fbpx

Expresky z hôr 64

Expresky z hôr 64

Expresky z hôr 64 a s nimi novinky zo sveta hôr sú tu! Dnes budeme opäť crossovať, pozrieme sa, ako to dopadlo na Krížnej, odnesieme 100 kg na Zámku, pozveme Vás na Poludnicu a Borišov, registrujeme sa na rýchlik, dozvieme sa niečo nové o Deanovi Potterovi, budeme testovať a splníme si sen o Nepále.

 

CROSS COUNTRY BABA-KAMZÍK S MITICKOU 2017

Ešte jedno obzretie sa, za Cross Country Baba-Kamzík  objektívom Adama Lisého. Traťové rekordy padli, kvalita každým rokom napreduje, tak pevne veríme, že Vás to namotivuje do 2018. Skvelé spracovanie Adam, len tak ďalej 🙂 .

 

KÍŽNA KRÍŽOM KRÁŽOM 2017 – VÝSLEDKY

Druhý pretek v skyrunningovej série v sezóne 2017, zamieril do Veľkej Fatry. Na programe boli 53 a 25 km trate z Tureckej do Tureckej, kde dorazilo 157 bežcov. Výsledky dopadli nasledovne:

ULTRA
1. Martin Halász (5 hod 29 min), 2. Július Kaľavský, 3. Martin Kovaľ


1. Barbora Šimková (7 hod 35 min), 2. Viola Drenková, 3. Silvia Petrjánošová

Ostatné výsledky (aj z 25 km verzie) nájdete TU. Článok z dielne skyrunning.sk nájdete zas TU.

 

NOSIČSKÁ STOVKA 2017

Horskí nosiči si už po 16-krát pripomenuli spomienku na Juraja Petranského ( zahynul pri vynáške na Téryho chatu). Rasťo Goriščák a Laura Vnenčáková vyniesli svoju ťarchu najrýchlejšie. Kalap dole! Nielen tieto súťažné, ale aj bežné vynášky stoja za obrovský obdiv všetkých horských nosičov. O rok z Hrebienka na Zámku sa toto nevšedné divadlo bude opäť konať. Nenechajte si to ujsť.

 

POLUDNICA RUN 2017

V sobotu 3. júna 2017, všetci smer Poludnica. Trať 21 km/1550 m+ dostatočne preverí Vaše nohy aj pľúca. Štartuje sa o 9:00 hod z ústia Demänovskej doliny (ATC Bystrina) a trasa vedie po značených turistických chodníkoch v NP Nízke Tatry. Príď si odbehnúť kvalitný tréningový beh a preveriť tak svoje schopnosti v kopcoch. Všetky potrebné informácie nájdete TU.

Expresky z hôr 64 - Poludnica Run 2017, zdroj: FB page poludnicarun
Expresky z hôr 64 – Poludnica Run 2017, zdroj: FB page poludnicarun

 

BORIŠOVSKÝ VÝBEH

V sobotu 3. júna 2017 od 12:00 hod sa koná 18. ročník Borišovského výbehu. Ten kto tento „kopček“ v priamo v srdci Veľkej Fatry pozná vie, že to bude celkom výživné – 780 m/212 m+ . Nálada tu je každý rok skvelá, tak neváhaj a príjď si vyskúšať laktátové šialenstvo 🙂 . Všetky podrobné info aj o doprave, nájdete TU.

Expresky z hôr 64 - Borišovský výbeh 2017, zdroj: necpaly.sk
Expresky z hôr 64 – Borišovský výbeh 2017, zdroj: necpaly.sk

 

RÝCHLIK ZOŠKA – BRATISLAVA 2017, REGISTRÁCIA

Rýchlik Zoška-Bratislava spustil registráciu pre svoje už 5. vydanie. Toto ultra podujatie sa bude konať 2. septembra 2017 na 50 km dlhej trati z Modry na Piesok. Absolvovať jadzu rýchlikom, bude možné ako jednotlivec, alebo štafeta. Všetky podrobné informácie nájdete TU.

Expresky z hôr 64 - Rýchlik Zoška-Bratislava 2017, zdroj: FB page RZB
Expresky z hôr 64 – Rýchlik Zoška-Bratislava 2017, zdroj: FB page RZB

 

DEAN POTTER

Deana netreba obzvlášť predstavovať. Pri spomienke na tandem Dean a jeho pes sa na mojej tvári, vždy vyčarí úsmev. Nedávno vyšiel na emontana.cz skvelý článok, ktorý Vám napovie niečo viac, o tomto „inom“ človeku. Článok nájdete TU.

Expresky z hôr 64 - Dean Potter, zdroj: emontana.cz
Expresky z hôr 64 – Dean Potter, zdroj: emontana.cz

 

VEĽKÝ JARNÝ TEST BEŽECKEJ OBUVI

A je to tu! Náš jarný test bežeckej obuvi, v ktorom sme sa výlučne zamerali na podrážky, je na svete. Do testu sa zapojili značky Adidas Terrex, Inov-8, La Sportiva a Vivobarefoot. Tyger a Lucia dali botám riadne zabrať a vôbec ich nešetrili. Ako test dopadol, si pozrite u nás na youtube.

 

FOTO OF THE WEEK

Fotka týždňa bude spomienkou na leto od @tomklockerphoto. Teplo sa nám v posledných dňoch viac a viac pripomí na, však pri tomto pohľade vôbec nevadí 🙂 .

Summer memories 🙏🏽 are you enjoying those warm summer days already?

A post shared by Tom Klocker (@tomklockerphoto) on

 

DREAM TRIP NEPAL

Aký je Váš #RunningDreamTrip ? Snom Tylera Courvillea bol Nepál a stretnutie s Mirou Rai. Salomon Tylera vybral z pomedzi tisícky ľudí (Dream Trip je súťaž od Salomonu) a jeho sen sa stal skutočnosťou!

A sme na konci, víkend vyzerá super, počasíčko ešte lepšie, tak smelo do toho priatelia – do hôr.

 

Komantáre

komentárov