fbpx

Ticho pred búrkou so 108 km/10 km prevýšenie v stehnách za 1,5 týždňa

KDE  a kedy, podmienky ?
Takže začínam v sobotu 6.2.2015 o 02:00 nadránom, oblasť Malá Fatra/ Kľačianská Magura, nech to stihnem do polnoci.
Počet výstupov bude započítavaný pri horskej chate Kľačianskej Magury. Následnej zbehnem dole, prejdem ešte prvú skratku až zastanem na jej začiatku. Presne nad lúčkou a zároveň pri vstupe do lesa sa otočím.

Občerstvenie
Buď si budem nosiť so sebou podľa pocitu, alebo si ho budem nechávať hore na chate. Z chatovej kuchyne sa budem môcť vystravovať zrejme max 1x za projekt, práve kvôli času. Ak využijem túto možnosť, budem to musieť oznámiť pri aktuálnom zbiehanie dolu, aby mi stihli spraviť jedlo bez toho aby som naň čakal. Takúto unikátnu príležitosť zrejme nechám na obed :)…akože sa odmením 😀

Udalosti pred projektom
Ako ste si mohli všimnúť utlmil som tréningové aktivity. V predošlom článku som písal ako treba počúvať telo. Cez víkend potiahol ešte 2x na Maguru, ale už chôdzou, tak či onak som sa ž nevedel zbaviť permanentnej bolesti v stehnách. V pondelok som cítil ako ma bolia achylovky a členky. Tieto prvky boli pre mňa dostatočnou motiváciou, aby som si na týždeň dal už úplny pohov.

Darmo za týžden a pol som nabehal 108 km a 10 000m prevýšenie. Na moje pomery je to dosť hlavne, keď som zažíval povstanie z popola, čo do pohybu, alias už nekysni toľko :).

Celý týždeň som pekne papkal, chôdzou chodil a čo najviac autobusom :D.

Zregenerované
V stredu som pocítil, ako sa mi dá samovoľne rýchlo chodiť, a cítim radosť v nohách. Pod týmto javom chápem, že sa mi opäť doplnili glykogénové zásoby v svaloch a svalové vlákna sa znovu obnovili z neutíchajucej svalovice.
Je pravda, že ideálne by bolo, keby som tento stav zažíval v štvrtok/ piatok pred sobnotnajším projektom. Ničto, ešte nazbieram trošku tukov a môžem ísť do toho.

Taktika
Taktika je kľúčová. Budem x hodín na mraze.  Musím si dávať pozor na dehydratáciu, napriek tomu, že sa zrejme potiť navyše nebudem. Musím ísť dostatočne pomaly na to nech môžem dať celý objem, čiže 7850 výškovych metrov a cca 75 km čo bude mocné prevýšenie v stehnách. Zároveň musím ísť dostatočne rýchlo, aby som to stihol v priebehu dňa.

Bojovať obe noci je nič moc, hlavne keď mrzne.

Strava
Jesť budem hlavne sacharidy, podľa možnostií čo najľahšie. Chcem však, aby boli čo najvýživnejšie. Čiže celozrnné pečivo, tradičné/ skutočné maslo + med. Do toho určite banány raz za čas, kvôli draslíku a zmene stravy. Predpokladám, že od nejakého momentu mi chutiť nebude…ako sa poznám + mráz vs. žalúdok (časom som zistil, že je to dehydratáciou).  Podľa možností budem musieť prijať aj jedno teplé jedlo za deň a keby sa mi darilo konzumovať aj čaj to by bola pecka :).

Záznam

Budem sa to snažiť zachytávať na gps telefónu, ale mám zlú skusenosť so športovým záznamom keď mrzne. Vybíja to rýchlo batériu a aplikácia padá. Tak či onak beriem si power banku a dám pokus. Ináč sa budem snažiť robiť fotky každý výstup.

Výbava :
Zimná bežecká výbava, ktorú som včera zavesil v článku s popisom. K tomu si pribaľujem ešte jedny adidasky s goráčom, ak si stihnem dať dneska zašiť tak aj páperku. (pes vie vždy kedy má páperku roztrhnúť lebo sa teší 🙂 ). Pribalím si určite aj bežecké mačky ale aj paličky keby mi strelili mačky na trase. Určite aj teplé čiapky plus náhradné rukavice 🙂

Zimná bežecká výbava
Zimná bežecká výbava

Záver: Držte palce, možno posunieme zase ďalej magurské hranice, a snáď aj svoje.

Komantáre

komentárov