fbpx

Prečo začať chodiť na hromadné turistické akcie?

PREČO ZAČAŤ CHODIŤ NA HROMADÉ TURISTICKÉ AKCIE

Niekto „hromadné“ akcie nemusí, iný ich zas priam zbožňuje. Ja som mal pred pár rokmi jednoducho len predsudky: veľa ľudí, pôjde sa moc pomaly, mám radšej pokoj a kľud, nevychutnám si hory, ako chcem, tak sa chodilo v dávnej minulosti ( za temných čias 😀 ) a mnoho ďalších.

Výstup na Sivý vrch 1980, zdroj: bobrovec.eu

To, že na takéto akcie v súčasnosti rád chodím, spôsobilo odhodlanie raz ísť. Išiel som a dobre bolo, priam vynikajúco! Zapôsobilo to na mňa tak, že pár  akcii som nedávno organizoval aj ja sám.

 

Čo mi priniesla moja prvá skúsenosť? Rozpísal som to do pár bodov:

1. Vždy je na výber viac trás - minimálne 2, max som zažil 4.

2. Tempo si zvolím aké chcem - keď sa mi chce makám, idem v malej skupinke kamarátov a zvládnem toho viac, keď nie idem pomenej a vychutnávam si to

3. Autobus Vás zavezie do bodu A a vyzdvihne z bodu B - nejdete tam aj späť po rovnakej trase, ale naplánujete si okruh

4. Spoznáte super ľudí, s ktorými sa vydávate do hôr na svoje vlastné akcie podľa chuti

5. Spoločné posedenie na záver - toto ma veľmi baví (pri pive či kofole), rozpránie kamarátov a zážitky z ich pohľadu - perfektné!

 

47. ročník výstupu na Lysec, vo Veľkej Fatre organizovaný KST Belá-Dulice (13. mája 2017)

Na podobných akciách sa mi páči ešte jedna vec. Je tu zaujímavý mix ľudí staršej a mladej generácie. Obe si majú čo povedať a aj tak robia. Starší spomínajú, ako hory v ich mladosti vyzerali, ako pomáhalí pri výstabe chát a sadení stromčekov napríklad. Tí mladší, ich zas učia pracovať s modernou technikou, odporúčia funkčné oblečenie a radi počúvajú, ako to kedysi bolo. Jedno však majú spoločné, milujú hory!

Ak vás nabudúce niekto zavolá na výstup organizovaný klubom slovenských turistov, alebo výstup nesúci sa v podobnom „hromadnom“ duchu, určite chodte, oplatí sa 🙂 .

Komantáre

komentárov