fbpx

Expresky z hôr 4

Expresky z hôr 4

Predĺžený víkend máme úspešne za sebou. Šibačku a oblievačku tiež. Pomaly sa jar čoraž intenzívnejšie hlási o slovo, tak ako Expresky z hôr dnes už svojím štvrtým pokračovaním.

 

Anton Krupicka
 „Tónko“ nezaháľa a maká na seba na každom fronte. V najnovšom podcaste od Julie Hanlon z Running On Om pojednáva, aké lekcie sa naučil z pôsobenia v horách. A má veru čo povedať. Antona rád počúvam,  lebo zaujímavo a múdro hovorí. Po 5 minútovom úvode a nejakej tej reklame k nám prehovorí vo veľkom štýle!

Here’s a link to a wide-ranging conversation I had earlier this month with Julia Hanlon’s Running On Om podcast.

Posted by Anton Krupicka on Monday, March 28, 2016

 

Ultra lanovka pre Plamienok

Už tento piatok 1. apríla o pol noci štartuje veľmi zaujímavý projekt. Ultra lanovka je 24 hodinový trailový ultra maratón, ktorý pomáha finančnou zbierkou nevyliečiteľne chorým deťom a ich rodinám, o kotrých sa stará nezisková organizácia Plamienok. Krásny projekt s ešte krajšou myšlienkou! Ako pomôcť inak ( nielen behom) sa dozvieš tu.

Ultra lanovka, zdroj: ultralanovka.sk
Expresky z hôr 4 – Ultra lanovka, zdroj: ultralanovka.sk

 

 

Tyger a Kaukaz

Tyger práska posledné dni na ďalekom Kaukaze! Facsinácia a samotná inšpirácia pre ďalšie projekty sú prísľubom do budúcna. Testovať, testovať a ešte raz testovať matroše nielen v ideálnom počasí bolo cieľom aj tejto misie.

Tyger a Kaukaz
Expresky z hôr 4 – Tyger a Kaukaz

 

 

Memoriál Vlada Tatarku 2016

Jedna z najznámejších postáv slovenského horolezectva a skialpinizmu pri výstupe západným pilierom na Veľký Gánek 17. augusta 2001 zahynul/la. Vlado bol okrem iného skúsený horský vodca a dlhoročný obetavý záchranár. V sobotu 2.4.2016 sa uskutnoční na jeho počesť už 15. ročník medzinárodných pretekov horských služieb pod názvom Memoriál Vlada Tatarku, vrátane spomienky na Petra Šperku. Viac info nájdete na stránke horskej služby tu.

MEMORIÁL VLADA TATARKU 2016, zdroj: hzs.sk
Expresky z hôr 4 – MEMORIÁL VLADA TATARKU 2016, zdroj: hzs.sk

 

V takmer 81 rokoch na Everest ako pán!

Zapamätajte si meno Yuichiro Miura. Narodil sa v roku 1932 a okrem iného sa vo veku 70 rokov stal najstaršou osobou, ktorá dosiahla vrchol na Mont Evereste v roku 2003. V roku 2008, čiže v 75-tich si to opäť zopakoval. Ako sa hovorí: „do tretice všetko dobré“, svoj pomyselný trojlístok zopakoval v roku 2013 takmer 81 ročný (kedže sa narodil v októbri 1932 a 3 krát vystúpil v máji 2013). Čo na to poviete? Tuhý korienok má pánko. Viac sa dočítate tu.

Yuichiro Miura, zdroj: outsideonline.com
Expresky z hôr 4 – Yuichiro Miura, zdroj: outsideonline.com

 

Veľkonočná šibačka na Terynke

A kedže bol včera Veľkonočný pondelok na Téryho chate si zvyky a tradície vážia a plnia do bodky. Ej dievčence budú zdravé a krásne po celý rok 🙂 .

Kupaci zo Zeleneho plesa nam obstarali dievcence 😀

Posted by Téryho chata on Monday, March 28, 2016

Tak takto s tradíciou zakončíme Expresky no. 4 do čítania o týždeň priatelia 🙂

Komantáre

komentárov