fbpx

Outdoor recenzia: Ferrino Flash 32, turistický batoh

Ferrino Flash 32, ideálny batoh na každodenné použite

Ferrino Flash 32 je šikovný ruksak, ktorý som mal možnosť testovať pomerne krátku dobu. Preto dnešnú recenziu budem viesť  tzv.  Welcome review duchu. Zamerám sa na predstavenie, prvé dojmy a skúsenosti s Ferrino batohom v teréne. Samozrejme Flash 32 podrobím poctivým testom, ktoré vyústia pokračujúcim článkom. Dnes je však na rade uvítanie. Poďme na to!

Turistický batoh Ferrino Flash 32
Turistický batoh Ferrino Flash 32

Základné parametre turistického batohu Ferrino Flash 32

 

  • Výrobca: Ferrino
  • Model: Flash 32
  • Hmotnosť: 1,4 kg
  • Objem: 32 l
  • Farba: Sivá/žltá
  • Materiál: JaquadWeave: 500D  polyesterová tkanina odolná proti roztrhnutiu a oderu
  • Technológie: D.N.S  ventilačný systém, H2 bag – kompatibilita s hydratačným systémom
  • Vybavenie: vrecko v hornom veku, predné vrecko, bočné vrecká zo sieťoviny, vrecko na bedrovom opasku, vnútorné bezpečnostné vrecko, predný vstup do hlavnej komory batohu, kompresné popruhy, dva držiaky na cepíny/turistické palice, kompatibilný s H2 bag hydratačným systémom, odnímateľné popruhy na snežnice/snowboard.
Turistický batoh Ferrino Flash 32
Turistický batoh Ferrino Flash 321 vrecko v hornom veku s bezpečnostným vreckom, 2 predné vrecko, 3 bočné vrecká zo sieťoviny, 4 vrecko na bedrovom opasku, 5 predný vstup do hlavnej komory batohu, 6 kompresné popruhy, 7 dva držiaky na cepíny/turistické palice, 8 H2 bag – kompatibilita s hydratačným systémom, 9 odnímateľné popruhy na snežnice/snowboard, 10 Vrchný (hlavný) vstup do hlavnej komory, 11 D.N.S – ventilačný systém, 12 bedrový pás, 13 sťahovanie na hrudi vrátene píšťalky, 14 Polstrovanie.

Úvodné testovanie batohu Ferrino Flash 32

Keď sa Tyger ozval, že má pre mňa niečo na testovanie, potešil som sa. Vedel som, že sa bude jednať o batoh, pretože už dávnejšie sme sa o tom bavili. Čakanie, kým konečne dostanem testujúci matroš som  si krátil študovaním starších modelov batohov od Ferrina. Nevedel som litráž – veľkosť jedine, že to bude budúcoročný model – 2016. Paráda!

Batoh je vyrobený z pevného materiálu. Jedná sa o polyesterovú tkaninu. Je odolný voči roztrhnutiu a oderu. To turista ocení hlavne pri predieraní sa kosodrevinou. Niekedy si človek musí doslova raziť cestu. Alebo pri „plazení“ cez úzke otvory, buď pozdravená Ostrá vo Veľkej Fatre, resp. Súľovský hrad.

 

Ventilačný systém-D.N.S (zdroj: ferrino.sk)
Ventilačný systém-D.N.S

 

Pri výbere batoha je najdôležitejší chrbtový systém. Popruhy a samotná chrbtová časť batohu. Myslím, že „Ferriňáci“ trafili aj popruhy – sú široké dobre polstorvané a nerežú na pleciach, keď je batoh zaťažený a rovnako aj samotný chrbtový systém. Jedná sa o D.N.S  ventilačný systém, tzv. oddelenie batohu a ľudského chrbta „sieťkou“. Vzniká tak prúdenie vdzuchu medzi chrbtom a batohom a človek tak nemá mokrý chrbát. Všimnite si 4 polstrované body na chrbtovej časti batoha.

Moja skúsenosť s vetilačným systémom je taká, že tieto polstrovania iné batohy na „sieťke“ nemajú. Takto je chrbát ešte o niečo ďalej od zadnej časti batohu. Aj vďaka polstrovaniu na chrbtovom systéme batoh ešte lepsie a pevnejšie sedí. Bedrový pás je samozrejme tiež polstrovaný. Na pravej strane bedrového pásu sa nachádza kapsička na mobil či peňaženku (v pohode tam zmestíte smartphone). Pásy na sťahovanie sú doplené sponami. Tie slúžia na ich pripnutie po stiahnutí.

 

Čosa týka objemu, batoh je priam stvorený na jednodňové túry. Na jednodňovú turistiku je sa dá zbaliť aj takto (viď obrázok nižšie). Toto všetko sa zmestilo do Flash 32 batohu (+ jedlo).

Balenie turistického batohu
Balenie turistického batohu

Thomové postrehy

Ako som už písal vyššie pre mňa sú jednoznačne top popruhy a chrbtový systém, ktorý mi sadol. To je na batohu najdôležitejšie! Držiaky na Cepíny a turistické paličky sú pevné a náradie v nich pevne drží. Za ďalšie plus pokladám predný samostatný otvor na bufku, rukavice, turistické mačky a iné.. Nemusím sa tak prehrabávať v batohu. Zvlášť som nadšený aj z bočných elastických vreciek, ktoré sú pevné a naozaj hlboké. Litrová Nalgenka tam vhupne raz-dva. Aby som aj nechválil mám aj mínus. Chýba mi pláštenka batoha (myslím si, že sa dá dokúpiť zvlášť – zistím). Testoval som batoh aj v daždi (40 minútová prietrž mračien). Obstál veľmi dobre. Uvidíme, aké to bude pri dlhšej skúsenosti s dažďom či snehom.

 

Tygrové  postrehy

Mne sa veľmi páčila prístupnosť do tohoto ruksaku. To, že si viem z predu vložiť pohotovo malé a často potrebné veci na túre som si veľmi pochvaľoval. V podstate to bolo tak na rukavice, čiapku, doklady (tie na hrebeni treba, že 😀 ). Prístup do hlavnej komory po odzipsovaní „vrchlíku“ je tiež veľmi jednoduchý, hlavne zispy sa dobre odopínajú po obvode. Takže žiadne zadrhávanie počas práce s nimi.

Fajn je aj bočná sieťka, ktorá je dostatočne objemná, aby ste tam natlačili kopu veci od výmyslu sveta. Ja som si tam dal termosku :D.  Podľa fotiek vidím, že aj Thom tam dával fľašku, takže som nebol asi až tak mimo :). JE však tak objemná, že sa tam dá dať vobchať zbalená primaloftka, jednoducho tento turistický ruksak Flash 32 má hodne veľa priestoru na zbalenie vecí, čo je fajn.

 

Kde všade zatiaľ bol batoh Ferrino Flash 32

Západné Tatry – Plačlivé

Ferrino Flash 32 v Západných Tatrách
Ferrino Flash 32 v Západných Tatrách

Hrebeňom Malej Fatry

Ferrino Flash 32 v Malej Fatre
Ferrino Flash 32 v Malej Fatre

Ďalej som Ferrino Flash 32 testoval vo Vysokých Tatrách na Východnej Vysokej (zimné podmienky). Taktiež na Súľovských skalách a v domovine – Veľká Fatra (sychravé a daždivé podmienky). O týchto ale aj ďalších testovaniach sa dozviete v budúcom článku, kde bude mať Ferrino Flash 32 toho poriadne za sebou 🙂 .

Komantáre

komentárov