fbpx

Slúchadlá JBL Endurance Sprint

Ak si predstavím ideálne slúchadlá na šport, určite by boli bezdrôtové, odolné, nesmeli by vypadávať z uší ani pri agresívnejšom pohybe a samozrejme, mali by kvalitný zvuk. Super by bolo, ak by mali možnosť handsfree a jednoduché ovládanie. A na moje potešenie slúchadlá s týmito parametrami pre nás aktívnych športovcov sú aj naozaj dostupné. Slúchadlá JBL Endurance Sprint s dvoma 10 mm drivermi s frekvenčným rozsahom 20 Hz – 20 kHz si u nás prešli niekoľko mesačným testom a veľmi pozitívne prekvapili.

Slúchadlá JBL Endurance Sprint

Behanie s káblikom motajúcim sa stále niekde do cesty, ktorý treba neustále napravovať a so slúchadlami, ktoré každú chvíľku vypadávajú z uší. Tak vyzerali moje začiatky behu so slúchadlami. Som veľmi rád, že táto nešťastná éra je už za mnou a že som mal možnosť testovať slúchadlá JBL Endurance Sprint, ktoré ma presvedčili o tom, že sa dá naozaj pohodlne zašportovať s hudbou v ušiach.

Tak, ako už samotný názov naznačuje, slúchadlá sú perfektne vhodné pre aktívnych ľudí. Aktívnych ľudí, ktorí hľadajú najmä spoľahlivý a efektívny systém uchytenia slúchadiel v ušiach. Tento je totiž veľmi silnou stránkou práve modelu Endurance Sprint od značky JBL.

Bezdrôtové slúchadla Endurance Sprint sú spojené navzájom káblikom, ktorý dáte okolo krku
Bezdrôtové slúchadla Endurance Sprint sú spojené navzájom káblikom, ktorý dáte okolo krku

Bežecké slúchadlá JBL Endurance Sprint naozaj držia v ušiach

Slúchadlá JBL Endurance Sprint sú vyrobené z odolného robustného materiálu, ktorý po dvoch mesiacoch intenzívneho používania nevykázal žiadne známky opotrebovania. Aj napriek odolnosti použitého materiálu slúchadlá vážia iba 27 gramov. Slúchadlá sú čiastočne z plastu a čiastočne pogumované, ich káblik je taktiež pogumovaný.

Slúchadlá JBL Endurance Sprint disponujú magnetmi, vďaka ktorým viete spraviť tzv. Maghook a jednoducho spojiť jedno slúchadlo s druhým. Slúchadlá tak viete jednoducho skladovať a prenášať, či už v taške alebo prichytené na ruksaku či oblečení. Napríklad prakticky na golieri trička, keď ste už dobehali.

Slúchatka pripevnené o tričko
Slúchadlá pripevnené o tričko neodskakujú vďaka zaintegrovaným magnetom

Vodotesnosť slúchadiel JBL Endurance Sprint

Slúchadlá JBL Endurance Sprint sú, ako uvádza výrobca, vodotesné. Certifikát IP X7 zaručuje, že bez ujmy vydržia ponorené v meter hlbokej vode 30 minút. Pre bežného užívateľa, ktorý ich nemá v pláne držať ponorené pod vodou to ale znamená, že sa nemusí báť ich poškodenia svojím potom alebo keď prší počas športovania. Ja som slúchadlá pri behu vystavil viacerým potovým testom, na ktoré je elektronika citlivá. Zvládli ich bravúrne a opakovane som ich vzal a stále beriem do vlhkého prostredia hôr aj počas zimy.

Nasádzanie slúchadiel JBL Endurance Sprint

Nasádzanie slúchadiel JBL Endurance Sprint je veľmi jednoduché. Obe slúchadlá sú spojené káblom, ktorý si dáte za hlavu. Do každej ruky vezmete jedno slúchadlo v horizontálnej polohe. Štuplík nasadíte do ucha a slúchadlom pootočíte tak, aby ste držiak slúchadla mali za uchom a teda slúchadlo bude vo vertikálnej polohe. Dá sa povedať, že ich nasadenie je možné na dva pohyby, čo je veľmi praktické. Výrobca nasádzaniu slúchadiel hovorí Twistlock technology.

Vďaka svojmu ergonomickému tvaru a spôsobu nasádzania slúchadlá ani pri agresívnom pohybe nevypadávajú z uší. To je pre mňa veľké plus a so slúchadlami si kľudne viem pustiť agresívny downhill.

Ak ste na štuplíky zo slúchadiel v ušiach citlivý, výrobca do balenia pridal tri druhy silikónových nadstavcov, aby si každý našiel svoju veľkosť.

Nádstavce do uší pre  bežecké slúchadla JBL sprint
Nadstavce do uší pre bežecké slúchadla JBL sprint sú pribalené v krabici

Slúchadlá JBL Endurance Sprint a dotykové ovládanie

Slúchadlá prostredníctvom Bluetooth-u spojíte s vašim mobilom. Po úspešnom pripojení viete všetky ďalšie potrebné akcie spraviť už priamo cez slúchadlá. Obe slúchadlá JBL Endurance Sprint totiž disponujú dotykovým ovládačom priamo na svojom tele.

