fbpx

Expresky z hôr 19

Expresky z hôr 19

Expresky z hôr 19 nebudú chýbať ani v tomto týždni. Dnes preletíme stíhačkou ponad Nízke Tatry. Majo Srník letel tiež – ultra pretekom v ďalekej Kanade. Do skyrunningovej ligy pre  rok 2016 pribudol nový pretek, v Andorre sa behá ultra. TygerProof Vám niečo dokáže aj ukáže, Malá Fatra je obohatená o ďalší náučný chodník s výhliadkou.

 

Nízkotatranská stíhačka

Nízkotatranská stíhačka (NTS) otvorí ultratrailové brány už tento víkend, 16 – 17. júla 2016. Jedná sa o preteky dvojíc na trati 100 km s prevýšením +5000 m. Trasa vedie z Telgártu hlavným hrebeňom Nízkych Tatier. V polovici preteku na 50 km (Čertovica) ďalej pokračuje len najrýchlejšia polovica štartovného poľa. Aj toto sito robí NTS výnimočnou. Cieľ preteku sa nachádza na Donovaloch v časovom limite 26 hodín. Vo vrecku môžete mať aj 3 kvalifikačné body na UTMB, keď NTS úspešne dokončíte.

Expresky z hôr 19 - Nízkotatranská stíhačka, zdroj: FB page NTS
Expresky z hôr 19 – Nízkotatranská stíhačka, zdroj: FB page NTS

 

Majo Srnik

Majo skvele zabehol tohtoročný Sinister 7 Ultra . Trať dlhú 100 míľ  – 161 km, +5687 m zvládol za 20 hod a 46 minút na vynikajúcom  4. mieste. Navyše pretek poňal barefootovo (ako inak) v Luna Sandals a Vivobarefoot Primus SG, každopádne skvelý výkon a Gratulácie letia do Kanady. Majo, nech sa darí!

Expresky z hôr 19 - 4. miesto Maja na Sinister 7 Ultra 2016, zdroj: FB Majo Srnik
Expresky z hôr 19 – 4. miesto Maja na Sinister 7 Ultra 2016, zdroj: FB Majo Srnik

Ako to na preteku Sinister 7 Ultra vyzerá, Vám priblíži minuloročné promo.

 

SkyMarathon Chopok

Nové slovenské skyrunning podujatie je tu! SKYMARATHON CHOPOK (42km, 2250m), sa uskutoční 25. 9. 2016 (nedeľa) a je začlenený do akutálnej ligy SSkyA pre rok 2016. Tento pretek je trocha iný. Štart je na Chopku (2004 m n. n.) a beží sa smerom dole na Srdiečko. Cieľ bude opäť na Chopku a vystúpi sa naň jeho severnou stranou. Ostatné infošky nájdete tu. Tešíme sa na nový event a v Expreskách bude o ňom určite ešte počuť!

Expresky z hôr 19 - SkyMarathon Chopok, zdroj: skyrunning.sk
Expresky z hôr 19 – SkyMarathon Chopok, zdroj: skyrunning.sk

Andorra Ultra Trail

14 – 17. júla 2016 sa uskutoční zaujímavý event Andorra Ultra Trail . Na výber je niekoľko možností od 10 km až po 170 km ultra. Viac info nájdete tu. V najdlhšej možnosti Ronda Dels Cims, 170km, 13500m+ sa zúšastní aj náš Vlado Nosal. Držíme palce a tešíme sa na report. 🙂

TygerProof

TygerProof je prvá slovenská outdoor značka kvality. Bude prideľovaná veciam, na základe výsledku poctivého 2-ročného outdoor testu. Niektoré produkty sme už takto testovali. O ktoré sa jedná? To sa dozviete v nasledovnom článku – tu. Testovať neprestávame a budete sa môcť tešiť na nové kvalitné produkty.

tygerProof

 

Nová turistická trasa v Malej Fatre

Belské skaly sú novou turistickou trasou v Malej Fatre, doteraz viac známe lezcom ako turistom. Na túto trasu sa dostanete z obce Belá pri Žiline. Prídte sa pokochať z výhliadok, máme to za rohom 🙂 .

A je tu záver. Pokúste sa vydržať tie teploty, „čekujte“ počasie a pozor na búrky v horách. No v prvom rade bude tam, kde je Vám fajn. 🙂

Komantáre

komentárov