte sa krásne a vidíme sa na horách 🙂 .

Komantáre

komentárov