fbpx

Predstavujeme: Bežecká vesta Ferrino X-track

Ferrino X-track vest

Začíname testovať novinku z dielne Ferrino – bežeckú vestu X-track. Poďme si predstaviť bližšie, aké fičúry ponúka.

Ferrino X-track vest

Ferrino X-track vest

  • Všetko potrebné pre trailový beh. Navrhnutá pre kratšie traily a skyrunning.
  • F.A. (Fast Adjustment) systém popruhov spolu s bočným nastavením zaručuje perfektné sadnutie pre všetkých.

Toľko výrobca. Vskutku prvá vec, ktorú som si všimol aj ja, bola vynikajúca nastaviteľnosť vesty. Pomocou suchých zipsov je možné meniť dĺžku popruhov na ramenách, boky sa dajú stiahnuť pomocou systému šnúrok, no a hrudné popruhy sú polohovateľné aj vertikálne – a to vo veľmi veľkom rozsahu. Lepšie to všetko bude vidno na obrázkoch.

Ferrino X-track vest - ramenný popruh
Nastavenie ramenného popruhu cez suchý zips
Ferrino X-track vest - hrudný popruh
Široký rozsah pohybu hrudných popruhov
Ferrino X-track vest - bočné nastavenie
Bočné nastavenie šnúrkou

Hrudná časť vesty má elastické vrecká na dve fľaše a dva menšie priestory na gely alebo tyčinky. Na pravej strane je zvonku vrecka na fľašu ešte jedno ďalšie, menšie, o ktorého praktickosti mám pochybnosti. Vrecká sú veľkosťou dimenzované skôr na mäkké fľaše, pevné tam síce vojdú, ale natesno.

Ferrino X-track vest – uloženie fľaší

Chrbtová časť má objem 5 litrov. Do hlavného priestoru sa pristupuje cez široký zips – takže otvor je dosť veľký a nie je problém ním dostať rozmernejšie veci. Vnútrajšok je rozdelený do dvoch komôr – jedna na hydrovak a druhá na veci. Zvonku je ešte našité elastické vrecko.

Ferrino X-track vest – chrbtová časť
Ferrino X-track vest – vnútorný priestor

Kapacita sa zdá byť dostačujúca na 8 – 10 hodinové behy (za predpokladu dotankúvania vody). Na nasledovných obrázkoch je príklad pobalenia – a to boli v batohu ešte značné rezervy. Boky hlavného priestoru sú elastické a veci sa dajú natlačiť aj do rozšírení na spodku.

Ferrino X-track vest - pobalenie vecí

Ferrino X-track vest - pobalenie vecí

Časti, ktoré sú v kontakte s telom, sú z príjemne mäkkého a priedušného materiálu. Na spodku hlavnej komory je diera, ktorej účelu nerozumiem. Nejde z priestoru pre hydrovak, takže na jeho hadicu asi nebude. Ústi však z hlavnej komory na veci a je dosť veľká – takže by som sa obával vypadnutia drobností. No, snáď používaním odhalím, na čo je.

Ferrino X-track vest - výstelka

Ferrino X-track vest - otvor na spodku

Zvonku sú 2 gumičky na uchytenie skladacích palíc – tie sa na spodku zasunú do elastického vrecka, takže nehrozí ich šmýkanie nadol. Ďalej je vesta vybavená piatimi uškami, cez ktoré sa dá prevliecť špagát, prípadne šnúrky od topánok, na uchytenie ďalších vecí zvonku.

Jediné, čo mi chýba na veste, je nejaké malé vrecko (ideálne aj na zips) vo vnútri, kde by sa dali bezpečne odložiť kľúče. Zatiaľ som to vydumal tak, že ich pripínam do suchého zipsu – ktorý je primárne určený na uchytenie hydrovaku.

Ferrino X-track vest - suchý zips na uchytenie hydrovaku

Tiež som ešte nevymyslel, kde dať telefón tak, aby bol po ruke. Iste, dá sa dať dopredu namiesto jednej z fľaší, lenže potom nie je po ruke zase tá. 😀 Ale predpokladám, že pri použití makkých fľaší by sa vošiel práve do bonusového vrecka vpravo vpredu.

Vestu som zatiaľ skúšal len na jednom preteku – Krížna krížom krážom Ultra, a na niekoľkých tréningových behoch. Zatiaľ musím vyjadriť veľkú spokojnosť, dojmy z dlhodobejšieho používania spíšem neskôr.

Ferrino X-track vest - pod Suchým vrchom

Petrík

Batoh nájdete aj u nás na eshope: Bežecká vesta Ferrino X Track Vest

Komantáre

komentárov