fbpx

Zimná bežecká výbava

Priatelia, tak ako som už dávnejšie avízoval, predstavým vám bežeckú výbavu, ktorú som poskladal na základe svojich skúseností a požiadavok. Niektoré veci obdržali už dávnejšie svoju vlastnú recenziu. Niektoré však ešte nie, ale to nás nebude nijako brzdiť v tom, aby sme ich už teraz zakomponovali do zostavy vhodnej na zimu.

Ako nosnou a hmatateľnou skúsenosťou nám bude slúžiť moja posledná tréningová príprava na najlbižší Magurský projekt.

Výbava:

Zimná bežecká výbava
Zimná bežecká výbava

Vyjadrenie k jednotlivým veciam:

1. CAMP Magic bunda, tú už predstavovať nemusím, poznamenám len to, že som sa pre ňu rozhodol kvoli jej zbaliteľnosti, neprefúkavosti a nizkej váhe.

tenisky, elasťaky, fukerka okolo pásu. tričko, bufka a čelovka. Toto je tiež zimná bežecká výbava
keĎ je príliš teplo, vyzlečiem si fukerku, zaviažem okolo pásu a bežím ďalej.

recenzia na bundu

2. Dynafit merrino tričko
som sa rozhodol používať práve kvôli jeho vlastnostiam ohľadom pachov.
Po predošlích skúsenostiach s merrino tričkom sa mi to javilo ako dobrý krok. Keďže som denne behal 2x an horské chaty, vedel som, že nebudem mať čas tričko prať. Nikeotré tréningy mi končili o polnoci.

Dynafit merino tričko, zimná bežecká výbava
Dynafit merino tričko

3.Zajo merrino tričko. Toto tričko má veľmi dobrú reputáciu u mna. Či je zima alebo leto, stále môžem v ňom valiť. Samozrejme, že v lete to nie je na anaeróbne aktivity. V tedy si ho dávam dole a zastrčím za kraťasy.

zimná bežecká výbava a Zajo Merino wool tričko
Zajo Merino wool tričko

recenzia na tričko

4. Buffka, túto univerzálnu šatku predstavovať nemusím. Je ľahká, spratná, dýcha a môžete ju využiť multifunkčné.

Zimná bežecká výbava a Buffka

5. Zajo Alpine elasťáky som si vybral práve kvôli ich zatepleniu a dobrým dýchacim vlastnostiam. Viem si včak predstaviť, že niekto kto sa výlučne špecializuje na beh po rovine, by siahol po obtiahnutejšom modely…prípadne len ja musím pribrať 😀

Zimná bežecka výbava a ZAJO alpine elasťáky
ZAJO alpine elasťáky

recenzia na elasťáky

6. Mizuno tenisky wave Mujin som začal používať ďalej po projekte Lomničák.
Tenisky mi pomohli pri strmých zbehoch v tom že svojou masívnosťou, dobre absorbovali moje dopady na nerovný terén.
Veľkú pochvalu majú za to, že držia výborne na snehu, avšak keď sa sneh topil a miestami bolo veľa blata, bol som v nich ako na korčuliach.

Mizuno Wave Hayate tenisky ako súčasť zimnej bežeckej výbavy
Mizuno Wave MUJIN tenisky

recenzia na tenisky

7. Mizuo tenisky wave Hayate, sú naopak veľmi ľahké tenisky. Do zimi som ich zaradil kvôli rýchlim „otočkovým“ presunom na dlhšie vzdialenosti, napr. medzi domom a horskými chatami. Nerád by som ich používal keď vznikne škrupina na snehu, lebo ich sieťova štruktúra je veľmi jemne vyhotovená práve kvôli váhe. Napriek tomu sa inžiniery s nimi vyhrali to sa im musí uznať. Tenisky ešte budú mať svoju recenziu ;).

Mizuno wave Hayate tenisky ako súčasť zimnej bežeckej výbavy
Mizuno wave Hayate tenisky

Recenzia na Mizuno Wave Hayate tenisky

8. Zajo merrino ponožky. Je už jasné, že som sa pre ne rozhodol práve kvôli dobrému sa vysporiadaniu s pachmi. Zároveň mi tento model ponožiek prišiel ako najteplejší na zimu. Vzhľadom na to, že veľa času v zime trávim behom aj cez sneh, potrebujem mať ponožky ktoré napriek mokrým nohám so mnou potiahnú čo najviacej. To znamená, aj keď su mokré vedia byť teplé a nechladia…samozrejme, že musím byť v pohybe. Na vašu otázku „ktoré ponožky chladia“ je odpoveď, tie coolamoxové. V nich som s mokrými nohami zažíval v zime aj krušnejšie chvíle :).

 9.  Rukavice Silviny Orso 216
Tieto rukavice nosím taktiež od projektu Lomničák, kedy som si ich vybral kvôli ich pevnosti, membráne proti vetru a technickému spracovaniu. Na zimný beh sú výborne, zažil som však aj ich nevýhodu a to pri opakovaných výbehoch na horské chaty. Keďže som sa 1x v nich spotil, nestihli mi vyschnút (hlavne kvôli syntetickej koži) adruhý krát som hore dole bežal už s mokrými rukavicami. Keďže aj energie som mal málo, nedokázal som si ich vyhriať. Zrejme by bolo v tomto momente mať rukavice ebz membrány, ktoré budú dýchať a dobre schnúť.

Zimná bežecká výbava a rukavice Silviny orso 216
rukavice Silviny Orso 216

recenzia na rukavice

Premium prvok

10. Ferino primaloft bunda, mnohí sa spýtate či som sa zbláznil. Práve preto hneď pri začiatku ujasním, že som túto bundu sem zaradil kvôli horským behom. Jedna vec je  behať na ľahko a rýchlo, ale druhá je, že ak beháte dlhšie ako jednorázovo naľahko v mraze, budete potrebovať znovu zahriať. Nazbierať teplo.To nedokážete spotení bez takejto vychytávky. Ja som mal dve situácie.

1. Po prvom vybehnutí som si ju nechal hore na chate, a zaobalil sa do nej po druhom vybehnutí. Následne som sa v nej zbehol aj dole.

2. Obidva razy som behal s ruksačikom, kde som ju mal schovatú a pri druhom zbehu dole som si ju obliekol.

Ferrino primaloft bunda ako súčasť outdooru výbavy
Ferrino primaloft bunda

Ak máte nejaké dotazy, prípadne vlastné skúsenosti so zimnými bežeckými zostavami budem rád za cenné informácie. Tieto môžete písať na tejto stránke pod článok.

tyger.

 

Komantáre

komentárov