fbpx

Expresky z hôr 35

Expresky z hôr 35

Expresky z hôr 35 Vás vítajú. Dnes si pozrieme video zo super bežeckej „ekšn“ v Nízkych Tatrách, pozveme Vás behať do Bobrovca a na Dubník. Miro zakončí svoj rozhovor treťou časťou, pozrieme sa na maximálne super festival, prebehneme sa z Košíc do Vatikánu a zabeháme si ako vlci. Dobrý deň!

 

Andrejcová Vertikal

Na jeseň sa konal 0. ročník „výbehu“ na Andrejcovú v Nízkych Tatrách. 5,2 km trať s prevýšením 760 m+ vyhral Miro Hraško za cca 36 minút. Minulý týždeň sa na „internetoch“ objavilo super video, ktoré zachytáva túto super akciu. Prajeme veľa síl, chutí, odhodlania do nasledujúcich ročníkov. Paráda! 🙂

 

Bobrovecký beh do vrchu – Choď ako môžeš

V sobotu 5. novembra 2016 o 10:00 hod sa v Bobrovci koná už tradičný Bobrovecký beh do vrchu. Tento rok je to už 33. ročník. Trať 3,7 km s prevýšením 600 m+ čaká na prelomenie časového rekordu 22:34 min! Všetky potrebné infošky nájdete TU. Choďte ako môžete. 🙂

Expresky z hôr 35 - Bobrovecký beh do vrchu, zdroj: FB page SZŠ v pohybe
Expresky z hôr 35 – Bobrovecký beh do vrchu, zdroj: FB page SZŠ v pohybe

 

Beh do vrchu Dubník

Ďalšia možnosť, ako zbierať výškové metre v sobotu 5. novembra 2016, bude pri behu do vrchu Dubník (874 mnm). 11, 2 km trať s prevýšením 600 m+. Stretko je o 10:30 hod v Zamutove (okres Vranov nad Topľov). Všetky informácie získate TU.

Expresky z hôr 35 - Beh do vrchu Dubník, zdroj: beh & bike do vrchu Dubnik
Expresky z hôr 35 – Beh do vrchu Dubník, zdroj: beh & bike do vrchu Dubnik

 

Miro Leitner rozpráva

V expreskách z hôr 33 sme Vám predstavili zaujímavý rozhovor s osobnosťou slovenského pretekárskeho skialpinizmu Mirom Leitnerom. V poslednej, tretej časti rozhovoru Miro charakterizuje svojich kolegov s ktorými spoločne pretekal aj súperil. Spomína na Pierra Mentu, ktorú absolvoval 12-krát a aj na nie príliš vydarené Majstrovstvá Európy 2003 v Tatrách. Nenechajte si ujsť pútavé rozprávanie. /zdroj: skitourguru.com/ Rozhovor nájdete TU.

Expresky z hôr 35 - Miro Leitner rozpráva III., foto: archív Miro Leitner, zdroj: skitourguru.com
Expresky z hôr 35 – Miro Leitner rozpráva III., foto: archív Miro Leitner, zdroj: skitourguru.com

 

Maxi Horský Dedinský Festival

Neviem koľký, ale určite ďalší skvelý ročník premietania horských filmov, prezentácií cestovateľov, stretnutia ľudí rovnakej krvnej skupiny, skvelej atmosféry a dobrého jedla –  popis festivalu na FB evente.

V sobotu 5. novembra 2016 od 10:00 hod v KD – Dúbrava (pri Liptovskom Mikuláši) otvára svoje dvere ďalší skvelý ročník Maxi Horský Dedinský festival. Ak si nájdete čas, určite neoľutujete od filmov po súťaže – jednoducho skvelá zábava ľudí rovnakej krvnej skupiny. 🙂 Informácie a program nájdete TU.

Expresky z hôr 35 - Maxi horský dedinský festival, zdroj: FB event festivalu
Expresky z hôr 35 – Maxi horský dedinský festival, zdroj: FB event festivalu

 

Z Košíc do Vatikánu

Peter Gombita je kňaz v obci Hýľov a riaditeľ útulku pre ľudí bez domova Oáza – nádej pre nový život. Beží do Vatikánu, aby pomohol chudobným. Inak povedané 1550 km za 50 dní! Odštartoval 16. septembra 2016 a jednotlivé dni/zápisky nájdete v článku zverejnenom na cestaplus.sk – TU. Veľký rešpekt patrí tomuto kňazovi. Ako Petra podporiť, nájdete taktiež v článku – darcovskou SMS – 2 €.

Expresky z hôr 35 - Z Košíc do Vatikánu, zdroj: cestaplus.sk
Expresky z hôr 35 – Z Košíc do Vatikánu, zdroj: cestaplus.sk

 

Run Wild

Aké je to bežať v divočine? Svoj pohľad nám prezradí Cody Callon – napoly človek, napoly vlk. Kedže Cody žije vo Vancouveri, tak tieto fantastické zábery môžu byť z tamojších hôr.


Zazvonil zvonec a expreskám je koniec. No zúfať vôbec nie je treba, či utorok, alebo streda, expresky sú proste …  šupa 🙂

Komantáre

komentárov