fbpx

Expresky z hôr 5

Expresky z hôr 5

Sneh nielen vo Fatrách mizné závratnou rýchlosťou a Jar sa začína pripomínať aj teplotou. Expresky z hôr sú však ready na prečítanie.

 

Kilian Jornet

Kilian nezaháľa a využíva dlhšie dni na praskanie kopcov v NórskuStore VenjetindenMjølvafjelletBlånebba napráskal za deň. Parádna „podívaná“ ešte lepšie zažívaná 🙂 . Ako píše Katrin (jeden koment na FB pod Kilianovým videom): „Aké úžasné to musí byť, dokázať šantiť v horách ako ty Kilian!“ S tým sa nedá inak ako len súhlasiť!

 

Ski time in Venjesdalen!Perfect tim of the year for long days linking mountains. Yesterday discovering Store Venjetind faces (up North ridge, down East face), Mjølvafjellet and Blånebba (down East face). GoPro Salomon Freeski I Suunto I Petzl I #TimeToPlay

Posted by Kilian Jornet on Monday, April 4, 2016

 

Ultralanovka

Koncom týždňa počas piatku 1. apríla sa konala vínimočná akcia Ultralanovka. Z „24-hodinovkárov“  najviac kôl nabehal Patrik Hrotek. Jeho 48 okruhov znamenalo 144 km s celkovým stúpaním 8928 m, skvelé! O 4 okruhy menej sa podarilo zabehnúť Petrovi Brestovanskému (132 km/+8184 m), tretí najvyšší počet kôl 43 (129 km) nabehal Juraj Macák. Zo žien najviac kôl nabehali Elena Jánošíková (18) a Valika Jurkovská (17). Organizátor Ultra lanovky Martin Urbaník si taktiež zabehol stovku. Spoločnými silami všetci zdolali 1109 okruhov, čo sa rovná 3333 km. Kompletné výsledky nájdete tu.

Ultralanovka, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail
Expresky z hôr 5 – Ultralanovka, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail

Vďaka patrí aj  dobrovoľníkom, ktorí sa starali o priebeh a ľudí, ktorí prispeli k zbierke buď prostredníctvom dobrovoľného príspevku za jazdu na lanovke na Kamzík alebo darcovskou SMS. Možnosť podporiť Ultralanovku (prázdna SMS-ka na číslo 855 za 3 EUR) je  stále otvorená  do piatku (8. apríla 2016). Doposiaľ sa podarilo Ultra lanovke nazbierať už takmer 10000 EUR. Organizátori, bežci, dobrovoľníci a všetci čo sa zapojili do projektu dokázali pomôcť tam, kde to je veľmi potrebné.

 

Tygrové jarné rozliezanie sa

Víkend počasím celkom prial a Tyger išiel oprášiť stuhnuté kosti z Kaukazu do košických Turniskách. Teplota akurát, ľudia tiež fičalo to jedna radosť. Jarné rozliezanie sa ako sa patrí 🙂 .

Jarné rozliezanie sa v košických Turniskách
Expresky z hôr 5: Jarné rozliezanie sa v košických Turniskách
Jarná Rozkoš

Jarná rozkoš je v poradí druhým pretekom zo série Výživná Štvorka (Trojkráľová Trojka, Jarná Rozkoš, Dus ho Cross a Čachtický krvák). Janurky o nej informovali  v článku Po stopách running trailu – Strážovské vrchy #2. Pretek sa uskutoční už túto sobotu 9. apríla. Prezentácia bude ráno od 08:00 do 08:30 v kulturnom dome Uhrovské Podhradie, odkiaľ preteky o 9:00 odštartujú.

Jarná rozkoš, zdroj: FB event Jarná rozkoš
Expresky z hôr 5 – Jarná rozkoš, zdroj: FB event Jarná rozkoš

 

Trail Dog

Nedávno uzrelo svetlo sveta video zo série Salomon Running TV s názvom Trail Dog. Ten kto so 4 nohým blcháčom existuje, turistikuje nebodaj behá bude krátkym príbehom veľmi potešený. Tak šup svojho kamoša prevetrať aj dnes, baf!

 

Expresky z hôr 5 sú na konci. Užívajte počasia priatelia kdekoľvek. Najlepšie však na horách!

 

Komantáre

komentárov