fbpx

Power banka, malá kamarátka, veľká pomocníčka

powerBank

Power banka alias kamarátka pre outdooristu

Priatelia prvý raz tu máme recenziu aj na elektroniku, ktorá nám hodne veľa pomáha v horách. Ďakujem firme Exact Systems zo Žiliny, že mi poskytla túto power banku do daru. Pre tých čo neviete čo to je, tak je to úložná jednotka kde si môžeme uschovať elektrinu do nejakej kapacity.

Tento PowerBank na kapacitu 1200mAh čo je vlastne taká základná verzia. Mne konkrétne stačí na to, aby som si nabil telefón 1x z neho, čo je celkom supš keď bežím hrebeňom a zaznačujem si gps trasy.

Vhodný je ale aj do mesta, keď ste veĺa na nete s telefónom a potrebujete ho znovu nabiť. Jednoducho ho vytiahnete z vrecka a nabíjate na pohodičku 🙂

 

Čo s ním môžem nabiť ?

V podstate hocičo čo má USB alebo microUSB  vstup.

Takže, foťak, smartphone, čelovkúúúú (to je vychytávka) potom ďalej GoPro kameru, tablet….ale na tablet  to nebude stačiť lebo táto verzia nemá dostatočnú kapacitu na to aby ho nabila celý.

Ako dlho sa nabíja táto PowerBanka

Nabíja sa cca 4-5 hod z klasickej elektrickej siete. (príde mi to trošku dosť dlho ale lepšie ako nič…zatiaľ)

Je odolná táto PowerBanka ?

Myslím že nie je, lebo má odhalené vstupy na nabíjanie a predsa len nebola na takéto účeli navrhovaná. Takže pekne schovať do igelitového vrecúška keď budete v horách búšiť.

Kde zoženiem takúto luxusnú vecičku ?

No dá sa za veľmi lacný peniaz zohnať  a to buď v lokálnom eshope, ale keĎ saten nebude dať podporiť lebo nemajú taký matroš tak potom cez čínsky eshop, kde stojí fakt babku.

parametre:

– kapacita: 1200mAh

– váha: 60g

– typ batérie: 18650 Lithium-ion battery

– doba nabíjania power banky : 4-5 hod

– doba nabíjania telefónu z powerBanky cca tá istá ako z klasickej elektr. siete

 

Komantáre

komentárov