fbpx

TygerProof – prvá slovenská outdoor značka kvality

TygerProof je značka kvality, ktorú budeme prideľovať veciam na základe výsledku poctivého 2-ročného outdoor testu.

Čo to znamená?

Znamená to, že daný produkt bol testovaný aktívne po dobu dvoch rokov – bez toho, aby sa s ním zaobchádzalo v „rukavičkách“. Žiadny outdoorista nemá čas počas svojich športových výkonov takto jednať so svojou výbavou.

  • TygerProof má jednoduchý parameter: Vydržať dva roky a dlhšie bez zjavných znakov únavy materiálov na danom produkte.

Z tohto hlavného parametru vychádza, že do dvoch rokov a po dvoch rokoch nemusíte reklamovať veci kvôli zlyhávaniu materiálov. Áno, zo zákona Vám toto práve vychádza, ale častokrát sme boli svedkami ako veci odišli tesne po dvoch rokoch používania. Prípadne Vám povedali predajcovia, že ste ich neprimerane používali a nezmestíte sa ani počas prvého roku do uznania reklamácie.

Preto som sa rozhodol, že veci, ktoré budeme poriadne testovať dlhodobo a vydržia byť „ok“ aj po dvoch rokoch, označíme známkou kvality, TygerProof.

Do tohto štádia sa dostali zatiaľ 3 značky s konkrétnymi produktami:

Recenzia ruksaku Ferrino X track 15

ferrino X track- 15

  • CAMP s ultra ľahkou bundou Magic Jacket a nohavicami Magic Pants z rady Magic 

Recenzia „fukerky“ Camp Magic jacket

Camp Magic Jacket

Recenzia Zajo Alpine Pants

Zajo Alpine pants elasťáky, zateplené

Každá z týchto vecí dostane svoju novú recenziu, kde presne zdokumentujem jej aktuálny stav a vysvetlím prečo obdržala túto známku kvality.

Je len málo značiek, ktoré sa odvážia ísť do testu s nami, práve preto, že im hrozí aj „zlá“ recenzia. Treba však chápať, že dobrá značka si musí stáť za svojimi produktami a vonkoncom nie je na škodu, keď jej vyjde aj zlá recenzia. Nebudem tu konkretizovať, ale veľa prestížnych značiek aj z horolezeckej, bežeckej a turistickej výbavy nejde s nami do testu práve kvôli vyššie spomenutým atribútom.

Kto však prejde dobrou recenziou a dopracuje sa až k značke TygerProof, ten bude ozaj „pán“ – a tam sa oplatí peniaze dať.

A čo subjektivita?

Rozmer subjektivity je samozrejme prítomný – môže sa stať, že z desiatich kusov bude jeden zlý a nebude korešpondovať s našimi výsledkami … áno, je to možné. Touto značkou sa však Vy ako používatelia priblížite k reálnej výpovednej hodnote daného produktu. Nakoniec, nikto z nás nechce riešiť reklamáciu vecí a je rád, keď mu tá vec vydrží veľmi dlho. Ruku na srdce – tie veci nie sú najlacnejšie.

Je tam aj nejaká výzva?

Áno, bežecké topánky sú výzva – lebo ako ste mohli sledovať, veľa modelov som rozbil do 300 km, čo znamená mesiac aj niečo pre trošku nadpriemerného bežca a to je veľmi málo. To znamená, že ak topánka vydrží 800-1000km v dobrom stave, môže dostať túto značku kvality. Viem o takých topánkach, len to treba zdokumentovať 😉 … uvidíme, či sa dovozcovia nezľaknú.

Na čo pamätať?

Výsledky recenzií na tyger.sk sú nepodplatiteľné a stav „TygerProof“ nie je možné predbehnúť finančným obnosom. V našom záujme je, aby sme pre Vás odhaľovali, čo ozaj bude slúžiť dobre a čo nie. Nezabudnite, dobrá značka má aj „zlé“ modely. 😉

Komantáre

komentárov