fbpx

Expresky z hôr 9

Expresky z hôr 9

Expresky na scénu! Zima sa nám trocha opäť pripomenula, ale v závere sa rovnako rýchlo pobrala. Máj je tu a s ním aj 9. časť expresiek. Poďme na to!

 

Trail des Roches

Koncom aprila sa náš junák z Košíc Rišo Zvolánek zúčastnil na pretekoch Trail des Roches ultra. 55 km s nastúpanou výškou 2700 m  v časoch cca 3:45 min/km vzbudzuje rešpekt. Aj napriek trpkej skúsenosti s kŕčmi a páde Rišo skončil na krásnom 12. mieste s časom tesne pod 6 hodín. Ako celý pretek prebiehal a aké vyvodil z toho ponaučenie, si prečítate tu.

Expresky z hôr 9 - Rišo s kamošmi po Trail des Roches, zdroj: richardzvolanek.sk
Expresky z hôr 9 – Rišo s kamošmi po Trail des Roches, zdroj: richardzvolanek.sk

 

Nasnežilo..

Minulý týždeň nás prekvapila snehová nádielka. Aktuálnu štvrtkovú situáciu bol zisťovať aj samotný tyger a Jasná mu padla do oka. Išiel priam nadzvukovou rýchlosťou a v danom momente sa ho zvuk snažil dobehnúť, preto nič nepočuť 😀 .

 

Prvý máj na Borišove

Tyger v Jasnej a Thom na salaši vo Veľkej Fatre. Počasie cez víkend prialo snáď každému druhu športu. Len sa to šialenie rýchlo menilo. V závere pracovného týždňa sa ešte belelo, no v nedeľu už ani nie. Prvému máju to bolo aj tak fuk a dorazil kedy mal. Aj do srdca Veľkej Fatry – Borišov.

Expresky z hôr 9 - 1. máj na Borišove
Expresky z hôr 9 – 1. máj na Borišove

 

Ginger runner

Americký testovací mág Ginger Runner sa sa chystá a taktiež dokumentuje cely proces prípravy na TransRockies 2016. Pretek sa uskutoční až 14. augusta, takže epizód bude len a len pribúdať a máme sa na čo tešiť. 120 míľ (193 km), 20 000 stôp (6100 m) prevýšenia, tímovo alebo solo maximálne 350 bežcov. Ostatné parametre si pozriete tu. Držíme palce Ginger!

 

Killing Beauty

Starší film od Rasťa Hatiara na, na ktorý som opäť narazil koncom mesiaca je príbeh o nevšednom paraglidovom výkone česko/slovenského dua Dalibor Carbol a Juraj Klea. Bez kyslíkových prístrojov a bez akéjkoľvek dalšej podpory ako prví na svete doleteli na bezmotorových padákoch až ku hore K2 a dosiahli pri tom výšku 7045 m! Nechajte sa vtiahnuť príbehom do sveta veľhôr.

 

Ueli Steck a projekt Shishapangma South Face

Práskač Ueli Steck dokončil svoju prípravu na Shishapangmu, kde čo to potrénoval na Khumbu Valley a prášil do base campu. Všetko čo potrebuje je trocha vhodnejšie a stabilnejšie počasie. Nech ti to lezie samo Ueli!

Rozhovor s Patrikom HROTEKOM

Vo štvrtok sa môžete na tyger.sk tešiť na rozhovor s mladým slovenským ultrabežcom Patrikom Hrotekom. Prezradí nám čo to o sebe, začiatkoch s ultra a mnoho iného. Máte/me sa na čo tešiť! Zatiaľ sa majte 🙂 .

Expresky z hôr 9 - Rozhovor s Patrikom Hrotekom
Expresky z hôr 9 – Rozhovor s Patrikom Hrotekom

 

Komantáre

komentárov