Trojsekundovým podržaním prsta na dotykovej ploche slúchadlá zapnete a vypnete. Prejdením po hrane slúchadiel smerom hore alebo dole zvyšujete alebo znižujete hlasitosť. Slúchadlá ďalej rozpoznávajú klasické ovládacie gestá ako je jednoduché stlačenie pre play/pause, dvojité stlačenie pre prehranie nasledujúcej skladby a trojité stlačenie pre opakovanie aktuálne prehrávanej skladby. Cez slúchadlá viete dokonca aj prijať a zrušiť hovor, ktorý vám počas behu vybehne na telefóne.

Dotyková plocha na slúchadlách JBL Endurance Sprint je na oboch slúchadlách pod logom JBL na mieste svetelnej diodky

Handsfree telefonovanie

Vďaka prítomnosti handsfree mikrofónu priamo v slúchadlách môžete počas aktivity bezproblémovo telefonovať bez nutnosti brať do ruky mobil. Prichádzajúci hovor počujete na zvukovej signalizácii v slúchadlach a zdvihnete ho jednoduchým ťuknutím po pravom slúchadle.

Svetelná diodka na slúchadlách JBL Endurance Sprint

Slúchadlá majú malú svetelnú diodku, ktorá rôznymi farbami signalizuje nasledovné informácie. Pri pripájaní sa k zariadeniu prostredníctvom Bluetooth-u diódka bliká na modro. Pri zapínaní a vypínaní zasvieti na červeno. Pri nabíjaní svieti tiež na červeno.

Diodka, ktorá svieti alebo bliká na modro či červeno

Pre športovcov aktívnych aj v zime je super, že slúchadlá reagujú aj na dotyk v rukavici. Ja som používal rukavice prispôsobené na manipuláciu s displayom, ktoré majú na končekoch prstov špeciálnu látku. Keďže ide o veľmi jemné pohyby, niektoré ovládanie v rukaviciach chce prax, ako napríklad ovládanie zvuku, pri ktorom je pohyb veľmi jemný a ťahavý. Takže, aby ste to zmákli čo najefektívnejšie vyžaduje to prax. Zapínanie, vypínanie a prijímanie hovorov ide bezproblémovo.

Nabíjanie, batéria a jej výdrž

Nabíjanie slúchadiel JBL Endurance Sprint je veľmi jednoduché, keďže majú USB vstup. Viete si ich prostredníctvom USB kábliku pripojiť rovno k počítaču alebo ich nabiť cestou v aute, alebo pripnúť na powerbanku. Za desať minút nabíjania sa vám slúchadlá nabijú dostatočne na jednu hodinu používania, čo je skvelé, akurát na dennú bežeckú dávku, desať kilákov. A to vďaka podpore rýchleho nabíjania alias Fast Charging, ktorou slúchadlá disponujú. Ak budete dôslední a nabijete ich doplna, môžete si ísť dopriať riaden 8 hodinový ultratrail.

Batéria v slúchadlách je naozaj veľmi dobrá a dá sa spoľahnúť na informácie uvádzané výrobcom. Potešujúca informácia je aj to, že počas zimných mrazov tieto bežecké slúchadla nijako netrpeli čo sa týka batérie.

Kvalita zvuku, zvuková izolácia

Slúchadlá JBL Endurance Sprint veľmi dobre odizolujú zvuky okolia. Pre počúvanie hudby je to skvelé, no ak beháte v meste, určite si dajte pozor, pretože autá vo vašom okolí nemusíte počuť. Slúchadlá rovnako dobre izolujú aj naopak a hudbu, ktorú počúvate, si budete môcť vychutnať sami bez toho, aby obťažovala vaše okolie. S kvalitou zvuku som spokojný.

Medzi moju obľúbenú hudbu zaraďujem najmä tú elektronickú, pri ktorej sú basy základom. Keď si na slúchadlách JBL Endurance Sprint dobre nastavím hlasitosť, môžem si vychutnať aj poriadnu dávku basov, ktoré pri behu pekne zrýchľujú krok.

So slnečnými okuliarmi či prilbou

Ďalšou skvelou výhodou slúchadiel JBL Endurance Sprint je, že ich môžete bezproblémovo nosiť spolu so slnečnými alebo dioptrickými okuliarmi bez toho, aby vám slúchadlá za uchom zavadzali. Rovnako slúchadlá nezavadzajú a nevadia ani pod prilbou, takže sú vhodné aj na bicyklovanie či korčuľovanie.

Obsah balenia slúchdiel JBL Endurance Sprint

V balení nájdete okrem slúchadiel a výmenných gumených nástavcov aj USB kábel na nabíjanie.

Obsah balenia

Čo ešte dodať?

Slúchalá JBL Endurance Sprint sú univerzálnymi športovými slúchadlami. Ja som ich používal prioritne na bežecké tréningy v meste, horský beh a skialp. No vďaka svojim vlastnostiam sú určite perfektne vhodné aj do indooru ako napríklad posilky, či bežné používanie v rámci každodenných aktivít. Rovnako aj pri iných outdoorových športoch, ako je napríklad bežkovanie, lyžovanie či korčuľovanie, určite nebudú zaostávať.

Slúchadlá JBL Endurance Sprint v našom teste dopadli veľmi dobre a sme veľmi radi, že sú vďaka svojej prijateľnej cene dostupné aj širším masám. Určite spadajú do kategórie kvality za dobrú cenu. Cena slúchadiel sa pohybuje od 49,90 Euro. Dostupné sú vo viacerých farbách a to čiernej, červenej a žltej.

Slúchadlá JBL Endurance Sprint skvelo poslúžia pri behu a to aj trailovom

Komantáre

komentárov