fbpx

Outdoor recenzia XA PRO 3D ULTRA 2 gtx alebo tak čo s tými Salomonami ??

 

xa pro 3d ultra2 gtxTrailové tenisky  Salomon xa pro 3d používam už siedmy mesiac a to hlavne na horský beh a mixový terén (zvažnice, lesné cesty).

Dal som si predstavzatie, že keď tieto tenisky vydržia 100 km a budú v dobrom stave tak ich odporúčim ďaľším ľuďom alebo aspoň im o nich poviem.

Lenže už meškám 50 km s odkazom o nich, pretože už majú za sebou úspešne 150km a ich stav je stále dobrý.Podrážka je vo veľmi dobrom stave. Ale citujem Maťa z FB stránky 

 

“ na nohe sedia fajne , ale podrážka sa derie svinsky rýchlo… samozrejme keď nebeháš len po snehu „

Ja som však behal vačšinou po snehu, takže podrážka až tak netrpela.

Zaznačil som aj nejaké detaily pre vás, aby ste mali viacej jasno v tom čo a ako na teniskách

Ta čo s tými akciami kde som ich testoval ?

Tak dobre teda, moja skúsenosť je taká, že sú to dobré trailove botičky na zimné behanie v teréne, ale ich zóna komfortu sa pohybuje niekde medzi 3-6 hodinami. Nie, že by mi nesedeli dobre, ale je to obmedzené dýchateľnosťou a žiaľ aj (ne) premokavosťou týchto tenisiek. Môžete sa ohradiť že však gtx membrána predsa nepremoká. To by mala byť síce pravda, ale na týchto topánkach je tomu tak v mokrom prostredí cca po dobu 3-6 hodin. Závisí od toho koľko sa potíte a aj či sneh v ktorom beháte je mokrý alebo nie.Salomon tenisky XA pro 3d v zime na chate pod chlebom

/* Doplnok po čase:

V teniskách som odbehol zimný pretek

najtran-fatra-liga-salomon-xa-pro-3d-gtx
*/

Ja som sa cítil komfortne v nich po dobu behania cca 4 hodiny, ale sneh bol mokrý (jarné podmienky). Samozrejme že som používal návleky, aby mi nepadal sneh cez členky do tenisiek. Goráčova membrána jednoducho nie je stavaná do tenisiek, aspoň nie jej základná verzia, uvidme do budúca či sa mi podarí zrecenzovať niečo lepšie. Michal tiež referuje na našej FB stránke o problémoch.

„Mne dáko na nohe nesadli až som sa ich nakoniec radžej po 2 rokoch zbavil za 30€, ani ten GTX nebol 100% a boli chvíle keď som mal mokré ponožky na špičke palca, ale mne osobne viac vyhovuju menej pevné topánky tak to asi aj preto“

Nuž v mojom prípade tých 8 zvyšných hodín behania/ kráčania, som mal už len väčšie a väčšie vlhko . Asi by ste nechceli vidieť moje chodidlá po tom čo som prišiel domov a dal si dole tenisky.

Tak prečo potom nebeháš v teniskách bez mebrány keď aj tak premokajú ?

No tak je tam jeden zásadný rozdiel. Aj keď tie teniský premoknú a sú mokré, tak je to teplé mokro. O tomto rozdieli by vám snáď vedel porozprávať každý bežec, ktorý behá časovo náročne úseky. Také teplo síce nie je až taká výhra, ale je to aspoň niečo.Salomon xa pro 3d gtx tenisky v zime na hrebeni Fatry

Záver hodnotenie tenisiek Salomon XA pro 3D

obdobie:

  • zima
  • jar
  • upršaná jeseň, ale nesmie byť príliš 🙂

zaťaženie:

  • chôdza mestom v zlom počasí
  • jogging
  • horský beh do 3 hodín v zlých podmienkach
  • horský beh nad 3 hodiny lepších podmienkach (normálny „dobrý“sneh)
  • myslím že ozaj nie sú dobré na dlho trvajúce zaťaženie „ultramaratóny“ keď ja som mal problem po 12 hodinách, akoby potom vyzerali nohy po čase dlhšiom.

Nuž nie sú ideálne ale máte lepší nápad ? :).

Upade: podarilo sa nám uzavrieť túto recenziu po dvoch rokoch testovania a bežecké tenisky salomon XA PRO 3D Ultra majú hotovú recenziu troch nezávislých párov.
salomon-xa-pr-3d-ultra-2-rocny-test

V tomto eshopiku si môžete tieto tenisky ešte zaobstarať

Komantáre

komentárov