fbpx

Expresky z hôr 55

Expresky z hôr 55

Expresky z hôr 55 sú späť. Dnes sa prebehneme v Taliansku, vyvezieme na Ultralanovke, navštívime Západné Tatry, zavoláme do Himaláji, predstavíme si freeridové rukavice, registrujeme sa na SkyRace pretek a tak trocha si zalezieme. Vitajte!

 

AUTHENTIC TRAILS

Sloboda je jeden z pocitov, ktorý Ti dáva horský beh. Tvoja myseľ a nohy Ťa povedú do kopcov a ich výšin. Scott Sport Italia, ako oficiálny partner ultra-bežeckého podujatia Ultra Trail Mugello, ktorý sa bude konať 30. apríla, sa snaží prebudiť pocity, ktoré nás dostanú do kopcov. Hory vždy majú čo ponúknuť.

 

ULTRALANOVKA

Vynikajúci projekt Ultralanovka, ktorý podporuje detský mobilný hospic n.o. PLAMNIENOK, štartuje tento rok 8. apríla o 12:00 hod. Bežci si odkrútia 24 hodinový trailový maratón s ambíckou pomôcť nevyliečiteľne chorým deťom a ich rodinám. Okrem 50 ultrabežcov, môžu príjsť podporiť túto skvelú akciu aj bežci či turisti. Viac informácii ako podporiť túto akciu, získate na FB evente, TU.

Expresky z hôr 55 - Ultralanovka 2017, zdroj: ultralanovka.sk
Expresky z hôr 55 – Ultralanovka 2017, zdroj: ultralanovka.sk

 

BOKAMI ZÁPADNÝCH TATIER

Máme za sebou jubilejný 10. ročník Bokami Západných Tatier, jedného z najťažších pretekov nielen u nás. Vďaka patrí všetkým sponzorom, organizátorom a pretekárom. Zvíťazila dvojica Jakub Šiarnik a Matúš Danko. Medzi ženami zvíťazila dvojica Ľubica Ďaďová a Iwona Januszyk. Celkové výsledky nájdete TU a výsledky v kategóriách zas TU.

 

 

ROZHOVORY Z DHAULÁGIRÍ

V závere minulého týždňa, sme Vám priniesli 1. časť krátkej série rozovorov s Michalom Gabrižom, z práve prebiehajúcej expedície Dhaulágirí 2017. Slovenská expedícia sa začiatkom marca vybrala na túto siedmu najvyššiu horu sveta. Pokiaľ to budú povinnosti a technika dovoľovať, budeme Vám prinášať aktuálne novinky z Himalájí. Už čoskoro bude pripravená druhá časť. Tú prvú nájdete TU.

Expresky z hôr 55 - Rozhovory z Dhaulágirí
Expresky z hôr 55 – Rozhovory z Dhaulágirí

 

OUTDOOR RECENZIA FREERIDOVÉ RUKAVICE BLACK DIAMOND LEGEND

Nová recenzia je na svete. Viktor písal svoje dojmy z freeridových rukavíc Black Diamond Legend. Testoval ich 3 mesiace v Nizkych Tatrách, Vysokých Tatrách a niečo sa ušlo aj Veľkej Fatre. Rukaviciam dal zabrať hlavne pri skialpinizme, alpinistických výstupoch a poliezol aj na ľadoch. Recenziu si môžete prečítať TU.

Black Diamond Freeride rukavice Legend s gtx membránou
Expresky z hôr 55 – Outdoor recenzia : freeridové rukavice Black Diamond Legend

 

VITALCITY SKYRACE – REGISTRÁCIA

Vitalcity SkyRace® 2017 sú preteky typu SkyRace®, s dĺžkou 27 km a kumulovaným prevýšením +2000 m. Preteky sa konajú v centrálnej časti Volovských vrchov v podcelku Zlatý stôl, so štartom a cieľom v obci Smolník. Registrácia na túto super akciu je do 26.4.2017 za 15 €, po tomto termíne na mieste štartu zaplatíte 20 €. Registrovať sa môžete online TU.

Expresky z hôr 55 - Vitalcity SkyRace® 2017, zdroj: FB event VitalCity.sk
Expresky z hôr 55 – Vitalcity SkyRace® 2017, zdroj: FB event VitalCity.sk

 

FOTO OF THE WEEK

Ostrov v horskom raji. Aj tak by sa dala nazvať dnešná fotka týždňa. Odfotil ju fotograf Tom Klocker, ktorého nájdete na instagrame pod nickom @tomklockerphoto. Na fotke si na prvý pohľad nevšimnete malý kajak, nájdete ho?

 

MICHAELA KIERSCH AND THE GOLDEN TICKET

Krátky film od Andy Wickstrom a Just Go Climb zachytáva historicky prvý ženský prelez, jednej z najznámejších a obtiažnych trás v Red River Gorge, Kentucky. Michaela Kiersch je mladá a nadaná lezkyňa. Ako sa s touto výzvou (5.14 c) popasovala, si môžete práve teraz pozrieť.

 

Priatelia máme dolezené, tak pre dnešok skončíme. Jar sa hlási o slovo a čoskoro to na horách bude samý kvet. Radosť pre oči, smrť pre alergikov 😀 . Užívajme si to..

Komantáre

komentárov