fbpx

Expresky z hôr 20

Expresky z hôr 20

Expresky z hôr 20 idú na scénu. Dnes sa dozvieme ako stíhačky nepreleteli cez Nízke Tatry, na Hardrocku bolo malé prekvapenie, čakajú nás skvelé výsledky z Andorra ultratrailu, Tyger sa zastavil v Nemecku a zabehneme si aj do Talianska. Tak a môžme začať!

 

Nízkotatranská stíhačka 2016 zrušena!

Po vyčíňaní počasia na Malofatranskej stvoke, bolo dopriate aj Nízkotatranskej stíhačke. Predpoveď počasia predznamenala, že to bude riadny punka metal! Silný vietor a celodenný dážď. Niečo pre fajnšmekrov. Na hrebeni tesne za Kráľovou hoľou donútil vietor viacero pretekárov k návratu na vysielač. Zopár dvojíc neodradil ani tento vetrík (medzi nimi aj ženy, klobúk dole) a dostali sa  ďalej. Následne o 7:45 bolo ohlásené zrušenie pretekov. Viac sa dočítate tu. Super report aj s fotodokumentáciou urobil Rišo Pouš a článoček nájdete tu. Video napráskal Patrik Hrotek.

 

Hardrock 2016

Ten, kto čakal dramatický boj na Hardrock-u 2016, mohol byť sklamaný. Ten boj mal byť medzi Kilianom Jornetom a Xavierom Thévenardom. Nakoniec všetkým „vypálil“ rybník Jason Schlarb a ruka v ruke s Kilianom si dobehli pre tohtoročné prvenstvo. Xavier pobozkal skalu až po nich.

Človek bol sklamaný možno preto, že očakával boj a nie ruku v ruke. Veď Kilian sám o sebe tvrdí, že je maximálne súťaživý. Asi má v hlave už len Everest projektík, na ktorý sa chystá v septembri. Vyjadrenia oboch po preteku:

„After running together all night, sharing in the mountains, it would have been crazy to finish, what, 1 minute apart?“Kilian Jornet

„Kilian enabled me to run the greatest race of my life“Jason Schlarb

Každopádne Jason zabehol svoj životný beh. Bodaj by ich bolo viac a stojí na stupni víťaza čo najčastejšie. Časovo to vyzeralo takto: Jason Schlarb, Kilian Jorent (22:58:28) a Xavier Thévenard (23:57:10).

Expresky z hôr 20 - Jason Schlarv a Kilian Jornet si dobiehajú pre víťazstvo na Hardrock 100 2016, zdroj: FB page Kilian Jornet
Expresky z hôr 20 – Jason Schlarv a Kilian Jornet si dobiehajú pre víťazstvo na Hardrock 100 2016, zdroj: FB page Kilian Jornet

Medzi nežným pohlavím excelovala podľa očakávania Anna Frost (29:02:09). S prehľadom zvíťazila s vyše 30 min rezervou. Druhá dobehla Emma Roca (29:36:40) a tretia Bethany Lewis (31:56:36).

Expresky z hôr 20 - Anna Frost a jej víťazný rituál na Hardrock 100, zdroj: FB page Anna Frost
Expresky z hôr 20 – Anna Frost a jej víťazný rituál na Hardrock 100, zdroj: FB page Anna Frost

Vo videu si môžete pozrieť, jeden „menší“ downhill.

 

Skvelé výsledky na Andorra ultratrail

Najtažšia trať Andorra ultratrailu Ronda Dels Cims (170 km/+13500m) priniesla skvelé výsledky. Náš Vlado Nosal niečo cez 50 hodín dobehol na krásnom 82. mieste. Gratulácie!

Expresky z hôr 20 - Putovanie Vlada na Ronda Dels Cims
Expresky z hôr 20 – Putovanie Vlada na Ronda Dels Cims

Životný úspech dosiahol Tomáš Štverák, ktorý obsadil na tej istej trati úžasné 11. miesto! Obrovské gratulácie! Tomáš napísal aj pár riadkov, prečítať si to môžete tu.

Tyger na outdoor výstave v Nemecku

Cez týždeň sa Tyger stavil na kus reči o novinkách v outdoorovom svete v nemeckom Friedrichshafene. Čo videl, skúšal, dozvedel sa budete čoskoro informovaní. Máte sa na čo tešiť.

Expresky z hôr 20 - Novinky z outdoor výstavy FRIEDRICHSHAFEN 2016
Expresky z hôr 20 – Novinky z outdoor výstavy FRIEDRICHSHAFEN 2016
Dolomite Skyrace 2016

V nedeľu sa bežalo aj v Dolomitoch (22 km, +1750 m) priamo v nebesách. U mužov skyrace dopadol nasledovne: 1. Tadei Pivk (2:03 hod), 2. Stian Overgaard (2:04 hod), 3. Martin Anthamatten (2:05 hod).

Expresky z hôr 20 - Víťazi muži, zdroj: FB page Dolomites SkyRace
Expresky z hôr 20 – Víťazi muži, zdroj: FB page Dolomites SkyRace

Ženám kraľovali  1. Laura Orgué (2:28 hod), 2. Elisa Desco (2:30 hod) 3. Celia Chiron (2:32 hod)

Expresky z hôr 20 - Víťazi ženy, zdroj: FB page Dolomites SkyRace
Expresky z hôr 20 – Víťazi ženy, zdroj: FB page Dolomites SkyRace

Pre lepšiu predstavu z pretekov, si pozrite video:


Na dnes to máme v expreskách odzvonené. O týždeň sa píšeme a čítame tiež. Bude teplejšie, resp. sa aj slnka opäť dočkáme. Tak hor sa do kopcov!

Komantáre

komentárov