fbpx

Expresky z hôr 41

Expresky z hôr 41

Expresky z hôr 41 máme tu. Dnes si povieme ako oslavovala Emelie, Gingerova nežnejšia polovička nám predstaví ultra vestu, Patrik si zabehne svoju prvú 100-míľovku, koncoročne sa stretneme so Slovak Ultra Trail, budeme Trailovo závistliví, pozveme Vás na lavínový kurz, vyspovedáme lyžiara a tak trocha namotivujeme! Poďte ďalej priatelia, je otvorené 🙂 .

 

INTERNATIONAL MOUNTAINS DAY

Viete ze v nedeľu (11. december) bol Medzinárodný deň hôr? Ja nie 🙂 Teda pokiaľ som nevidel oslavu Emelie a Kiliana. Bonus k tomu je, keď v ten istý deň máte aj narodky.. Happy B-day Emelie 🙂 Aký bol váš IMD deň ?

 

MILE LONG LEGS

Ginger Runner u nás bol už niekoľko krát.  Ale Kim (Mile Long Legs), Gingerová prvá dáma ešte nie. Láska k trailu zlákala aj ju a tak hrdo kráča/beží v Gigerových šľapajách.. Máme tu jej prvú review o ultra veste od Ultimate Directon navrhnutú práve pre dámy. Kim si top, ideš 🙂

 

PATRIK HROTEK – MOJA PRVÁ 100-MÍĽOVKA

Určite si všetci dobre pamätáte na Patrika. Robil som s ním dávnejšie rozhovor. Paťa som spoznal najmä vďaka jeho blogu Moje Stovečky. Nedávno sa zúčastnil na 100 míľovom behu a samozrejme o tom aj napísal. Článok nájdete TU. Na konci neprehliadnite jeho zhrnutie 2016, celkom toho dosť napráskal! Čo poviete ?

Expresky z hôr 41 - Moja prvá 100-míľovka, foto: Patrik Hrotek
Expresky z hôr 41 – Moja prvá 100-míľovka, foto: Patrik Hrotek

 

KONCOROČNÉ STRETNUTIE SLOVAK ULTRA TRAIL

Začiatkom decembra sa v Bratislave konalo už druhé koncoročné stretnutie ľudí, točiacich sa okolo slovenského ultra behu. Jednoducho organizátori, dobrovoľníci a partneri združenia Slovak Ultra Trail. Súčasťou „galavečera“ bolo vyhlásenie výsledkov Slovenskej Ultratrailovej Ligy ako aj výsledkov Česko-Slovenskej Tisícovky. Ako stretnutie a výsledky dopadli sa dozviete v článku TU. Veľa zdaru, síl, chuti a pohody do 2017 prajeme!

Expresky z hôr 41 - Stretnutie Slovak Ultra Trail 2016, zdroj: slovakultratrail.sk
Expresky z hôr 41 – Stretnutie Slovak Ultra Trail 2016, zdroj: slovakultratrail.sk

 

TRAILOVA ZÁVIST

V nedeľu 18. decembra 2016 o 10:30 hod sa chystajte na na Trailovú Závist 2016, Zvole – ČR. Bude sa jednať o závod v běhu na zhruba 17,5 km, v oblasti divokých strání a zařízlých dolin nad řekou Vltavou. Ve zbytcích hlubokých lesů, kde se v dávných dobách proháněli Keltové. Všetky potrebné infošky získate v tomto FB evente TU. Ale pozor! Štartovné 290 Kč je potrebné uhradiť do 14.12.2016 a limit je 250 miest. Ako to bude na Trailovej Závisti vyzerať si pozrite nižšie.

 

LAVÍNOVÝ KURZ 2017 

Aj túto zimu je Tyger ready a po úspešnom lavínovom kurze v roku 2016 organizuje s Mirom naším lavínovým špecialistom a hlavne dobrým týpkom z AVALANCHE.sk ďalší lavínový kurz. Okrem samotného kurzu sú pre Vás pripravené aj zľavy od nášho partnera FERRINO.sk. Laviňák bude v termíne 13. januára až 15. januára 2017 na Zbojníckej chate. Všetky infošky ohľadom Lavínového kurzu 2017 nájdete TU, alebo sa rovno prihláste:

lavínový kurz 2017 na zbojníckej chate 2016

Tak neváhaj a poď do toho s nami 🙂 .

Expresky z hôr 41 - Lavínový kurz 2017
Expresky z hôr 41 – Lavínový kurz 2017

 

SPOVEĎ LYŽIARA

Ďalší príbeh o tom, aká je potrebná lavínová výbava. O tom ako lavínový batoh zachránil život a o tom, aké mal Tomáš (skúsený skialpinista) štastie v neštastí. Článok od skitouguru nájdete TU.

Expresky z hôr 41 - Spoveď lavínou zasypaného lyžiarapod Chabencom, zdroj: skitourguru.com
Expresky z hôr 41 – Spoveď lavínou zasypaného lyžiarapod Chabencom, zdroj: skitourguru.com

 

TRAIL FIGHTER

Dnes si dáme motivačné video priam bojového charakteru. Bývalý zápasník Kyle Dietz hľadá v živote novú výzvu, otvára novú kapitolu svojho života. Nachádza beh v horách – našiel seba!

 

Tak a zazvonil zvonec a expresiek je koniec. Dúfajme, že si to tá zima predsa len rozmyslí a dopraje nám snehu aj na dlhšie. Majte sa a búšte čo to dá!

Komantáre

komentárov