fbpx

Predstavujeme : Chrániče kolien Troy Lee Designs 5450 long

Troy Lee Designs 5450 chrániče z predu

Ahojte priatelia, do redakcie sa nám dostali chrániče kolien a holení od amerického výrobcu Troy Lee Designs. Konkrétne model 5450 Long – čiže predĺžená verzia. Dnes si ich v krátkosti predstavíme.

Troy Lee designs 5450 chrániče

Troy Lee Designs: KG 5450 long

  • Chrániče navrhnuté v spolupráci s firmou Shock Doctor, majú predĺžené prevedenie na holeň a sú veľmi ľahké.
  • Navliekacie prevedenie zabezpečuje perfektné upevnenie na nohe.
  • Vo vnútri návleku sú silikónové pásky, ktoré zabraňujú posúvaniu chráničov pri jazde.
  • Odvetrané prevedenie pre zníženie potenia nôh.
  • Vnútorný povrch je z látky vystuženej Aramidovými vláknami, čo zvyšuje odolnosť proti rozthnutiu.
  • Cena: 75 euro.

Toto nám uvádza výrobca. Prvá vec, ktorá ma ohromila bola váha chráničov. U chráničov primárne určených na Downhill, Freeride a Enduro sme zvyknutí na robustné kolenačky, no toto je úplne iná liga . Sú naozaj veľmi ľahké kompaktné a ľahko-zbaliteľné.

Troy Lee designs 5450 chrániče zo zadu , bike

Od väčšiny chráničov sa líšia jednou dôležitou vecou – tou je systém zapínania. Žiadny totiž nemajú! Tieto chrániče sú navliekacie, takže suché zipsy na zapínanie by sme tu hľadali márne. Sú navrhnuté tak, aby presne zapasovali na nohu a jemne ju stiahli. Vo vnútri návlekov máme silikónové pásiky, ktoré majú zabraňovať padaniu chráničov či už pri šliapaní alebo jazdení. Práve pre tento systém je nesmierne dôležité vybrať správnu veľkosť, výrobca dáva na výber až zo štyroch. V tabuľke sú zohľadnené či už miery nad kolenom, pod kolenom, ale aj váha jazdca.

Troy Lee designs 5450 chrániče z boku

Pri vývoji chráničov spolupracovali s firmou Shock Doctor, čo je svetová špička v oblasti ochrany. Systém chránenia pozostáva z dvoch všitých  plastových plátov, jeden pre koleno a druhý pre holeň, a bočnej ochrany z peny. Celé chrániče sú viac „lightweight“ ako skutočné zjazdové obrnenie, no poskytujú dostatok ochrany presne tam, kde ju potrebujete. Toto určite ocenia aj „dirtoví“ jazdci, kedže sa bez problémov spracú aj pod úzke rifle.

Troy Lee designs 5450 chrániče

Chrániče sú vyrobené naozaj z tenkého materiálu, takže si myslím že v nich nebude teplo ani v lete pri šliapaní – no to uvidíme len po dlhodobejšom testovaní. Ohybnosť nohy v kolene je zabezpečená tým, že ochranný plast je z vyrobený z dvoch častí. Jedna skvelá vec sú určite veľké nápisy „right“ a „left „, myslím že to ocení každý biker, ktorý vždy musel dumať, ktorý chránič ide na ktorú nohu. 🙂

Troy Lee designs 5450 chrániče, downhill

Chrániče som zatiaľ testoval len na pár jazdách divočinou a lokálnych tratiach v Banskej Bystrici, takže uvidíme čo nám prinesie dlhodobejšie testovanie – no zatiaľ sa mi veľmi pozdávajú!

Komantáre

komentárov