fbpx

Expresky z hôr 33

Expresky z hôr 33

Expresky z hôr 33 prichádzajú. Dnes sa pozrieme za prašanom, oboznámime Vás s výsledkami z Malých Karpát, pozveme Vás na Minčol, taktiež na hrebeň Čergova. Blíži sa záver ultratrailovej sezóny v Prešporku. Odporúčime Vám skvelý rozhovor s osobnosťou skialpinizmu aj skvelý report KalamárKAP-u 2016. Ste pripravení?

 

DREAM TRIP 2

Aj keď sa s nami zima rozlúčila (aspoň tu vo Fatrách), snehu zostaneme verní aspoň krátkym filmom z dielne Salomon Freeeski. Tim Loch z Kanady bol šťastným výhercom v poradí už druhom DreamTrip-e do Kanady. Vybrali práve jeho z pomedzi 5000 súťažiacich. Užite si tak trocha aj Vy toto šantenie v prašane.

 

Malokarpatská Vertikála – VÝSLEDKY

Predposledný pretek Slovenskej ultratrailovej ligy inak nazvaný ako vertikálna drina komorného charakteru v prostredí Malých Karpát máme za nami. 56 km trať s prevýšením 2850 m+ vyhral Pavol Jánoš v čase 6:11 hod, druhý skončil Bronislav Novák za 6:18 hod a tretí Igor Klobučník s časom 6:38 hod. Medzi ženami vyhrala Denisa Kušnierová s časom 7:08 hod, druhá skončila Veronika Hudecová za 8:52 hod a tretia Martina Šmidová s časom 10:33 hod. GRATULUJEME! Fotky nájdete aj TU.

Expresky z hôr 33 - Malokarpatská Vertikála, kontrola Sološnícka dolina, zdroj: Malokarpatská Vertikála
Expresky z hôr 33 – Malokarpatská Vertikála, kontrola Sološnícka dolina, zdroj: Malokarpatská Vertikála
Beh na Minčol

V sobotu 22. októbra 2016 sa uskutoční už 2. ročník Behu na Minčol.  Parádna lokalpatriot trasa 6,5 km / 850 m+ s limitom 2 hodiny. Registrácia začne o 9:00 hod na mieste (alebo online) a samotný beh začína o 11:00 hod. Štartovné je 5 €. Viac info nájdete TU. Prídte si zabehať, povzbudiť a zabaviť sa do Malej Fatry! Ako bolo na 1. ročníku Behu na Minčol si prečítajte TU.

Expresky z hôr 33 - Beh na Minčol, zdroj: FB page Beh na Minčol
Expresky z hôr 33 – Beh na Minčol, zdroj: FB page Beh na Minčol
Beh hrebeňom Čergova

V sobotu 22. októbra 2016 o 9:00 hod sa uskutoční Beh hrebeňom Čergova, ktorý je najdlhším horským behom v tomto pohorí. Z obce Kyjov (okres Stará Ľubovňa) cez najvyššie vrcholy horstva Minčol (1157 m), Solisko (1056m), Veľká Javorina (1098m), Čergov (1050m), Lysá (1060 m) a Sedlo Besná (945m) ponúka nádherné kruhové výhľady. Dĺžka trate je 31 km / 1337 m+. Aktuálne infošky nájdete TU.

Expresky z hôr 33 - Beh hrebeňom Čergova, zdroj: beh-hrebenom-cergova.webnode.sk
Expresky z hôr 33 – Beh hrebeňom Čergova, zdroj: beh-hrebenom-cergova.webnode.sk
Prešporský Ultra Trail

Prešporský Ultra Trail je posledným podujatím 2. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy. Štartuje tento víkend 22. októbra 2016. Na výber sú 103 km (ULTRA) a 50 km (MINI-ULTRA) trate. Podrobné info o nich získate TU. Štartuje sa z Dúbravky o 7:00 hod. Prezentácia sa koná od 6:00 – 6:50 hod. Všetky potrebné informácie nájdete TU.

Prešporský Ultra Trail je nekomerčné podujatie určené pre všetkých ultrabežcov a diaľkových turistov, ktorí sa chcú prebehnúť alebo prejsť po jesenných lesoch v blízkosti Bratislavy a cez mesto, dobre si zatrénovať pred ťažkým záverom sezóny v ČR, ale aj vyskúšať si svoj prvý diaľkový pochod či ultrabeh v menej náročných podmienkach a teréne. /zdroj: put.wbl.sk /

Expresky z hôr 33 - Prešporský Ultra Trail, zdroj: FB page Prešporský Ultra Trail
Expresky z hôr 33 – Prešporský Ultra Trail, zdroj: FB page Prešporský Ultra Trail
Miro Leitner rozpráva

Azda najvýraznějšou osobnosťou slovenského pretekárského skialpinismu na prelome storočí je Miro Leitner z Brezna. Zarputilý bojovník a dríč súťaživej povahy bol úspešný v ére začínajúcej profesionalizácie skialpinismu. Medailista z Majstrovstev světa aj Európy a z etapáku Pierra Menta, na ktorom dosiahol na desiatku umiestení v Top 10. Má pätdesiat rokov a je na čo spomínať. /Píše Michal Bulička pre skitourgur.sk/

Pútavý rozhovor je rozdelený na 3 časti, kde sa o skialpinizme, závodnom skialpinizme, dozviete veľmi veľa. Dobové fotografie pridávajú rozhovore na sile a viac Vás vtiahnu do Mirovho života na lyžiach. Prvú časť nájdete TU, druhú TU. Záver bude snáď čoskoro. Tlieskame za super prácu!

Expresky z hôr 33 - Miro Letner rozpráva, foto: archív Miro Leitner, zdroj: skitourguru.com
Expresky z hôr 33 – Miro Letner rozpráva, foto: archív Miro Leitner, zdroj: skitourguru.com
KalamárKAP 2016 alebo Ako si Ing a Young splnili svoj sľub

Keby mi bol niekto vtedy pred piatimi rokmi povedal, aká skvelá tradícia sa vykľuje z jedného zúfalého rozhodnutia vzbĺknutého v prepečenom lezeckom mozgu, asi ťažko by som mu veril. Ale stalo sa a ja som nesmierne rád, že som pri tom, lebo KalamárKAP si našiel svoje pevné miesto nie len v kalendári, ale najmä v srdciach množstva ľudí s tou správnou krvnou skupinou.

Ako to všetko prebiehalo na 5. ročníku KalamárKAP 2016 spolu s výsledkami si prečítate TU. Super akcia, super ľudia, super deň. Tešíme sa na 6stku 🙂 .

Expresky z hôr 33 - KalamárKAP 2016, foto: Peter Kosík, zdroj: kalamarka.sk
Expresky z hôr 33 – KalamárKAP 2016, foto: Peter Kosík, zdroj: kalamarka.sk
Run and Play

Staršie video z dielne Luna Sandals Vás prevedie divočinou a okolím jazier Snow Lake a Gem Lake neďaleko Washingtonu. Niekedy naozaj stačí len bežať a baviť sa 🙂 .

Cez víkend nás čaká kopec nielen bežeckých eventov. Či už pretekáte, fandíte, organizujete nech Vám všetko dopadne na výbornú. O týždeň sme tu zas 🙂 .

Komantáre

komentárov