fbpx

Expresky z hôr 60

Expresky z hôr 60

Expresky z hôr 60 a sú ready! Dnes navštívime najväčší vnútrozemský prales, objavíme nové lezecké oblasti, vyhodnotíme víkendové preteky, pozveme Vás na Ultrapunk a Maguru a spravíme si výlet do Japonska za nedotknutou žulou. Vitajte priatelia 🙂 .

 

LAST STAND

Last stand je 25 minútový film o najväčšom vnútrozemskom dažďovom pralese, ktorý sa bude premietať v lete 2017. USA ani Kanada nie sú schopné účinne regulovať ťažbu  (na Slovensku s ťažbou takisto nezaostávame) a tak chrániť prirodzený ekosystém daného regiónu. Tento film sa hlási o slovo a upozorňuje už teraz skôr, než bude príliš neskoro.

 

4 LEZECKÉ OBLASTI VHODNÉ PRE ZAČIATOČNÍKA, DRUHÝ DIEL

Prvý diel lezeckého seriálu bol veľmi úspešný a je vidieť, že je pre lezeckú komunitu nápomocný. Ďakujeme za komenty, zdieľania a nápady pre podobné miesta, vhodné pre začiatočníkov. Preto netrvalo dlho a druhý diel je na svete a spolu s ním 4 lezecké oblasti. Užívajte! Je dostupný TU.

Expresky z hôr 60 - 4 lezecké oblasti vhodné pre začiatočníka, druhý diel
Expresky z hôr 60 – 4 lezecké oblasti vhodné pre začiatočníka, druhý diel

 

VITALCITY SKYRACE 2017 – VÝSLEDKY

Rozmočená trať, chladné počasie, skvelý výkony a hojná účasť – aj toto všetko ste mohli nájsť na pretekoch Vitalcity SkyRace® 2017. Peter Fraňo zlepšil rekord z minulého roku o 15 minút, neuveriteľné! Samozrejme gratulácie patria všetkým finišerom. Určite ste si túto akciu všetci maximálne užili. Vyýsledky dopadli nasledovne:

Muži: 1. Peter Fraňo 2:42:35 hod, 2. Matúš Vnenčák 2:47:41 hod, 3. Peter Volnár 2:54:47 hod.

Ženy: 1. Alena Slaná 3:36:13 hod, 2. Janka Gombalová 3:38:40, 3. Marína Kissová 3:40:50 hod.

GRATULUJEME! Kompletné výsledky nájdete TU.

Expresky z hôr 60 - Vitalcity SkyRace 2017, zdroj: FB page vitalcity.sk
Expresky z hôr 60 – Vitalcity SkyRace 2017, zdroj: FB page vitalcity.sk

 

CROSS COUNTRY BABA-KAMZÍK 2017 – VÝSLEDKY

Behalo sa aj na západe o dvoch, alebo 6stich nohách (beh so psom). Trať super značená, ešte lepší dobrovoľníci a vynikajúco strávená nedeľa! Skvelý Miki Kéri pomohol na trati kolegovi a prišiel tak o druhé miesto. Ukázal však, že nie všetko sa točí len okolo výsledkov! Svelé Miki!

Muži (53 km): 1. Jakub Valachovič 4:01:05 hod, 2. Martin Plačko 4:04:30 hod, 3. Mikuláš Kéri 4:04:31 hod.

Ženy (53 km): 1. Denisa Kušnierová 04:31:39 hod, 2. Monika Píšová 05:08:13 hod, 3. Martina Čibová 05:34:53 hod.

GRATULUJEME! Ostatné výsledky z tratí (26 km, 16 km) nájdete TU.

Expresky z hôr 60 - Cross Country Baba-Kamzík 2017, foto: Michal Kostka
Expresky z hôr 60 – Cross Country Baba-Kamzík 2017, foto: Michal Kostka

 

ULTRAPUNK 85

Tri pohoria za jeden deň, aj to je Ultrapunk! Dvojčlenné tímy sa popasujú s trasou dlhou 85 km/4000 m+ (profil trasy nájdete TU), ktorá vedie cez pohoria Žiar, Malá Fatra a Strážovské vrchy. Registrácia na túto punk akciu končí vo štvrtok 4. mája 2017 (do zajtra) a samotné preteky sú na programe cez víkend 6. mája 2017 o 6:00 hod v Handlovej. Všetky potrebné info nájdete TU.

Expresky z hôr 60 - Ultrapunk 85, zdroj: FB page behultrapunk
Expresky z hôr 60 – Ultrapunk 85, zdroj: FB page behultrapunk

 

BEH NA KLAČIANSKU MAGURU

V sobotu 6. mája 2017 o 11:00 hod (pri mostíku) sa uskutoční už XXII. ročník nášho lokálneho podujatia – Beh na Klačiansku Maguru. Trať 4 km/720 m+ dá v celku zabrať a nebude to len prechádzka ružovou záhradou. Vstupné je 3,50 €. Ak si chcete poriadne roztiahnuť pľúca, ste vítaní 🙂 .

Expresky z hôr 60 - Kľačiansky Magura, foto: Thom Krajča
Expresky z hôr 60 – Kľačiansky Magura, foto: Thom Krajča

 

 

FOTO OF THE WEEK

Leo Thomas – @theolator je mladý nemec, ktorý vynikajúco fotí. Tento tajomný les môžete obdivovať takto digitálne, alebo aj naživo „somewhere in Munich“, ako píše v komente ku fotke. Ak by ste tam mali náhodou cestu, dajte mu vedieť, kde ste ju videli 🙂 .

 

TRUE ISLAND

James a Caroline Vám rozpovedia príbeh, ktorý si odohral v Japonsku u ich dobrého kamaráta Yuji. Prevedú Vás krásou japonského ostrova Kinkasan s nedotknutou žulou. Stačilo im veľmi málo prehovárania, aby si zbalili pár vecí a vycestovali z Francúzska naprieč svetom.

 

 

UELI STECK, BUDEŠ NÁM CHÝBAŤ..

V nedeľu ráno som šiel do hôr, do milovanej Veľkej Fatry, keď som sa dozvedel túto vec.. Nechcel som veriť, vypol počítač a šiel. Cestou som rozmýšľal, že to bude len hoax a Ueli je v poriadku. Nebol! Keď som sa večer vrátil, už to bolo oficiálne potvrdené.. Je veľmi ťažké prijať túto skutočnosť. Chlap tak trénovaný, ktorý udivoval nielen lezecký svet, tu už nie je..

Prečítajte si tento článok spolu s rozhovorom z portálu lideahory.cz. Myslím, že na tak výnimočného človeka, horská komunita nikdy nezabudne.. Článok nájdete TU.

Odpočívaj v pokoji Ueli..

 

Komantáre

komentárov